سبد خرید 0
جستجو در گلدان شهری فلاور باکس
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

گلدان شهری فلاور باکس

یکی دیگر از انواع مبلمان شهری، گلدان  شهری است. همانطور که ما در خانه با نگهداری گیاهان در گلدان های زیبا نمای خانه خود را زیبا می‌نماییم می‌توان از انواع گلدان شهری نیز برای زیبا نمودن فضای شهر استفاده نمود. این کار مخصوصا در ایام نزیک به سال نو بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد و شهرداری با کاشت گل در گلدان های شهری و همچنین اضافه نمودن گلدان های جدید با طراحی های مدرن و شیک شهر را برای استقبال از بهار و عید سال نو آماده می‌نماید.

اما اگر قصد دارید شما نیز با خرید انواع گلدان شهری حیاط منزل و یا محیط محل کار خود را زیباتر از قبل نمایید ما را در این مقاله همراهی نموده و بعد از آشنایی کامل با انواع گلدان شهری می‌توانید سفارش خود را از فروشگاه اینترنتی ایمن ترافیک کالا انجام داده و گلدان شهری خود را در محل تحویل بگیرید.

 

خرید گلدان بتنی شهری

 

انواع گلدان شهری

مانند دیگر المان های شهری گلدان شهری نیز از مواد اولیه مختلفی ساخته می‌شوند. طراحان المان و مبلمان شهری هر یک به کمک مواد اولیه مانند بتن، کامپوزیت، سیمان و ... استفاده می‌کنند و با استفاده از ذوق و سلیقه خود گلدان هایی زیبا و مدرن طراحی و می‌سازند. استفاده از متریال مختلف این کمک را به طراحان می کند که بتوانند طراحی های خود را پیاده نمایند و هر یک از مواد اولیه مزایایی دارد که طراحان از آن‌ها استفاده نموده و با خلاقیت خود بهترین طراح ها اجرا و شهر را زیبا می‌نماید.

این گلدان ها را معمولا به شکلی طراحی می ‌نمایند که بتوان در آنها گل های طبیعی کاشت، برخی به شکل مجسمه و برخی دیگر برای قرار دادن گل های مصنوعی طراحی می‌شوند. اما مهمترین تفاوت آنها در مواد اولیه به کار رفته در ساخت آن‌ها است. انواع گلدان شهری را می ‌توان به دسته های زیر تقسیم نمود.

گلدان سنگی

گلدان شهری فایبرگلاس

گلدان شهری کامپوزیت

گلدان سیمانی

گلدان بتنی

 

گلدان بتنی

گلدان بتنی شهری یکی از پر طرفدارترین انواع گلدان شهری است. بتن به دلیل خاصیت قالب پذیری و همچنین مقاومتی که در برابر عوامل محیطی دارد بیشتر از دیگر متریال مورد استفاده قرار می‌ گیرد. برای زیبا نمودن شهر طراحان با ساخت یک قالب گلدان سیمانی تعداد قابل توجهی از گلدان های بتنی شهری را ساخته و با قرار دادن آن در کنار خیابان ها و کاشتن انواع گل های طبیعی فضای شهر بسیار زیبا خواهد شد. از طرفی به دلیل خواص فیزیکی بتن فقط نیاز است که یک قالب تهیه بشود. برای ساخت گلدان بتنی از یک قالب سیلیکونی استفاده می‌شود.

 

انواع گلدان بتنی شهری

 

قالب سیلیکونی گلدان بتنی این قابلیت را دارد که به راحتی فرم بگیرد و از بتن جدا ‌شود.  گلدان های بتنی شهری مدرن نیز از جمله خلاقیت هایی است که در طراحی گلدان هاانجام می‌ شود. آنها با طراحی مدل های مدرن مانند: گلدان بتنی چند وجهی و گلدان بتنی دیوار که این طراحی ها مورد پسند عموم قرار گرفته شده و شرکت های سازنده انواع گلدان بتنی تلاش دارند از این خلاقیت استفاده نموده و سهم خوبی از بازار را نصیب خود کنند. گلدان بتنی دیوار به واسطه طراحی خاص خود که شبیه قلعه با پله های زیاد طراحی می‌شود مورد توجه علاقه مندان به گل و گیاه قرار گرفته است.

 

انواع گلدان بتنی

گلدان بتنی از لحاظ ابعاد گلدان بتنی به دو دسته گلدان بتنی بزرگ و گلدان بتنی کوچک تقسیم می‌شوند. گلدانهای بتنی شهری بزرگ بیشتر برای تزئین و زیباسازی معابر شهری، پارک ها، خیابان ها و به صورت کلی به عنوان یکی از مهمترین مبلمان شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما گلدان های بتنی کوچک علاوه بر معابر شهری برای استفاده در منازل، ادارات، شرکت ها و ... نیز کاربرد دارد. گلدان بتنی کوچک به دلیل وزن کمی که دارد به گلدان بتنی سبک نیز شهرت دارد. بتن به دلیل وزن زیاد قابلیت جابجایی کمی دارد و با کوچک کردن سایز آن این محصول سبک شده و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از دیگر تقسیمات گلدان شهری بتنی می‌توان به گلدان بتنی شهری و گلدان بتنی پارکی اشاره نمود. در طراحی گلدان بتنی پارکی از رنگ های شاد استفاده می شود و زیبایی بیشتری دارند که از این طریق باعث شادتر شدن محیط پارک می شوند. این در حالی است که در بزرگراه ها و خیابان هااز گلدان بتنی شهری با رنگ تیره بیشتر استفاده می‌شود. به این دلیل که فضای شهر بیشتر در معرض آلودگی قرار دارد و به همین جهت استفاده از رنگ های شاد ممکن است نیازمند پاکسازی زود به زود داشته باشد. البته شهرداری با توجه به شرایط محیط سعی می کند گلدان بتنی رنگی استفاده نماید.

یکی دیگر از تقسیمات گلدان بتنی شهری از لحاظ کاربرد آن ها است. گلدان های بتنی شهری را در سه حالت بیشتر مورد استفاده قرار می‌دهند. گلدان بتنی طبقاتی، گلدان بتنی دیوار و گلدان بتنی شیب دار از مهمترین انواع گلدان بتنی است.

 

گلدان بتنی شیب دار

در حاشیه بزرگراه های شهری درست در زمانی که بزرگراه ارتفاع کمی دارد اتوبان ها، پل ها و زیرگذرها و کنار بستر رودخانه ها و دیوارهایی با سطح شیبدار گلدان بتنی شیب دار مورد استفاده قرار می‌گیرد. حتما تا به حال دیده اید که کنار بزرگراه گلدان های بتنی شهری شیبدار را درست در کنار یکدیگر قرار داده و شیب حاشیه جاده را با آن پوشش می‌دهند. شهرداری با کاشت گل و گیاه در این گلدان های شهری سعی دارد حاشیه بزرگراه را زیبا و سرسبز نماید.

 

گلدان بتنی دیوار

گلدان  بتنی دیوار از دیگر انواع کاربردهای گلدان بتنی است که از آن برای ایجاد حایل در شهر استفاده می‌شود. این گلدان ها دقیقا مانند گلدان های شیبدار است با این تفاوت که در طراحی این گلدان شیب وجود ندارد و گلدان ها به شکل دیوار بالا می‌روند. از این نوع گلدان بتنی برای زیبا نمودن دیوارهای شهری و همچنین تقسیم کردن قسمتی از شهر دو بخش استفاده می‌شود. با کاشتن گل و گیاه در این گلدان ها نمای شهر بسیار زیباتر خواهد شد.

 

گلدان بتنی طبقاتی

بد نیست بدانید که انواع گلدان بتنی دیوار و گلدان بتنی شیب دار زیر مجموعه گلدان بتنی طبقاتی هستند. قرار دادن تعدادی گلدان در بالای یکدیگر تشکیل یک گلدان طبقاتی را می‌دهد. این روزها استقبال بسیار زیادی از انواع گلدان بتنی طبقاتی شده است با قرار دادن آنها در معابر و خیابان ها و کاشت گل های طبیعی و یا قرار دادن گل های مصنوعی زیبایی زیادی به شهر هدیه می‌شود. این طراحی می‌تواند به شکل مدرن انجام شود و یا به سادگی چند گلدان را روی هم قرار داده و از آن یک گلدان طبقاتی ساخت. امروزه در دنیا یکی از پر مصرفترین انواع گلدان شهری گلدان بتنی طبقاتی هستند.

تولید کننده گلدان سیمانی

یکی از مهترین مسایلی که برای تولید کنندگان از جمله تولید کننده گلدان شهری می تواند مطرح باشد، مواد اولیه محصولات است. ماده اولیه گلدان سیمانی از سیمان می باشد که به علت مقاوم بودن در برابر شرایط مختلف جوی مانند باد، باران، برف و آفتاب می تواند جزو متریال های با کیفیت محسوب شود. این ماده بیشترین کاربرد را در تولید مبلمان شهری را داراست.

با توجه به بازار رقابتی در تولید این گونه محصولات، لازم است تولید کننده گلدان بتنی پارک از خلاقیت و نوآوری در تهیه و ساخت بهره بگیرد. یکی دیگر  از انواع مدل ها می توان به فلاور باکس شهری نام برد که امروزه طرفداران زیادی دارد. در این طرح پس از قالب گیری سیمان، آن را با رنگ دلخواه رنگ آمیزی می نمایند. این رنگ چهره گلدان را زیباتر کرده و فضای بهتری را خلق می کند. تولید کننده می تواند با کمک گرفتن از  افراد متخصص و حرفه ای، ایده های مختلفی را پیاده کند تا بازار فروش محصول را  بالاتر ببرد.

نکته دیگری که مورد نظر تولید کننده گلدان بتنی می باشد، به صرفه بودن تولید محصول است. با توجه به قیمت پایین ماده اولیه این مدل گلدان که سیمان می باشد و همچنین خاصیت ماندگاری و طول عمر آن در شرایط مختلف، می توان گفت تولید این محصول با توجه به گستردگی بازار آن مقرون به صرفه است. بنابراین با توجه به اهمیت پرورش گل و گیاه در فضای امروزی شهرها نیاز است تولید کننده گلدان شهری مواردی که باعث بالارفتن کیفیت، زیبایی و قیمت محصول دارد مد نظر قرار دهد.

ایمن ترافیک کالا به عنوان یکی از تولیدکنندگان تجهیزات شهری از جمله گلدان سیمانی و گلدان بتنی شهری  و خدمات پس از فروش مانند نصب، تعمیر و تعویض محصولات گام های بزرگی را در این حوزه برداشته است.

تولید کننده گلدان سیمانی

برای اطلاع از قیمت و خرید محصولات گلدان شهری با کارشناسان ایمن ترافیک کالا تماس بگیرید. 

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
7 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^