سبد خرید 0
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

آینه محدب ترافیکی

ساختار آینه محدب به شکلی است که اجسام را نزدیک تر از آنچه هستند نشان می‌دهد. همین باعث می‌شود اشیائی که در دور دست قرار دارند بهتر دیده شود. از این خاصیت آینه محدب در تولید تجهیزات ترافیکی استفاده می‌شود. آیینه محدب در مکان ها، جاده و خیابان هایی نصب می شود که دیدن خودروهای روبرو با سختی امکان پذیر است. در جاده هایی که پیچ های تندی دارند استفاده از این آینه ، خودروهای لاین مقابل را از نقطه کور رانندگان خارج می کند.

نصب آینه محدب در محل مناسب باعث کاهش تعداد تصادفات خواهد شد، مخصوصا در جاده ها که سرعت خودروها زیاد است. این نوع تجهیزات ترافیکی ساختار پیچیده ای ندارد به طوری که از یک آینه محدب گرد و یا مستطیل ساخته شده است که در بعضی اوقات برای آنها فریم نیز طراحی می‌شود.

 

انواع آینه محدب

همانطور که گفتیم آینه های محدب ساختار پیچیده ای ندارد اما با این حال انواع مختلفی از آن وجود دارد که از لحاظ کارکرد و محل نصب آن ها در مکان های مختلف با هم تفاوت دارند. در این صفحه از سایت ایمن ترافیک کالا سعی داریم شما را با انواع آینه محدب آشنا نماییم تا در زمان خرید بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

 

انواع اینه محدب

 

آینه محدب از لحاظ کاربردی به دو دسته تقسیم می شوند.

آینه محدب ترافیکی

آینه های محدبی که برای نصب در خیابان ها، سر پیچ جاده ها و تونل ها مناسب است را اصطلاحا آینه محدب جاده ای و یا آینه محدب ترافیکی گفته می شود. با خرید آینه محدب ترافیکی مناسب و نصب آنها در مکان مناسب و انتخاب قطر مناسب آینه می توانید به مقدار زیادی از تصادفات جلوگیری شود.

 

آینه محدب پارکینگی

آینه هایی که در مکان های بسته همچون پارکینگ و انبارها استفاده می شود آینه محدب پارکینگی می‌نامند. این آینه ها چون در مکان سر بسته نصب می شود می تواند کیفیت پایینی داشته باشد اما قطر آینه محدب باید طوری انتخاب شود که دید کاملی به رانندگان بدهد.

 

آینه محدب را از لحاظ جنس آینه به دسته های زیر تقسیم می نمایند.

 

آینه محدب شیشه ای

از آینه محدب شیشه ای در جاده ها و خیابان ها و پارکینگ ها استفاده می‌شود. همانطور که می‌دانید شیشه در رطوبت ممکن است لک شود و در برابر تغییرات دمایی مقاومت کمی دارد. از این رو از آینه محدب شیشه ای بیشتر در شهرها و پارکینگ ها استفاده می‌شود. قیمت آینه محدب شیشه ای نسبت به دیگر آینه ها ارزان تر است. شما می‌توانید آینه محدب شیشه ای را در قطرهای متنوع، با فریم و یا بدون فریم تهیه نمایید.

 

آینه محدب ترافیکی جاده ای  

 

آینه محدب پلی کربنات

پلی کربنات پلیمر بسیار مقاومی از پلاستیک است. آینه محدب پلی کربنات در برابر عواملی چون رطوبت، گرما، سرما و ضربه مقاومت فوق‌العاده ای دارد و به همین منظور آن را در جاده‌ های بین شهری، تونل ها و سر پیچ جاده ها استفاده می‌شود. این مدل آینه محدب را می‌توانید در قطرهای متنوعی و در انواع فریم دارد و بدون فریم تهیه کنید.

 

آینه محدب استیل

استیل ورقه ای شفاف است که قادر است تصاویر را به وضوح بزرگ نماید. همانطور که می‌دانید استیل را جزء مقاومترین انواع فلز در برابر رطوبت، سرما و گرما می‌دانند. استفاده از استیل در ساخت آینه محدب ترافیکی و پارکینگی این مزیت را دارد که در هر شرایط آب و هوایی بتوانید دید کاملا خوبی به جاده داشته باشید و در صورت برخورد خودروهای معمولی و سنگین امکان شکستن و ضربه خوردن به آن کمتر از انواع دیگر است. آینه محدب استیل فقط در قطر 80 سانتیمتری طراحی و ساخته می شود. نصب آینه محدب استیل در جاده های مه آلود بهترین گزینه برای افزایش دید رانندگاه به شمار می‌آید.

 

آینه محدب اکریلیک

این نوع آینه محدب نیز از انواع مقاوم به شمار می‌رود و بیشتر در انبارها و پارکینگ هایی که نقاط کور دارند به کار می‌آید. با نصب آینه محدب اکریلیک در انبارها به لیفت تراک ها این امکان داده می‌شود که با دید باز در داخل انبار حرکت نماید.

 

آینه های محدب را از لحاظ شکل بدنه به دو شکل طراحی و ساخته می شود.

 

آینه محدب ترافیکی بدون فریم

اگر از انواع آینه محدب ترافیکی و پارکینگی در مکان های سر بسته استفاده می‌کنید می توانید آینه محدب ترافیکی بدون فریم سفارش دهید. چرا که نیاز به هزینه کردن برای گزینه ای که به آن نیاز ندارید منطقی به نظر می‌رسد. اصولا در پارکینگ ها و انبارهای بزرگ از آینه محدب بدون فریم استفاده می‌شود.

 

آینه محدب ترافیکی فریم دار

آینه محدب فریم دار در جاده ها و خیابان ها استفاده می‌شود. زیرا داشتن فریم باعث می‌شود که باران و نور مستقیم خورشید دید رانندگان را کم نکند. فریم به شکلی از برخورد قطرات باران و نور خورشید به آینه جلوگیری می کند که همه را به یاد ابرو می اندازد. به همین دلیل به این مدل آینه اصطلاحا آینه محدب ابرودار نیز گفته می‌شود.

 

اینه محدب فریم دار

 

آینه محدب براساس شکل 

همه ما اکثر آینه های محدب ترافیکی و پارکینگ را به شکل دایره دیده ایم اما در صورتی که نیاز باشد کارگاه تولید آینه محدب می‌تواند آن را به شکل مستطیل نیز طراحی نماید. قیمت آینه محدب مستطیل نسبت به انواع ساده آن بیشتر است زیرا تنظیم قطر و میزان فرورفتگی در آن پیچیده تر خواهد بود. آینه محدب مستطیل بیشتر در انبارهای بزرگ و برای راهنمایی رانندگان لیفتراک نصب می‌شود. ابعاد این آینه بسته به نیاز متفاوت است و قدرت انتخاب مناسبی برای خریدار در نظر گرفته شده است.

 

نصب آینه محدب ترافیکی

در زمان خرید انواع آینه محدب با پارامتری روبرو می‌شوید که قطر آینه را مشخص می‌کند. دانستن و تخمین قطر آینه محدبی که بتواند دید کامل را به راننده بدهد در زمان نصب اهمیت زیادی دارد. دانستن این موضوع که به هر میزان قطر آینه محدب بیشتر باشد فواصل دورتری را به شما نمایش می‌دهد کمک می کند بتوانید بهترین قطر آینه را انتخاب نمایید. اصولا در جاده های پر پیچ و خم که سرعت خودروها زیاد است از آینه های محدب با قطر 80 و 90 سانتیمتری استفاده می‌شود. اما در پارکینگ ها می توانید از آینه محدب با قطر 30 تا 70 سانتیمتر نیز استفاده نمایید.

البته در نصب آینه محدب باید مسیر تابش نور را نیز در نظر گرفته و آینه را در زاویه ای قرار دهید که نور مستقیم در آن نتابد زیرا باعث اذیت شدن چشم راننده شده و احتمال تصادف را افزایش می‌دهد. البته بهترین کار استفاده از آینه محدب ابرودار است.

 

 

نصب و اجرا اینه محدب

 

 

قیمت آینه محدب ترافیکی

در صورتی که تمایل دارید یکی از انواع آینه محدب را خریداری نمایید باید ابتدا نیاز خود را شناسایی نمایید. چراکه قیمت هر یک از انواع آینه محدب ترافیکی از لحاظ نوع آینه، داشتن فریم و یا نداشتن آن و شکل آینه با هم تفاوت دارد. برای مثال اگر برای پارکینگ خصوصی قصد خرید آینه محدب دارید نیازی نیست که از انواع آینه محدب ابرو دار استفاده کنید. آینه های محدب جاده ای قیمت بالاتری دارند زیرا در جاده های پر پیچ و خم باید از بهترین انواع آینه محدب استفاده شود تا آمار تصادفات را کاهش دهند. تخمین قطر آینه نیز از دیگر مواردی است که در زمان خرید آینه محدب باید در نظر بگیرید؛ چراکه آینه های محدب ترافیکی با افزایش قطر قیمت بیشتری نیز خواهد داشت.

فروشگاه اینترنتی ایمن ترافیک کالا با فراهم آوردن تنوع بسیار خوبی از انواع آینه محدب ترافیکی شرایط خوبی برای انتخاب و خرید شما فراهم آورده است. امید است بتوانید در این سایت بهترین ها را انتخاب نمایید.

 

آینه محدب مخصوص خودرو

بسیاری از حوادث رانندگی بر اثر دید ناکافی راننده رخ می دهد. با استفاده از یک وسیله جانبی کوچک اما کاربردی می توان از وقوع چنین حوادثی جلوگیری کرد. آینه محدب مخصوص خودرو به راحتی و توسط کاربر قابل نصب خواهد بود. استفاده از یک آینه محدب مخصوص خودرو درکنار آینه بغل می تواند دید وسیع تری از محیط را در اختیار راننده قرار دهد. آینه محدب مخصوص خودرو برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر گسترش محدوده دید راننده و حذف نقاط کور، ویژگی دیگر این آینه ها رفع محدودیت برای افرادی است که دارای مشکل بینایی هستند.

 

خرید آینه محدب مخصوص

 

نوع خاصی از آینه محدب برای افرادی که بینایی آن ها مشکل دارد طراحی شده است که روی شیشه آینه بغل و در قسمت پایین آینه جلو ماشین نصب می‌شود. این آینه به رانندگانی که بینایی آن ها مشکل دارد کمک می‌کند دید بهتری به جاده داشته باشند. برای نصب این آینه باید از راهنمایی و رانندگی مجوز دریافت کنید. این آینه دارای مقاومت مناسبی نسبت به شرایط آب و هوایی دارد.

 

آینه محدب مخصوص خودرو

 

قیمت آینه محدب مخصوص خودرو 

اگر با طریقه نصب آینه مخصوص رانندگی آشنایی ندارید، می توانید از همکاران بخش مشاوره و فروش در مورد جزئیات نصب این قطعه سوال کنید. از دیگر لوازم عرضه شده توسط این مرکز می توان به انواع آینه محدب رانندگی و آینه مخصوص کد 17نیز اشاره کرد. مرکز ایمن ترافیک کالا با سابقه طولانی مدت در امر فروش تجهیزات ترافیکی و ایمنی توانسته است خدمات ارزنده ای به رانندگان و خطوط حمل و نقل عرضه کنند. در این راستا با تهیه جدیدترین محصولات و لوازم جانبی خودرو، در خدمت هموطنان گرامی خواهد بود.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
8 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^