سبد خرید 0
جستجو در تجهیزات ایمنی
کفش کارکفش ایمنیپوتین ایمنیکفش کار نسوزکفش کار نگهبانکفش ایمنی عایق برقکفش ایمنی پرسنلی مردانهکفش کوهنوردی مردانهپوتین نظامیانواع چکمه لاستیکیچکمه آتش نشانیکفش ایمنی زنانهکفش ایمنی خارجیپوتین ایمنی حفاریماسک تنفسی فیلتردارماسک تنفسی نیم صورتماسک تنفسی تمام صورتفیلتر ماسک تنفسیلباس کارکاپشن شلوار مهندسیلباس کار کارگریلباس کار جوشکاریروپوش کار سفیدلباس کار یکسرهلباس کار مهندسیجلیقه ایمنیانواع چراغ قوهچراغ قوه ضد انفجارچراغ پیشانیچراغ قوه دستیجعبه کمک های اولیهكلاه ايمنیکلاه ایمنی مهندسیلوازم کلاه ایمنیکلاه کاسکتکلاه آتش نشانیکلاه ایمنی پرشینکلاه ایمنی ساختمانیشیلد محافظ صورتکلاه ماسک جوشکاریکلاه ایمنی لبه دارکلاه ایمنی غارنوردیکلاه ایمنی کوهنوردیکلاه ایمنی صنعتیگوشی ايمنیگوشی صداگیر ایرپلاگگوشی صداگیر ایرمافدستكش ايمنیدستکش ایمنی ضد برشدستكش كار چرمیدستکش ایمنی ضد اسیددستکش ایمنی کاردستکش جوشکاری آرگوندستکش های آتش نشانیتجهیزات ایمنی در ارتفاععلائم شب نماعلائم ایمنی خروج اضطراریتابلو های راهنما طبقاتتابلو های خروج اضطراریعینک ایمنیعینک ایمنی گاگلعینک جوشکاریعینک ایمنی پارکسونعینک ایمنی canasafeعینک محافظ لیزرعینک آزمایشگاهیعلائم ایمنیعلائم اخطاریعلائم ایمنی دستوریعلائم شرایط ایمنعلائم آتش نشانیعلائم بازدارندهعلائم اطلاعاتیعلامت بازیافتعلائم بسته بندی و انبارعلائم اختصاری حمل و نقلماسک تنفسی
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

تجهیزات ایمنی

امروزه با توسعه صنعت و تغییر سبک زندگی، بشر به سمت انجام فعالیت های گوناگون سوق داده شده است. هر یک از این فعالیت ها خطرات خاص خود را در پی دارد. عقل آدمی حکم  می کند که در برابر آسیب های ناشی از حوادث مختلف از خود محافظت کند. از این رو با اختراع تجهیزات ایمنی، تا حد زیادی توانسته است خود را از این آسیب ها مصون نگه دارد. تجهیزات ایمنی در عصر جدید شامل مجموعه وسیعی است وسایل محافظت کننده هستند.

در مجموع می توان تجهیزات ایمنی و محافظ را در دو گروه تجهیزات ایمنی فردی و گروهی دسته بندی کرد. تولید تجهیزات ایمنی باید با توجه به استانداردهای بین المللی صورت گیرد تا حداکثر قابلیت حفاظت در برابر خطرات را داشته باشد. هر شغلی به نسبت خطرات احتمالی، دارای تجهیزات ایمنی ویژه ای است. بنابراین پیش از آغاز هر فعالیتی باید نسبت به فراهم کردن این تجهیزات اقدام نمایید.

 

تجهیزات ایمنی ساختمان

وسایل ایمنی ساختمان به نسبت نوع کاربری در دو گروه جای می گیرند. گروه اول تجهیزاتی هستند که در مرحله عمرانی و ساخت و ساز باید مورد استفاده قرار گیرند. اما گروه دوم تجهیزات پس از پایان ساخت هستند. لوازمی که برای حفاظت فردی کارگران الزامی هستند، شامل کلاه ایمنی، دستکش ایمنی، عینک ایمنی جوشکاری، گوشی ایمنی صداگیر و انواع لباس کار است. مطابق با آئین نامه ایمنی کار در ارتفاع، افرادی که در طبقات مرتفع ساختمان مشغول به کار می شوند، لازم است از تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع به صورت اصولی استفاده کنند.

به طور کلی چه در ساختمان و چه در حاشیه محل در حال ساخت، نیاز است از علائم هشدار دهنده استفاده شود. تا عابرین از خطر احتمالی سقوط مصالح مطلع شوند. نوار خطر، استوانه های ترافیکی و تابلوهای اعلام خطر تجهیزات مناسبی برای اعلام هشدار به عابرین هستند.

گروه دوم تجهیزاتی هستند که برای حفاظت از افراد ساکن در ساختمان در مواقع خطر مورد استفاده قرار می گیرند. هرگونه جرقه، نشت گاز و آتش سوزی جزئی در صورتی که به موقع از بین نرود، منجر به فاجعه خواهد شد. از این رو تمامی مراکز مسکونی و اداری باید از تجهیزات ایمنی حریق ساختمان استفاده کنند.

تمامی واحدهای ساختمانی باید مجهز به کپسول آتش نشانی باشند. پارکینگ های خصوصی و پارکینگ های طبقاتی باید برای پیشگیری از وقوع حادثه از سیستم ضد حریق استفاده کنند. به منظور اطمینان از عملکرد صحیح این تجهیزات، نیاز است هر چند مدت یکبار وضعیت آنها توسط افراد متخصص بررسی شود. گاها یک اهمال کاری و بی توجهی جزئی در تهیه تجهیزات ایمنی ساختمان منجر به وقوع حوادث جبران ناپذیری خواهد شد.

 

تجهیزات ایمنی کارگاه

محیط های کارگاهی مملو از تجهیزات و عواملی هستند که در صورت بروز کوچکترین اشتباهی، خسارت های جبران ناپذیری به جان و مال آدمی وارد می کنند. از این رو این محیط ها می بایست شدیدترین حدود ایمنی را رعایت کنند. دستگاه های جوشکاری، برش زنی، کوره های دما بالا، کپسول گاز و برق فشار قوی هر یک به نوبه خود می توانند حادثه آفرین باشند. در حین کار با این تجهیزات رعایت اصول ایمنی الزامی خواهد بود. لیست تجهیزات ایمنی کارگاه که تمامی افراد حاضر در محیط ملزم به استفاده از آنها هستند در ادامه بیان شده است.

  • تجهیزات ایمنی برق: کوچکترین بی توجهی در حین کار با برق می تواند منجر به مرگ انسان شود. تجهیزات ایمنی برق فشار قوی شامل کفش ایمنی عایق برق، انواع دستکش های ایمنی برق، لباس کار و عینک ایمنی است. در کارگاه ها باید از تجهیزات ایمنی گروهی نیز استفاده شود. چوب پرش، دستگاه اتصال موقت به زمین برای کلیه خطوط فشار برق، تفنگ پرتاب سیم ارت و تابلو برق از این تجهیزات هستند.
  • تجهیزات ایمنی آتش نشانی: همانطور که پیش از این عنوان شد، یک نشتی و یا اتصال جزئی در کارگاه هایی که مملو از تجهیزات پر خطر هستند، خطر آفرین هستند. از این رو کارگاه ها باید مجهز به سیستم اطفاء حریق باشند تا در مواقع اضطراری از وقوع حوادث جبران ناپذیر پیشگیری کنند. انواع کپسول آتش نشانی از دیگر تجهیزاتی است که وجود آن در کارگاه ها الزامی است.

 

تجهیزات ایمنی جوشکاری

به منظور حفظ سلامت جوشکار، تجهیزات ایمنی جوشکاری طراحی و ساخته شده اند. در حین عمل جوشکاری به دلیل دمای بالا و در اثر واکنش های مختلف، گازهای سمی ساتع می شوند. برای جلوگیری از استشمام این گازها، کاربر باید از ماسک ایمنی جوشکاری استفاده کند. اشعه حاصل از فرایند جوشکاری برای چشم بسیار مضر است. عینک جوشکاری تمامی اشعه های مخرب را جذب نموده و مانع از آسیب دیدن چشم می شود. علاوه بر تراشه های حاصل از فرایند جوشکاری با شدت زیادی در اطراف پراکنده می شوند.

بی توجهی در استفاده از عینک جوشکاری ممکن است منجر به برخورد هریک از این ذرات به چشم نابینایی فرد شود. به طور کلی افرادی که دائما مشغول فعالیت جوشکاری هستند، باید از ماسک ایمنی جوشکاری، عینک ایمنی جوشکاری، لباس کار و دستکش ایمنی نسوز استفاده کنند. علاوه بر این تجهیزات، افرادی که در ارتفاعات جوشکاری می کنند، نیاز به ابزاری برای حفظ تعادل و پیشگیری از خطر سقوط دارند.

 

تامین تجهیزات ایمنی و آتش نشانی 

حرفه آتشنشانی، شغلی پرخطر و بسیار ارزشمند برای جامعه است. افرادی که این شغل را انتخاب می کنند، هرگونه خطری را برای نجات جان سایرین می پذیرند. شغل آتش نشان ایجاب می کند که در مواقع خطر، بتواند جان دیگران را از خطرات موجود حفظ کند. این افراد برای عملکرد صحیح در شرایط بحرانی باید از سلامت کامل برخوردار باشند. از این رو باید لباس ها و تجهیزاتی که که استفاده می کنند، آتش نشان را از خطرات احتمالی حفظ کنند.

دستکش ایمنی نسوز، لباس کار نسوز، عینک ایمنی ضدبخار، ماسک ایمنی تمام صورت و کلاه ایمنی آتش نشانی از مهمترین این لوازم هستند. لباس کار آتش نشانی باید علاوه بر تحمل دمایی بالا، از وزن پایینی برخوردار باشد تا سبب کاهش سرعت حرکت فرد نشود. ماسک ایمنی مورد استفاده برای آتش نشانان باید علاوه بر ویژگی تصفیه، توان تحمل دماهای بالاتر را داشته باشد.

 

محیط های مختلف کاری، آسیب ها و خطرات خاص همان محیط را در پی خواهند داشت که در صورت رعایت نکردن نکات ایمنی، همواره کارکنان مورد تهدید قرار می گیرند. انواع تجهیزات ایمنی مثل کفش کار، کلاه ایمنی، عینک ایمنی، ماسک تنفسی فیلتر دار، دستکش ایمنی، گوشی ایمنی، لباس کار و ... می توانند ایمنی و سلامت کارکنان را تامین نمایند، ضمن اینکه برای انتخاب محصول مناسب با شرایط شغلی، ایمن ترافیک کالا مشاوره ی آنلاین با کارشناسان را در اختیار افراد قرار می دهد.
علائم شب نما و علائم ایمنی با هشدار دادن به افراد در رعایت نکات ایمنی موثر بوده و همچنین محصولاتی مثل تجهیزات اطفاء حریق، انواع کپسول آتش نشانی، اتصالات آتش نشانی و تجهیزات آتش نشانی که از حوادث جبران ناپذیر ممانعت خواهند نمود، با تضمین بلند مدت کیفیت ارائه می شوند.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
گروه محصولات
10 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^