سبد خرید 0

ایده های زیبا سازی و تجهیز کردن شهرک ها و ویلا ها_سطل زباله

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست | شنبه 5 بهمن 1398 در ساعت 17 : 26 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

زیبا سازی شهرک ها و ویلا ها از اهمیت زیادی برخودار است و برای این کار از شیوه ها و ایده های زیادی می‌توان کمک گرفت که در دو قسمت قبلی به نکاتی در این رابطه پرداخته شد و ایده هایی را برای زیبا سازی و تجهیز کردن شهرک ها معرفی شد.

یکی از عوامل زیبا سازی شهرک ها و ویلا ها استفاده از گلدان ها و انواع گوناگون فلاور باکس در حیاط ویلا ها و یا حتی در محیط داخل خانه می‌باشد که استفاده از آنها تاثیر بسیار زیادی روی زیباسازی شهرک ها و یا ویلا ها دارد. استفاده از وسیله هایی که برای زیبا سازی شهرک های مسکونی و یا ویلا ها دارای ضوابط و قوانین به خصوصی است که پیروی کردن از آنها الزامی است و باید قبل از نصب هرگونه وسیله برای افزایش زیبایی محوطه ویلایی به نکاتی مانند عدم ایجاد مزاحمت برای دیگران و ساکنین دیگر توجه شود.

در این متن به بررسی یکی دیگر از وسیله هایی که استفاده از آن در شهرک ها و ویلا ها الزامی و مهم است خواهیم پرداخت اما به کار بردن مقداری خلاقیت در طراحی و ساخت آن باعث افزایش زیبایی محیط هم می‌شود و تاثیر زیادی روی زیبا سازی شهرک های مسکونی و یا ویلا ها خواهد داشت.

می‌توان از وسیله های گوناگونی برای تجهیز کردن شهرک ها استفاده کرد که سطل زیاله یکی از آنهاست که در ادامه تمام ویژگی های لازم در این باره را بیان خواهیم کرد.

 تجهیز کردن ویلا ها و شهرک ها_سطل زباله

 

راهنامی خرید انواع سطل زباله پارکی در ایمن ترافیک

 

تجهیز کردن هر مکانی برای سهولت استفاده و رعایت کردن نکات ایمنی نیازمند وسیله های ضروری است که استفاده از آن ها الزامی است و باید برای دریافت مجوز و تاییده ایمنی از ارگان ها و شهرداری ها بازرس از وجود این تجهیزات مطمعن شود تا در ادامه با مشکلات دیگر رو به رو نشوید.

تجهیز کردن یک مکان در واقع به معنای به کار بردن تمام وسایل ضروری در آن مکان است به شکلی که این وسیله ها تمام استاندارد های لازم را داشته باشد و مناسب استفاده در مکان هایی باشد که به طور دائم مورد استفاده قرار بگیرد بنابراین این وسیله ها باید مقاومت بالایی داشته باشند تا در شرایط و آب و هوایی گوناگون آسیب نبیند.

انواع سطل زباله

سطل زباله یکی از مهم ترین ارکان تجهیز کردن شهرک ها و دیگر مکان های عمومی است که علاوه بر اهمیت زیادی که دارد دارای انواع گوناگون نیز هست.

سطل زباله پارک

 

راهنمای خرید انواع سطل زباله پارکی در ایمن ترافیک

 

سطل زباله هایی که در پارک ها مورد استفاده قرار می‌گیرند باید جنس مقاومی داشته باشند و همچنین باید گنجایش بالایی نیز داشته باشد تا به زودی پر نشود و خالی کردن آن برای کارکنان پارک راحت تر باشد.

سطل زباله شهری

سطل زباله شهری فلزی یکی از تجهیزات شهری مورد نیاز به منظور جمع آوری زباله های شهری می باشد. سطل زباله فلزی شهری با استفاده از پایه های آهنی طراحی شده بر روی سطح مورد نظر قرار می گیرد. مخزن این محصول به دلیل جدایی از سطح زمین ماندگاری بالایی دارد.

سطل زباله های خلاقانه

 

راهنمای خرید انواع سطل زباله پارکی در ایمن ترافیک

 

همان طور که در متن گفته شد استفاده از سطح زباله های خلاقانه تاثیر بسیار زیادی روی زیبا سازی محیط خواهد گذاشت و باعث می‌شود چهره شهر بسیار زیبا تر شود. در کشور های مختلف از انواع گوناگون سطل زباله برای افزایش زیبا سازی شهر استفاده می‌شود. به عنوان مثال در فرانسه خلاقیت در طراحی سطل زباله بسیار دیده می‌شود و وجود آن ها در سطح شهر باعث می‌شود منظره شهر زیبا تر شود.

قوانین مربوط به تجهیز کردن شهرک ها با سطل زباله

برای تجهیز کردن پارک ها و مکان های عمومی استفاده از سطل زباله مناسب ضروری است و باید از آنها به درستی و در فاصله های مناسب نصب شوند تا بیشترین کاربری را داشته باشد.

حجم سطل زباله های عادی باید حداقل 50 لیتر باشد اما سطل زباله های دیگر که در مکان های ویژه قرار دارند باید حجم هایی متناسب با کاربری داشته باشند.

ضوابط نصب سطل زباله به چهار دسته کلی تقسیم می‌شود که رعایت کردن آنها الزامی است و در صورت رعایت نکردن این قوانین نصب سطل زباله غیر استاندارد است و با برخورد قانونی رو به رو خواهد شد.

طراحی

 

راهنامی خرید انواع سطل زباله پارکی در ایمن ترافیک

 

اولین دسته از قوانینی که باید برای نصب سطل زباله شهری مورد استفاده قرار بگیرد ضوابط و قوانین مرتبط با طراحی سطل زباله ها است. یکی از قوانینی که باید به آن توجه کنید حجم سطل زباله ها است که همان طور که گفته شد باید برای تجهیز کردن شهرک ها از سطل زباله هایی با حجم حداقل 50 لیتر استفاده شود ولی برای مکان های شلوغ و پر رفت و آمد می‌توان حجم سطل زباله را از 50 لیتر به 100 لیتر تغییر داد.

ابعاد استاندارد برای سطل زباله هایی که برای تجهیز کردن شهرک ها مورد استفاده قرار می‌گیرند باید با مقطع 40 در 25 باشد و دارای ارتفاع 60 سانتی متری باشد که معادل 65 لیتر می‌باشد.

ار تفاع بالاترین نقطه سطل زباله از سطح زمین حداقل باید 120 سانتی متر باشد. و ارتفاع دهانه سطل زباله تا محافظ آن باید در کمترین حالت خود 15 سانتی متر باشد.  

جانمایی

دومین دسته از ضوابط برای نصب سطل زباله رعایت کردن کردن فاصله سطل زباله ها از یکدیگر است. در خیابان های پر رفت و آمد فاصله سطل زباله ها از یکدیگر حداقل باید 30 متر باشد.

در مکان های امنیتی تا شعاع 50 متری نباید سطل زباله تعبیه شود که این قانون در بیشتر از 90 درصد از مکان های امنیتی در شهرک ها رعایت می‌شود. همچنین در مکان های پر رفت و امد و شلوغ استفاده از سطل زباله های اضافی توصیه می‌شود.

نصب

دسته سوم از قوانینی که برای نصب سطل زباله برای تجهیز کردن شهرک ها باید رعایت شود قوانین مربوط به نصب درست و اصولی سطل زباله در شهرک ها و یا ویلا ها است.

سطل زباله ها باید دقیقا به شکلی نصب شود که عمود بر زمین باشد و هیچ گونه شیبی به طرفین نداشته باشد. در صورتی که بتن کف با ضخامت لازم باشد به وسیله رول بولت فولادی و در غیر این صورت به وسیله فونداسیون اجرا می‌شود. اما برای نصب سطل زباله توسط میخ و پرچ روی زمین ها هر محل دیگر لازم است محل اتصال با غلاف کروی به شعاع 20 سانتی متر با هرمی به شعاع 30 سانتی متر پوشیده شود.

نگهداری

نگهداری درست و اصولی از سطل زباله های شهری که برای تجهیز کردن شهرک ها آخرین دسته از ضوابط و قوانین نصب سطل زباله هستند و می‌توان گفت از مهم ترین قوانین هم می‌باشد.

طبق این مورد از قوانین، سطل زباله ها باید در آخر هر روز توسط کارکنان شهرک و یا شهرداری تمیز شوند. البته در انواع دیکر سطل زباله ها دریچه هایی برای خالی کردن سطل زباله قرار دارد که راحت تر می‌توان سطل زباله را تمیز کرد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^