سبد خرید 0
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

کفش کار

در دهه های اولیه انقلاب صنعتی، افراد زیادی در محیط های آلوده صنعتی و یا در حین کار با دستگاه جان خود را از دست می دادند. درصد بالایی از این حوادث در نتیجه رعایت نکردن اصول ایمنی بود. رفته رفته به منظور کاهش حوادث حین کار، کارگران ملزم به رعایت اصولی ایمنی شدند. اصولی که با توجه به نوع محیط کاری متفاوت است. امروزه در محیط های صنعتی به دلیل وجود انواع آلودگی ها و خطرات نیاز است افراد مراقبت های بیشتری را از خود داشته باشند و همین طور از تجهیزات ایمنی مناسبی استفاده کنند. لباس مخصوص کار، کلاه ایمنی، دستکش، ماسک های مخصوص و کفش ایمنی از تجهیزاتی هستند که در حین کار در محیط های صنعتی، کشاورزی و تولیدی استفاده از آنها الزامی خواهد بود.

 

 کفش ایمنی مناسب کار

 

کاربرد کفش ایمنی کار 

با توجه به توضیحاتی که بیان شد، افرادی که مشغول انجام فعالیت های خطر آفرین هستند، می بایستی برای محافظت خود از حوادث احتمالی، از تجهیزات ایمن سازی همچون کفش کار استفاده کنند. کفش کار متناسب با محیط های کاری مختلف، ویژگی های متفاوتی خواهد داشت. اما در مجموع این تجهیزات در برابر سقوط اجسام سنگین وزن و در دماهای بالای محیط، از پا محافظت می کند. کفش کار دارای زیره هایی با جنس pu، PVC و و ... است که در مواقع حساس از سرخوردن فرد جلوگیری می کند. در مواردی که بر اثر حادثه امکان برق گرفتگی در محیط وجود دارد، این کفش ها جان انسان را نجات می دهند.

کفش ایمنی یا همان کفش کار از تجهیزات الزامی است که در حین کار باید از آن استفاده کرد. کفش معمولی از موادی ساخته می شود که توان تحمل دمای بالا را ندارند. این کفش ها در محیط های پر خطر هیچگونه مسپر محافظتی برای پا ندارند. در مقابل کفش های ایمنی در مواقع آتش سوزی عایق حرارتی خواهند بود. به علاوه در محیط هایی که جریان برق در در زمین وجود دارد، در صورت پوشیدن کفش ایمنی عایق برق خطری شما را تهدید نمی کند. انواع مختلفی از کفش کار در برای شغل های مختلف عرضه می شود که در ادامه با ویژگی های هریک آشنا خواهید شد.

 

طبقه بندی انواع کفش ایمنی

کفش های ایمنی در مدل های مختلف و کاربری های متفاوت ساخته می شوند. امروزه شرکت های بزرگی در ساخت انواع کفش کار و پوتین ایمنی شناخته شده اند. در ادامه برخی از مدل های کفش های ایمنی و مشخصات هریک بیان شده است.

 

کفش کار طبی 

کفش ایمنی طبی علاوه وظیفه محافظت از پا در برابر ضربات شدید و آسیب های محل کار، باید سازگار با فرم پا باشند. کفش های طبی تمامی استانداردهای مرتبط با سلامت پا و در نتیجه سلامت بدن را تامین می کنند. فضای مناسب برای انگشتان، زاویه مناسب بین پنجه و پاشنه پا و ناحیه قوس مانند میانه کفش برای حذف کف پای صاف از مشخصه های یک کفش طبی است. کفش ایمنی طبی کفشی است که تمامی استانداردهای یک کفش طبی در آن درنظر گرفته شده باشد.

در واقع بهتر است برای حفظ سلامت پا از کفش کار طبی استفاده کرد. کفش کار طبی پس از ساعتها استفاده، فرد را دچار درد پا، کمر و کلافگی های ناشی از آن نمی کند. یکی از دلایل سازگاری کفش کار طبی با پاها استفاده از زیرهای انعطاف پذیر و درعین حال غیرقابل نفوذ است. این زیره ها غالبا زیر از جنس چرم و یا PVC هستند.

 

کاربرد پوتین ایمنی

پوتین ایمنی در واقع نوعی از کفش ایمنی مهندسی است. با این تفاوت که قسمتی از ساق پا را هم پوشش می دهد. در محیط های کاری ویژه مورد استفاده قرار می گیرد. کارخانه های ذوب فولاد از جمله محیط های صنعتی هستند که همواره احتمال فوران مذاب، سرازیر شدن پاتیل و آسیب دیدن افراد نزدیک به محل وجود دارد. مسلم است که حرارت ناشی از مذاب فلز تا چند متر سوزنده خواهد بود. از این رو در چنین شرایطی استفاده از کفش ایمنی کارگر را از آسیب های ممکن در امان می دارد.

 

پوتین ایمنی

 

برندهای متعدد داخلی و خارجی پوتین ایمنی در مراکز فروش تجهیزات ایمنی به فروش می رسند. اگر در جستجوی یک کفش کار ارزان قیمت و در عین حال با کیفیت هستید، برندهای داخلی پیشنهادات زیادی برای شما دارند. در حال حاضر کفش ایمنی نگهبان، پوتین ایمنی یحیی و پوتین ایمنی سبلان و ... از برندهای داخلی و با کیفیت تولید کننده کفش کار هستند. 

 

کفش ایمنی عایق برق

افرادی که در مراکز و شبکه های توزیع برق فعالیت می کنند، ملزم به استفاده از تجهیزات ویژه حفاظتی هستند. به ویژه افرادی که کابل های برق را نصب و یا تعمیر می کنند، باید تدابیر شدید حفاظتی را در نظر داشته باشند. استفاده از کفش ایمنی عایق برق از جمله این تجهیزات ضروری است.

در سایر محیط هایی که به دلیل وجود تجهیزات مختلف احتمال برق گرفتگی وجود دارد، باید برای پیشگیری از حوادث احتمالی از کفش ایمنی عایق برق استفاده کرد. رویه کفش ایمنی عایق برق را مواد مختلفی همچون چرم می سازند. سایر مدل های کفش ایمنی نظیر پوتین ایمنی عایق برق نیز توسط برندهای مختلف ساخته می شود. پوتین ایمنی عایق برق در محیط ها و شرایط ویژه قابل استفاده خواهد بود.

 

کفش ایمنی عایق برق

 

برای خرید کفش ایمنی عایق برق می توانید با گردش مختصری در فضای وب از انواع قیمت کفش کار مهندسی مطلع شوید. کفش ایمنی عایق برق فشار قوی برند “KELVIN” دارای زیره pu، رویه چرم و آستر پلی استر با وزن 600 گرم از جمله کفش های ایمنی استاندارد است. قیمت کفش ایمنی عایق برق با توجه به جنس مواد به کار رفته در آن و اعتبار برند سازنده متفاوت خواهد. از این رو برای خرید کفش ایمنی عایق برق باید با جزئیات اجزای سازنده کفش ایمنی عایق برق و مزایای هریک آشنا باشید. معمولا کفش ایمنی برق خارجی به دلیل تفاوت ارزش ارز و هزینه های واردات محصول قیمت بالاتری نسبت به نمونه های مشابه داخلی دارد.

 

ویژگی های کفش ایمنی مناسب

سوالی که برای اغلب خریداران پیش می آید، این است که یک کفش کار استاندارد باید چه ویژگی هایی داشته باشد. در واقع چگونه از بین حجم انبوهی از انواع کفش های ایمنی با برندهای مختلف، کفش استاندارد را انتخاب کنیم؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا لازم است با اساسی ترین ویژگی های یک کفش ایمنی آشنا شوید. در این صورت می توانید به سادگی کفش مناسب را از میان محصولات مختلف انتخاب کنید. استانداردهای جهانی بیان می دارد که یک کفش ایمنی کار باید توانایی جذب ضرباتی با انرژی 200 ژول را داشته باشند. به عبارتی در صورت سقوط یک قطعه 20 کیلوگرمی از ارتفاع 1 متری، کفش ایمنی توان محافظت از پا را داشته باشد.

یک کفش ایمنی از اجزای مختلفی ساخته شده است که هر یک به نحوی وظیفه محافظ از پا را برعهده دارند. قالب فلزی این محصول به نوعی طراحی شده است که در برابر فشارهای زیاد و ضربات سنگین از پنجه پا محافظت کند. این قطعه از فولاد آبکاری شده با توان تحمل ضربات بیش از 200 ژول ساخته شده است. از این رو در مواقع سقوط اجسام سنگین، از خرد شدن استخوان های پا محافظت می کند. کفی یا زیره کفش ایمنی باید دارای پاشنه استاندارد باشد و جنس زیره باید به نسبت کاربری کفش، از خواص نسوز، غیرقابل نفوذ و ... برخوردار باشد.

طراحی داخلی کفش باید کاملا سازگار با فیزیک پا باشد. از طرفی وزن آن نباید به حدی باشد که منجر به خستگی شود.کفش ایمنی سبک سازگاری بیشتری با پا دارد. در مجموع کفش کار مهندسی باید در سرما، دمای بالا و در خطرات مختلف از پا محافظت کند.

 

عوارض پوشیدن کفش ایمنی نامناسب

تا به حال حتما جمله " پا قلب دوم است" را شنیده اید. تحقیقات گسترده پزشکی در طول سالیان گذاشته نشان می دهند که پوشیدن کفش مناسب تاثیرات مهمی بر سلامت بدن و عملکرد قلب دارد. استفاده از کفش نامناسب می تواند به مرور بر شکل گیری ستون فقرات و در کل اسکلت بدن تاثیر منفی داشته باشد. کفش ایمنی کار هم از این قضیه مستثنی نیست. با توجه به اینکه کاربران به طور میانگین بیش از 8 ساعت در روز این کفش را به پا دارند، باید در ساخت آن استانداردهای سلامت فردی رعایت شود. در غیر این صورت پوشیدن مداوم این کفش ها به مرور منجر به آسیب های جسمانی می شود.

از جمله عوارض پوشیدن کفش کار غیر استاندارد، سردردهای خفیف، گرفتگی عضلات، کمر درد، و درد چشم است. در صورت بروز چنین علائمی، بی تفاوت نباشید. چنانچه علت این مسائل ناشی از استفاده از کفش نامناسب باشد، می توان با تعویض کفش ایمنی به راحتی مشکل را حل کرد. از طرفی این کفش را از موادی غیر قابل نفوذ می سازند.

این عامل می تواند دلیلی برای ایجاد مشکلاتی همچون قارچ، رشد باکتری و ایجاد میخچه در پا شود. به منظور پیشگیری از این مسائل باید در کفش ایمنی از عرق گیر، بو گیر و آستری بهداشتی استفاده کرد.  یک کفش کار علاوه بر ایجاد ایمنی کافی در برابر خطرات محیطی، باید راحت، سبک و استاندارد باشد.

 

قیمت کفش ایمنی کار  

هر کفش ایمنی باید متناسب با محیطی که در آن مورد استفاده قرار می گیرد، استانداردهای بخصوصی داشته باشد. از این رو باید پیش از خرید با جزئیات و کیفیت این محصول آشنا شوید. کفش ایمنی را از مراکز معتبر خریداری کنید تا از واقعی بودن مشخصات آن اطمینان داشته باشید. امروزه فروشگاه های متعددی در شهرهای مختلف عرضه کننده تجهیزات ایمنی هستند.

با توجه به حساسیت بالای این تجهیزات باید از کیفیت آنها مطمئن شوید. انتخاب بهترین کفش در بین برندهای مختلف تولید کننده کفش ایمنی کاری زمان بر و دشوار خواهد بود. از این رو به منظور خرید این محصول می توانید با افراد با تجربه و متخصص در مراکز معتبر فروش تجهیزات ایمنی تماس بگیرید.

 

خرید کفش ایمنی کار

 

ایمن ترافیک کالا یکی از عرضه کنندگان معتبر کالای ایمنی در کشور است. این شرکت محدوده وسیعی از انواع کفش های ایمنی با کیفیت بالا و  قیمت های مناسب را عرضه می نماید. قیمت کفش کار  با توجه به جنس محصول و برند تولید کننده آن متفاوت خواهد بود. ایمن ترافیک کالا ارائه دهنده مناسب ترین قیمت کفش ایمنی در میان رقبای داخلی خود می باشد. پیش از خرید می توانید سوالات خود را با همکاران ما در میان بگذارید و در نهایت با خیالی آسوده خرید کنید.

تولید کننده کفش کار

تولید کننده کفش کار در ایران امکان دارد با مشکل تهیه چرم و مواد اولیه مواجه باشد. با این که ایران و مخصوصا شهر تبریز در زمینه تولید کفش توانسته است به استقلال برسد و واردات محدودی داشته باشد اما متاسفانه با مشکل کمبود مواد اولیه مرغوب مواجه است. کفش کار نیازمند یک پنجه فولادی است تا در اثر برخورد اشیا  یا افتادن اشیا روی پا، پنجه پا دچار آسیب نشود. تولید این پنجه در ایران ممکن است چرا که این دارای صنایع فولاد بسیار پیشرفته ای می باشد.

یک کارگاه تولید کفش کار نیازمند خط تولید پیشرفته ای است. اما مهمترین واحد یک تولید کننده کفش کار واحد طراحی آن است. این واحد با نیاز سنجی بازار اقدام به طراحی کفش کار مناسب با شرایط آب و هوایی ایرانمی نماید. نوع فعالیتی که کفش برای آن طراحی می شود و خطراتی که کفش می توان پا را از آنها محافظت کند نیز در طراحی کفش کار اهمیت دارد. اگر این واحد بتواند به خوبی کفش مناسبی را طراحی نماید، تولید کننده بتواند از متریال مرغوب در تولید آن استفاده نموده و برای محصول خود تبلیغات مناسب انجام دهد، فروش کفش کار افزایش خواهد یافت. پس در تولید یک کفش کار فقط مواد اولیه بخش کوچکی از موفقیت است.

قیمت کفش کار نسبت به دیگر کفش ها گرانتر است؛ اما دلیل این امر استفاده از قطعه های فولادین، چرم با کیفیت، زیره آج دار و درجه یک از جنس PU است. پوشیدن کفش کار تنها برای پوشش پا نیست بلکه وظیفه محافظت از جان شما را دارد. پس بهتر است از بهترین تولید کننده کفش کار، کفش مورد نظر خود را خریداری نمایید. ایمن ترافیک کالا نیز با توجه به استانداردهای وزارت کار، اقدام به تولید کفش کارهایی مخصوص مشاغل مختلف نموده است. این برند سال ها است که در زمینه تولید انواع تجهیزات ایمنی فعالیت دارد.

تولید کننده کفش کار

 

قیمت کفش کار

با نگاهی اجمالی به لیست قیمت کفش کار با تنوع اعداد مواجه خواهید شد. دلیل این تفاوت قیمت استفاده از متریال مختلف در تولید کفش کار است.  همانطور که قبلا گفته شد کفش کار در هر محیط کاری، باید خصوصیات مشخصی داشته باشد. برای مثال یک کارگر ساده ساختمانی باید از کفش استفاده کند که در صورت افتادن اشیا روی پا، انگشتان پا از تهدید ایجاد شده در امان باشند. برای ایجاد چنین امنیتی نیاز است که در پنجه کفش از قطعه ای فولادی استفاده شود. اضافه نمودن پنجه فولادی در کفش کار قیمت آن را افزایش می دهد.

طبیعی است که کفشی که از چرم خالص ساخته شود، قیمت بیشتری نسبت به کفش های دوخته شده با فوم و الیاف مصنوعی دارد. چرم مقاومت بالایی در برابر پارگی و فرسودگی دارد و همین امر باعث شده است که بهترین کفش ایمنی موجود در بازار از چرم ساخته شود. کفی کفش نیز از دیگر عوامل تغییر قیمت انواع کفش ایمنی است. کفی باید ضد حساسیت باشد تا پوست کارگری که ساعت های زیادی این کفش را به پا می کند دچار حساسیت، قارچ، میخچه و ... نشود. اصولا کفش کاری که از کفی طبی برخوردار است قیمت بیشتری دارد اما استفاده از آنها باعث سلامت پا، ستون فقرات، پوست پا و ... خواهد شد. به نظر می رسد استفاده از کفش هایی با کفی طبی هر چند با قیمت بیشتر ارزش داشته باشد.

زیره انواع کفش از دیگر عوامل تفاوت قیمت در انواع فش کار است. طیق استاندارد زیره کفش کار باید به شکلی طراحی شود که از لیز خوردن فرد پیشگیری نموده و همچنین از موادی ساخته شود که عمر طولانی داشته باشد. بهترین نوع زیره در کفش کار، زیره pu است که نسبت به بقیه انواع گران قیمت تر است اما به دلیل سبکی، اصطکاک مناسب، سایش متوسط، عدم شکستگی و ... بهترین انتخاب برای کفش کار است. زیره هایی با جنس TPU و لاستیک در رده های بعدی قرار دارند. این نوع زیره نیز قیمت مناسبی دارند اما نسبت به  PU سنگین تر بوده و طول عمر کمتری دارند.  ارزان قیمت ترین انواع زیره نیز زیره های pvc می باشد که برای کفش کار به هیچ عنوان مناسب نیست. از انواع زیره PVC در تولید کفش زنانه استفاده می شود.

 اما همه انواع کفش کار نیاز به چرم و یا زیره های PU ندارد. فردی که در گاوداری، شالیزار، قالیشویی، آزمایشگاه و ... مشغول به کار است باید از انواع چکمه پلاستیکی استفاده کند. این چکمه ها اصولا از قرار گرفتن پا در رطوبت پیشگیری می کند. اما چه نوع چکمه پلاستیکی کیفیت بهتری دارد؟ امروزه بیشتر چکمه های پلاستیکی از ترکیب انواع مواد مصنوعی مانند لاستیک، فوم لاستیکی، پلی یورتان ساخته می شود.  شاید انواع چکمه پلاستیکی از لحاظ ظاهر شبیه به هم باشند اما در واقع چکمه هایی ایمنی که از انعطاف بیشتری برخورداند، در داخل آنها از کفی طبی استفاده شده است، لایه داخلی چکمه از چرم دباغی شده باشد و زیره آنها از PU باشد قیمت بیشتری دارند. در ضمن هستند چکمه هایی که در قسمت پنجه آنها از فولاد استفاده شده است ،عایق برق و نسوز هستند. طبیعی است که اگر نیاز به این چنین کفش کاری داشته باشید باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

کفش ایمنی که در مدل نیم پوت و یا پوتین ساخته می شوند نیز تنوع مناسبی دارند و بسته به نوع مواد اولیه و قابلیت هایی که به آن اضافه شده است مانند پوتین نسوز، پوتین عایق برق و ضد ضربه بودن قیمت های متفاوتی دارند. اما در شرایط یکسان قیمت پوتین ایمنی بیشتر از کفش ایمنی است. ایمن ترافیک کالا تولیدکننده و عرضه کننده انواع کفش کار با قیمت های مناسب است.

قیمت کفش کار

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^