سبد خرید 0
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

وسایل ورزشی پارکی

در میان لوازم متنوعی که برای تجهیز محیط پارک های شهری مورد استفاده قرار می گیرد، وسایل ورزشی پارکی از اهمیت ویژه ای برخوردارند. این تجهیزات به منظور ایجاد فضایی شاد و سالم در فضای سبز شهری دایر می گردند. اهمیت ورزش در سلامت و روحیه و حتی بازدهی روزانه افراد بر کسی پوشیده نیست. بسیاری از شهروندان مشغله زیاد و در دسترس نبودن فضا و امکانات ورزشی را بهانه ای برای ورزش نکردن می دانند. از طرفی با توجه به افزایش جمعیت شهری، کوچکتر شدن منازل و آپارتمان نشینی اغلب مردم، امکان استفاده از وسایل ورزشی در منزل وجود ندارد.

با این وجود زندگی شهری با مشکلات و مسائل فراوانی که در پی دارد، منجر به کسالت و افسردگی در فرد می شود. در کنار تمامی امکاناتی که برای ایجاد روحیه و افزایش رفاه شهروندان در سطح شهر ایجاد شده است، لوازمی نیز نیاز خواهد بود که به سلامت جسمی مردم بپردازد.

 

وسایل ورزشی

 

اهمیت استفاده از وسایل ورزشی پارک

همانطور که بیان شد، به دلیل محدودیت هایی که زندگی شهرنشینی برای مردم ایجاد می کند، استفاده از تجهیزات ورزشی در فضای پارک ها، تاثیرات مهمی در سلامت جسمی و روحی افراد خواهد داشت. استفاده مداوم از لوازم ورزشی پارک ها برای شهروندان جسمی سالم و روحیه ای پر انرژی به ارمغان می آورد. از این رو وجود لوازم ورزشی پارکی برای هر پارکی ضروری خواهد بود. صرف مدتی هرچند کوتاه در فضای پارک و کار با هریک از لوازم ورزشی پارک می تواند علاوه بر جسمی سالم، سبب افزایش تمرکز، بهبود روحیه و افزایش بازدهی در طول کل روز شود.

از سوی دیگر حتی با وجود فضای کافی در منزل، خرید و استفاده از هریک از تجهیزات ورزشی هزینه های زیادی را برای فرد در بر خواهد داشت. اما استفاده از وسایل ورزشی پارکی برای عموم شهروندان رایگان خواهد بود. با وجود این تجهیزات دیگر بهانه ای برای ورزش نکردن شهروندان وجود ندارد.

 

نکات ایمنی در استفاده از لوازم ورزشی بدنسازی پارکی

لوازم پارکی که برای استفاده عموم طراحی و ساخته شده اند در گروه های مختلفی تقسیم بندی می شوند. لوازم ورزشی بدنسازی پارکی شامل مجموعه وسیعی از تجهیزات ورزشی است که برای بدنسازی در محیط پارکی طراحی شده اند. این تجهیزات به نسبت گروه سنی در ابعاد و استانداردهای متفاوتی ساخته می شوند. لوازم ورزشی پارکی کودکان برای استفاده کودکان در محیط های پارکی نصب می شود. آنچه اهمیت دارد، رعایت اصول و نکات ایمنی در حین استفاده از لوازم ورزشی بدنسازی پارکی است. در این مورد نظرات مختلفی وجود دارد. برخی استفاده از لوازم پارکی را مفید و برخی آنها را آسیب رسان می دانند.

 

ست بدنسازی پارکی

 

هرگونه حرکت ورزشی غیر اصولی منجر به آسیب رسیدن به عضلات و استخوان ها خواهد شد. این دستگاه ها صرفا برای کمک به آمادگی جسمانی افراد طراحی شده اند و برای ورزش های سنگین و حرفه ای استاندارد نیستند. انواع ست بدنسازی پارکی به هیچ عنوان توان درمانی ندارند. بنابراین استفاده از آنها برای افرادی که دارای مشکلات اسکلتی و عضلانی هستند، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود. نا آشنایی با روش استفاده از هریک از لوازم ورزشی پارکی باعث وارد شدن نیروی اضافی بر عضلات می شود. در نتیجه التهابات و آسیب های مفصلی و عضلانی قابل پیشبینی خواهد بود. از این رو لازم است ضمن آشنایی با این تجهیزات از افراد با تجربه در این زمینه سوال کنید. به منظور پیشگیری از آسیب های احتمالی، حتما پیش از استفاده از لوازم ورزشی بدنسازی پارکی با نرمش های معمول بدن خود را آماده کنید.

 

انواع لوازم ورزشی پارکی بدنسازی

با توجه به اینکه استفاده از تجهیزات ورزشی پارکی تحت نظارت مربی نیست، باید در حین استفاده اصول و شرایطی را رعایت کنند. برای استفاده اصولی از تجهیزات ورزشی پارکی، نصب تابلو ها و اعلام برخی تذکرها نیاز است. هدف از طراحی و ساخت ست ورزشی پارکی ایجاد بستری سالم و رایگان برای افزایش تعداد ورزشکاران و گسترش محیطی سلامت محور است. لوازم ورزشی پارکی بدنسازی بر اساس یک برنامه مدون و استاندارد طراحی شده اند.

اصول نصب این دستگاه ها نیز باید مطابق با این برنامه باشد. 4 مرحله مهم در آمادگی جسمانی انجام تمرین های هوازی، تقویت عضلات، تمرین های انعطافی و تمرین های تعادلی است. برای هریک از این مراحل دستگاه ویژه ای در پارک نصب شده است که با استفاده اصولی از آن می توان به آمادگی جسمانی مطلوب رسید.

 

نحوه کار با وسایل ورزشی پارک ها 

وسایل ورزشی پارک ها شامل مجموعه ای از تجهیزاتی است که هریک برای انجام تمارین ویژه ای طراحی شده اند. کار با این تجهیزات نیازمند آموزشهای اولیه و آشنایی با طریقه استفاده از وسایل ورزشی پارک ها است. در مجموع این تجهیزات به دو صورت لوازم ورزشی پارکی دوکاره و تک کاره ساخته می شوند. در ادامه به صورت مجزا روش کار با هر یک از انواع ست ورزشی پارکی شرح داده می شود.

 

دوچرخه ثابت : نصب دوچرخه ثابت در پارک به منظور انجام تمارین هوازی است. استفاده از دوچرخه ثابت برای تقویت سیستم قلبی و عروقی و ظرفیت شش ها مناسب است. اگر دچار مشکلات عضلانی و مفصلی در پا هستید، حتما تحت نظر پزشک خود از این دستگاه استفاده کنید.

 

دستگاه ورزشی گام زن : دستگاه ورزشی گام زن مشابه با دوچرخه ثابت برای تقویت سیستم قلبی- عروقی پیشنهاد می شود. مزیت دیگر دستگاه ورزشی گام زن، بهبود انعطاف پذیری در پاها است. استفاده از این دستگاه برای تمامی افراد مناسب است. فقط باید جانب احتیاط را رعایت کنید و در حین استفاده دستگیره را رها نکنید. افراد سالمند با حرکت آهسته پاها می توانند از این دستگاه به طور اصولی استفاده کنند.

 

دستگاه کام زن پارک

 

اسکی فضایی پارکی : اسکی فضایی پارکی با ظاهری شبیه به اسکی همچون دستگاه گام زن عمل می کند. با این تفاوت که این وسیله دست ها را هم به ورزش وا می دارد. در واقع به همان زاویه که پا حرکت می کند، دست هم جابجا خواهد شد. این دستگاه که به عنوان گام زن دست و پا هم شناخته می شود، در گروه دستگاه های ورزشی هوازی جای می گیرد. این دستگاه در دو مدل یک طرفه و دو طرفه ساخته می شود. در مدل دو طرفه آن، حرکات هر فرد با حرکت های فرد مقابل هماهنگ است. 

 

اسکی فضایی

 

دستگاه قایقرانی پارکی : برای حرکت قایق تمام عضلات پارو زن به کار گرفته می شود. دستگاه قایقرانی پارکی نیز به همین ترتیب تمام عضلات دست و پا را درگیر می کند. کافیست روی صندلی بنشینید، پاها را روی ناحیه ثابت قرار دهید و با گرفتن دستگیره ها شروع به پارو زدن کنید. استفاده مداوم از این دستگاه، عضلات زیربغل، ران و شکم را تقویت می کند.

 

دستگاه دو فرمان پارکی : دستگاه دو فرمان پارکی از جمله تجهیزات هوازی است که برای بهبود انعطاف پذیری در ناحیه دست ها و شانه طراحی شده است. کار با این دستگاه به مرور باعث بهبود عملکرد قلب- عروق و شش ها می شود و گردش خون به صورت منظم تری در بدن انجام می گیرد. چرخاندن سریع دو فرمان پارکی منجر به آسیب رساندن به عضلات دست، کتف و شانه می شود.

 

دستگاه دو فرمان

 

دستگاه پرس سینه پارکی : دستگاه پرس سینه پارکی به با عنوان پرس سینه نشسته نیز شناخته می شود، از جمله دستگاه های قدرتی است که برای بهبود استقامت و تقویت عضلات سینه، بازو، شانه و پشت مناسب است. روش استفاده از پرس سینه پارکی به این صورت است که باید بر روی صندلی نشسته و با فشار دادن دستگیره ها به سمت جلو وزن خود را جابجا کنید.  استفاده از این دستگاه برای همه افراد توصیه نمی شود. چرا که نیاز به صرف انرژی زیادی خواهد داشت.

افرادی که توان زیادی در عضلات بالاتنه ندارند، قادر به کار با این دستگاه نیستند. توجه داشته باشید که به آرامی از این دستگاه استفاده کنید تا عضلات شما دچار آسیب دیدگی نشوند.

 

دستگاه پرس سینه

 

بارفیکس چرخشی پارکی : بارفیکس ها از جمله تجهیزات استقامتی هستند که استفاده از آنها باعث تقویت عضلات فوقانی بدن می شود. کار با این بارفیکس همانند سایر مدل های بارفیکس است. با این مزیت که قابلیت چرخشی بودن آن باعث تقویت عضلات کمر شود.

 

پروانه پا باز پارکی : مدل دیگری از تجهیزات ورزشی پارکی، پروانه پا باز پارکی است. این دستگاه در گروه دستگاه های استقامتی قرار می گیرد. پروانه باز پارکی عضلات ناحیه ران و شکم را درگیر می کند و برای حذف چربی های پهلو یک پیشنهاد عالی است.

 

پرس جلو پا پارکی : دستگاه پرس جلو پا پارکی برای تقویت عضلات پا ساخته شده است. طرز کار این دستگاه به صورت نشستن بر روی صندلی و خم و صاف کردن پاهاست. سعی کنید به آرامی این کار را انجام دهید تا مفاصل زانو آسیب نبیند. عضلات شکم، پهلو، ران و ساق پا در کار با این دستگاه درگیر خواهند شد. استفاده مداوم و اصولی از این دستگاه منجر به حذف چربی های اضافی در ناحیه ران و پهلو می شود.

 

دستگاه پرش ارتفاع پارکی : دستگاه پرش ارتفاع پارکی از نمونه تجهیزاتی است که کار با آنها سبب افزایش انعطاف پذیری، کشیدگی عضلات درگیر و در نتیجه افزایش قد در سنین رشد می شود. استفاده از این دستگاه نیاز به توان بدنی بالایی دارد و از این رو برای کودکان و جوانان مناسب تر است. کار با دستگاه به صورت پریدن و تلاش برای لمس کردن گوی های موجود بر روی میله دستگاه است.

 

دستگاه ریلکسیشن پارکی : از مراحل مهم در ایجاد آمادگی جسمانی، انجام حرکات کششی است که با استفاده از دستگاه ریلکسیشن پارکی انجام پذیر است. برای استفاده از این دستگاه باید روی ناحیه خم شده دراز بکشید و میله های دوطرف را محکم بگیرید. در نهایت با خم کردن پشت به کمک این دستگاه، عضلات پشت در حالت کشش و آرامش قرار می گیرند. نمونه دیگری از دستگاه های ریلکسیشن پارکی، مدلی است که با دراز کشیدن روی ناحیه مخصوص و با کنترل دست، می توان بر حرکت خود کنترل نمود و در نهایت به یک آرامش روحی رسید.

از دیگر تجهیزات ورزشی پارکی می توان انواع وسایل بازی پارکی کودکان، میز شطرنج پارکی و دستگاه تخت شکم در پارک است.

 

قیمت ست وسایل ورزشی پارکی

ست وسایل ورزشی پارکی به دلیل اهمیتی که در سلامت شهروندان دارد، باید از طریق مراکز معتبر فروش لوازم ورزشی پارکی صورت پذیرد. این مراکز تضمین کننده کیفیت کار شرکت های تولید کننده لوازم ورزشی پارکی هستند. مرکز ایمن ترافیک کالا از جمله این مراکز است که با فعالیت خود در طول سالیان گذشته، خدمات ارزنده ای در اختیار شهروندان قرار داده است. این مرکز در فروش تجهیزات ورزشی پارکی همواره انصاف و تعادل را رعایت نموده و از این رو مورد توجه بسیاری از خریداران قرار گرفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت لوازم ورزشی پارک ها می توانید در میان محصولات گسترده این سایت، محصول دلخواه خود را انتخاب کنید. قیمت لوازم ورزشی پارک به شرایط مختلفی بستگی دارد.

لوازم ورزشی پارکی دست دوم از قیمت پایین تری برخوردارند. در مقابل لوازم ورزشی پارکی خارجی به دلیل هزینه های انتقال از قیمت های بالاتری برخوردار هستند. با توجه به تولید عمده انواع مبلمان شهری در مناطق مختلف کشور، قیمت لوازم ورزشی پارک در این شهرها متفاوت خواهد بود. با این تفاصیر ممکن است قیمت لوازم ورزشی پارکی کرج با لوازم ورزشی پارکی اصفهان یکسان نباشد. از این رو مراجعه به یک مرکز قابل اعتماد تا حدود زیادی از صرف هرینه های اضافی پیشگیری می کند.

 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^