سبد خرید 0

5مدل لباس کار پرکاربرد

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست | دوشنبه 20 مرداد 1399 در ساعت 12 : 21 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

5 مدل لباس کار پرکاربرد

 شاید اولین اولویت همه برای لباس کار راحت بودن آن باشد. همه ما علاقه داریم حین کار به راحتی حرکت کنیم و مسئولیتی که به ما محول شده را انجام دهیم. اما این تنها ملاک بهترین لباس کار دنیا نیست. ایجاد ایمنی مهمترین ملاک انتخاب لباس کار است. اگر یک کارگر شرکت فولاد هستید حتما در محیط گرم فعالیت دارید اما باید لباسی از جنس کتان و یا ویسکوز پنبه بپوشید. درست است که تحمل این لباس ممکن است سخت باشد؛ اما تنها این نوع پارچه است که می تواند از پوست شما در برابر سوختگی محافظت نماید. در انتخاب و خرید لباس کار 3 آیتم وجود دارد که باید به آن توجه نمایید.

 

1-    پارچه  دوخت لباس کار

 

لباس کار بر اساس خطراتی که فرد را تهدید می کند از پارچه هایی مانند فلامت، فلامنت کج راه، ویسکوز، پلی استر پنبه ای، جین، کتان و پلاستیک دوخته می شود. شما مدل های مختلف لباس کار را می توانید با پارچه های مختلف تهیه نمایید.

 

2-    نحوه دوخت لباس کار

 

لباس کار کارگری باید به صورت دو سوزنه دوخته شود. صاحب این لباس روزانه ساعت های زیادی در حال فعالیت است و لباس کار او نباید به راحتی پاره شود. از این رو این لباس به صورت دو سوزنه دوخته می شود. اما لباس مهندسینی که برای نظارت در کار لباس کار به تن می کند ساده دوخته می شود. قیمت لباس کاری که به صورت دو سوزنه دوخته شده باشد بیشتر است.

 

3-    مدل لباس کار

 

اما مهمترین فاکتور در انتخاب لباس کار، مدل دوخت آن است. در ادامه بیشتر شما را با 6 مدل رایج لباس کار در دنیا آشنا می نماییم. در صورت نیاز به مشاره در زمینه انتخاب مدل لباس کار می توانید با شماره های داخل سایت تماس گرفته و از مشاوره کارشناسان ما بهره بگیرید.

لباس کار

1-لباس کار کاپشن و شلوار

از پرطرفدارترین انواع لباس کار، کاپشن و شلوار است. این لباس به راحتی پوشیده می شود؛ چرا که در کاپشن آن زیپ دوخته شده است و شلوار آن نیز به صورت کمر کش و یا دکمه ای طراحی می شود. در فصول سرد سال می توانید لباسی ضخیم زیر کاپشن بپوشید و در فصول گرم می توانید چیزی زیر آن نپوشید. این لباس به کمک پارچه های بسیار متنوعی دوخته می شود. لباس کار ایران خودرویی را از پارچه فلامنت و پلی استر پنبه ای می دوزند. در صورتی که در صنایع خودروسازی، پتروشیمی، راه سازی و ... فعالیت می کنید پارچه فلامنت را انتخاب نمایید. در صورتی که در صنایعی همچون فولاد، ریختگری، معدن و .. فعالیت دارید و خطر سوختن شما را تهدید می کند، بهتر است  لباس کاری با پارچه ضخیم همچون کتان، ویسکوز و جین خریداری نمایید. برای مشاغلی دشوار این چنینی می توانید از لباس کار سیلور استفاده کنید. این لباس به واسطه دوخت با پارچه پلی استر پنبه از سوختن پوست شما پیشگیری می کند. این لباس رنگ روشن دارد؛ چرا که رنگ های تیره گرمای بیشتری جذب می کنند. کاپشن و شلوار علاوه بر کارگران انتخاب بسیاری از کارفرمایان نیز می باشد. چرا که ظاهر شکیلی دارد و در عین حال محافظت مناسبی نیز خواهد داشت. در صورت نیاز می توانید به آن نوارهای شبرنگ نیز متصل نمایید. قیمت لباس کار کاپشن و شلوار بسته به پارچه استفاده شده در آن متفاوت است؛ اما نسبت به دیگر انواع لباس کار نیز قیمت بیشتری دارد.

لباس کاپشن و شلوار

2-لباس کار یکسره

ین مدل لباس کار به صورت یکسره دوخته می شود. پوشیدن آن کمی دشوار است؛ اما تمام افرادی که در مشاغل فنی فعالیت دارند خرید لباس کار یکسره را ترجیح می دهند. لباس کار یکسره برای افرادی مناسب است که در طول کار مدام باید خم و راست می شوند. مشاغلی همچون مکانیکی، لوله کشی، برق کاری، کارواش و ... هدف لباس کار یکسره می باشد. این مدل لباس کار خود به دو دسته لباس کار خلبانی و لباس کار دوبنده تقسیم می شود. در ادامه ما را همراهی کنید تا با تفاوت های  این دو مدل بیشتر آشنا شوید.

3-لباس کار خلبانی 

این لباس کار دقیقا مانند لباس کار خلبانان دوخته می شود. لباس کار خلبانی در واقع لباس کار کاپشن و شلوار است که در آن کاپشن به شلوار دوخته شده است. از این رو در جلوی این لباس زیپی دیده می شود که امکان دوختن جیب در قسمت جلو لباس را غیر ممکن می کند. وجود آستین در این لباس آن را برای افرادی مانند جوشکاران، افرادی که در کارواش فعالیت دارند، رنگ کاران، افرادی که با اسید و مواد روغنی سر و کار دارند و .... مناسب نموده است. برای دوخت این مدل لباس بسته به خطراتی که در محیط کار وجود دارد از پارچه های فلامنت، پلی استر پنبه، کتان، پلاستیک استفاده می شود. این لباس تنها دو جیب در شلوار خود دارد. قیمت لباس کار خلبانی نسبت به لباس کار دوبنده بیشتر است؛ اما خرید لباس کار خلبانی برای افرادی که در مشاغل همچون کار با اسید و جوشکاری فعالیت دارند بسیار ضروری به نظر می رسد.

 

لباس کار جوشکاری

 

4-لباس کار سرهمی دوبنده

 این لباس کار با اینکه به صورت یکسره دوخته می شود؛ اما در قسمت بالاتنه چندان پوششی ندارد. همین مزیت این لباس کار است. مشاغل فنی نیاز به تکاپوی زیادی دارد از این رو این لباس محبوبیت بسیاری نزد فنی کاران دارد. خرید لباس کار دو بنده را به برقکاران، لوله کشان، کاشی کاری، افرادی که در حمل و نقل کالا فعالیت دارند توصیه می کنیم. این لبای با پارچه های مختلفی دوخته می شود اما پرکاربردترین پارچه  فلامنت، جین، کتان و پلی استر پنبه ای است. در قسمت جلو این لباس یک جیب دوخته می شود که برای نگهداری ابزار طراحی شده است. 

 

 

3-روپوش

 

از دیگر لباس های  پرکاردبرد در کادر درمان روپوش کاراست. شما پرستاران و پزشکان را با یک روپوش سفید رنگ تجسم می کنید. این روپوش از پارچه های نخی دوخته می شود چرا که خطر خاصی در محیط درمانی و کلینیک ها وجود ندارد. روپوش یک بار مصرف از جمله پرکاربردترین لباس های کار کادر درمان به شمار می آید. آنها در زمان ورود به اتاق عمل و یا در کلینیک های زیبایی از این روپوش یک بار مصرف استفاده می کنند و بلافاصله بعد از اتمام کار خود آن را دور می اندازند. روپوش یکبار مصرف از پارچه های بدون الیاف دوخته می شود. قیمت روپوش یکبار مصرف نسبت به دیگر انواع لباس کار کمتر است. 

 

روپوش پزشکی 

5-جلیقه

 از دیگر لباس کارهای پرکاربرد جلیقه است. جلیقه دارای جیب های زیادی است که کارگران و کارفرمایان بتوانند ابزار خود را در آن قرار دهند. خرید جلیقه برای افرادی که در ارتفاع کار می کنند و یا کار فنی آنها پیچیده است پیشنهاد می شود. از دیگر انواع جلیقه، جلیقه شبرنگ است. پوشیدن این لباس برای افرادی که در تاریکی شب مشغول به کار هستند ضروری است.

کلام آخر

ایمن ترافیک کالا آماده ارائه مشاوره در زمینه مدل لباس کار و پارچه به کار رفته در دوخت آن است. در صورتی که نیاز به تیراژ بالای لباس کار جهت یکسان سازی کارکنان خود دارید می توانید سفارش خود را با شماره های داخل سایت ثبت نمایید. در ضمن این مجموعه قادر به درج لوگو شرکت روی لباس نیز می باشد.

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^