سبد خرید 0
جستجو در گلدان شهری فلاور باکس
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

گلدان شهری فلاور باکس

یکی دیگر از انواع مبلمان شهری، گلدان  شهری است. همانطور که ما در خانه با نگهداری گیاهان در گلدان های زیبا نمای خانه خود را زیبا می‌نماییم می‌توان از انواع گلدان شهری نیز برای زیبا نمودن فضای شهر استفاده نمود. این کار مخصوصا در ایام نزیک به سال نو بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد و شهرداری با کاشت گل در گلدان های شهری و همچنین اضافه نمودن گلدان های جدید با طراحی های مدرن و شیک شهر را برای استقبال از بهار و عید سال نو آماده می‌نماید.

اما اگر قصد دارید شما نیز با خرید انواع گلدان شهری حیاط منزل و یا محیط محل کار خود را زیباتر از قبل نمایید ما را در این مقاله همراهی نموده و بعد از آشنایی کامل با انواع گلدان شهری می‌توانید سفارش خود را از فروشگاه اینترنتی ایمن ترافیک کالا انجام داده و گلدان شهری خود را در محل تحویل بگیرید.

 

خرید گلدان بتنی شهری

 

انواع گلدان شهری

مانند دیگر المان های شهری گلدان شهری نیز از مواد اولیه مختلفی ساخته می‌شوند. طراحان المان و مبلمان شهری هر یک به کمک مواد اولیه مانند بتن، کامپوزیت، سیمان و ... استفاده می‌کنند و با استفاده از ذوق و سلیقه خود گلدان هایی زیبا و مدرن طراحی و می‌سازند. استفاده از متریال مختلف این کمک را به طراحان می کند که بتوانند طراحی های خود را پیاده نمایند و هر یک از مواد اولیه مزایایی دارد که طراحان از آن‌ها استفاده نموده و با خلاقیت خود بهترین طراح ها اجرا و شهر را زیبا می‌نماید.

این گلدان ها را معمولا به شکلی طراحی می ‌نمایند که بتوان در آنها گل های طبیعی کاشت، برخی به شکل مجسمه و برخی دیگر برای قرار دادن گل های مصنوعی طراحی می‌شوند. اما مهمترین تفاوت آنها در مواد اولیه به کار رفته در ساخت آن‌ها است. انواع گلدان شهری را می ‌توان به دسته های زیر تقسیم نمود.

گلدان سنگی

گلدان شهری فایبرگلاس

گلدان شهری کامپوزیت

گلدان سیمانی

گلدان بتنی

 

گلدان بتنی

گلدان بتنی شهری یکی از پر طرفدارترین انواع گلدان شهری است. بتن به دلیل خاصیت قالب پذیری و همچنین مقاومتی که در برابر عوامل محیطی دارد بیشتر از دیگر متریال مورد استفاده قرار می‌ گیرد. برای زیبا نمودن شهر طراحان با ساخت یک قالب گلدان سیمانی تعداد قابل توجهی از گلدان های بتنی شهری را ساخته و با قرار دادن آن در کنار خیابان ها و کاشتن انواع گل های طبیعی فضای شهر بسیار زیبا خواهد شد. از طرفی به دلیل خواص فیزیکی بتن فقط نیاز است که یک قالب تهیه بشود. برای ساخت گلدان بتنی از یک قالب سیلیکونی استفاده می‌شود.

 

انواع گلدان بتنی شهری

 

قالب سیلیکونی گلدان بتنی این قابلیت را دارد که به راحتی فرم بگیرد و از بتن جدا ‌شود.  گلدان های بتنی شهری مدرن نیز از جمله خلاقیت هایی است که در طراحی گلدان هاانجام می‌ شود. آنها با طراحی مدل های مدرن مانند: گلدان بتنی چند وجهی و گلدان بتنی دیوار که این طراحی ها مورد پسند عموم قرار گرفته شده و شرکت های سازنده انواع گلدان بتنی تلاش دارند از این خلاقیت استفاده نموده و سهم خوبی از بازار را نصیب خود کنند. گلدان بتنی دیوار به واسطه طراحی خاص خود که شبیه قلعه با پله های زیاد طراحی می‌شود مورد توجه علاقه مندان به گل و گیاه قرار گرفته است.

 

انواع گلدان بتنی

گلدان بتنی از لحاظ ابعاد گلدان بتنی به دو دسته گلدان بتنی بزرگ و گلدان بتنی کوچک تقسیم می‌شوند. گلدانهای بتنی شهری بزرگ بیشتر برای تزئین و زیباسازی معابر شهری، پارک ها، خیابان ها و به صورت کلی به عنوان یکی از مهمترین مبلمان شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما گلدان های بتنی کوچک علاوه بر معابر شهری برای استفاده در منازل، ادارات، شرکت ها و ... نیز کاربرد دارد. گلدان بتنی کوچک به دلیل وزن کمی که دارد به گلدان بتنی سبک نیز شهرت دارد. بتن به دلیل وزن زیاد قابلیت جابجایی کمی دارد و با کوچک کردن سایز آن این محصول سبک شده و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از دیگر تقسیمات گلدان شهری بتنی می‌توان به گلدان بتنی شهری و گلدان بتنی پارکی اشاره نمود. در طراحی گلدان بتنی پارکی از رنگ های شاد استفاده می شود و زیبایی بیشتری دارند که از این طریق باعث شادتر شدن محیط پارک می شوند. این در حالی است که در بزرگراه ها و خیابان هااز گلدان بتنی شهری با رنگ تیره بیشتر استفاده می‌شود. به این دلیل که فضای شهر بیشتر در معرض آلودگی قرار دارد و به همین جهت استفاده از رنگ های شاد ممکن است نیازمند پاکسازی زود به زود داشته باشد. البته شهرداری با توجه به شرایط محیط سعی می کند گلدان بتنی رنگی استفاده نماید.

یکی دیگر از تقسیمات گلدان بتنی شهری از لحاظ کاربرد آن ها است. گلدان های بتنی شهری را در سه حالت بیشتر مورد استفاده قرار می‌دهند. گلدان بتنی طبقاتی، گلدان بتنی دیوار و گلدان بتنی شیب دار از مهمترین انواع گلدان بتنی است.

 

گلدان بتنی شیب دار

در حاشیه بزرگراه های شهری درست در زمانی که بزرگراه ارتفاع کمی دارد اتوبان ها، پل ها و زیرگذرها و کنار بستر رودخانه ها و دیوارهایی با سطح شیبدار گلدان بتنی شیب دار مورد استفاده قرار می‌گیرد. حتما تا به حال دیده اید که کنار بزرگراه گلدان های بتنی شهری شیبدار را درست در کنار یکدیگر قرار داده و شیب حاشیه جاده را با آن پوشش می‌دهند. شهرداری با کاشت گل و گیاه در این گلدان های شهری سعی دارد حاشیه بزرگراه را زیبا و سرسبز نماید.

 

گلدان بتنی دیوار

گلدان  بتنی دیوار از دیگر انواع کاربردهای گلدان بتنی است که از آن برای ایجاد حایل در شهر استفاده می‌شود. این گلدان ها دقیقا مانند گلدان های شیبدار است با این تفاوت که در طراحی این گلدان شیب وجود ندارد و گلدان ها به شکل دیوار بالا می‌روند. از این نوع گلدان بتنی برای زیبا نمودن دیوارهای شهری و همچنین تقسیم کردن قسمتی از شهر دو بخش استفاده می‌شود. با کاشتن گل و گیاه در این گلدان ها نمای شهر بسیار زیباتر خواهد شد.

 

گلدان بتنی طبقاتی

بد نیست بدانید که انواع گلدان بتنی دیوار و گلدان بتنی شیب دار زیر مجموعه گلدان بتنی طبقاتی هستند. قرار دادن تعدادی گلدان در بالای یکدیگر تشکیل یک گلدان طبقاتی را می‌دهد. این روزها استقبال بسیار زیادی از انواع گلدان بتنی طبقاتی شده است با قرار دادن آنها در معابر و خیابان ها و کاشت گل های طبیعی و یا قرار دادن گل های مصنوعی زیبایی زیادی به شهر هدیه می‌شود. این طراحی می‌تواند به شکل مدرن انجام شود و یا به سادگی چند گلدان را روی هم قرار داده و از آن یک گلدان طبقاتی ساخت. امروزه در دنیا یکی از پر مصرفترین انواع گلدان شهری گلدان بتنی طبقاتی هستند.

تولید کننده گلدان سیمانی

یکی از مهترین مسایلی که برای تولید کنندگان از جمله تولید کننده گلدان شهری می تواند مطرح باشد، مواد اولیه محصولات است. ماده اولیه گلدان سیمانی از سیمان می باشد که به علت مقاوم بودن در برابر شرایط مختلف جوی مانند باد، باران، برف و آفتاب می تواند جزو متریال های با کیفیت محسوب شود. این ماده بیشترین کاربرد را در تولید مبلمان شهری را داراست.

با توجه به بازار رقابتی در تولید این گونه محصولات، لازم است تولید کننده گلدان بتنی پارک از خلاقیت و نوآوری در تهیه و ساخت بهره بگیرد. یکی دیگر  از انواع مدل ها می توان به فلاور باکس شهری نام برد که امروزه طرفداران زیادی دارد. در این طرح پس از قالب گیری سیمان، آن را با رنگ دلخواه رنگ آمیزی می نمایند. این رنگ چهره گلدان را زیباتر کرده و فضای بهتری را خلق می کند. تولید کننده می تواند با کمک گرفتن از  افراد متخصص و حرفه ای، ایده های مختلفی را پیاده کند تا بازار فروش محصول را  بالاتر ببرد.

نکته دیگری که مورد نظر تولید کننده گلدان بتنی می باشد، به صرفه بودن تولید محصول است. با توجه به قیمت پایین ماده اولیه این مدل گلدان که سیمان می باشد و همچنین خاصیت ماندگاری و طول عمر آن در شرایط مختلف، می توان گفت تولید این محصول با توجه به گستردگی بازار آن مقرون به صرفه است. بنابراین با توجه به اهمیت پرورش گل و گیاه در فضای امروزی شهرها نیاز است تولید کننده گلدان شهری مواردی که باعث بالارفتن کیفیت، زیبایی و قیمت محصول دارد مد نظر قرار دهد.

ایمن ترافیک کالا به عنوان یکی از تولیدکنندگان تجهیزات شهری از جمله گلدان سیمانی و گلدان بتنی شهری  و خدمات پس از فروش مانند نصب، تعمیر و تعویض محصولات گام های بزرگی را در این حوزه برداشته است.

تولید کننده گلدان سیمانی

مقایسه گلدان شهری

قیمت انواع گلدان شهری بر اساس معیارهایی چون مواد به کار رفته در ساخت آنها، ابعاد، قالب و همچنین رنگ آمیزی آنها متفاوت است. گلدان سیمانی شهری که یکی از پرکاربردترین گلدان های شهری به حساب می آید، با توجه به در دسترس بودن سیمان و همچنین قیمت ارزان آن، نسبت به انواع دیگر از قیمت مناسبی برخوردار است. گلدان های سیمانی در سایز بزرگ را می توان به عنوان مبلمان شهری و ابعاد کوچک آن را در حیاط و حتی بر روی میز کار مورد استفاده قرار داد. رنگ آمیزی متنوع این نوع گلدان ها به آنها جلوه ی زیبایی بخشیده و سبب شده تا انواع رنگی آن نسبت به انواع بی‌ رنگ، دارای قیمت بالاتری باشد. ایجاد طرح بر روی این نوع گلدان های شهری، زیبایی آنها را دو چندان کرده و طبیعتاً موجب بالا رفتن قیمت آنها می شود.

اگر قصد خرید گلدان شهری برای باغ یا ویلای خود دارید، گلدان سنگی شهری انتخاب مناسب تری خواهد بود. طول عمر بالا و همچنین کیفیت و زیبایی بیشتر سبب شده تا این گلدان در مقایسه با گلدان های سیمانی و بتنی دارای قیمت بالاتری باشد. با توجه به سنگی که در ساخت این گلدان، مورد استفاده قرار گرفته است قیمت آنها متفاوت خواهد بود. ابعاد این محصول نیز در قیمت آن تاثیر گذاشته و سایزهای بزرگتر به دلیل استفاده از مصالح بیشتر گران تر از سایزهای کوچکتر خواهد بود. استفاده از سنگ های مختلف باعث شده تا انواع مختلفی از این محصول تهیه شود که متناسب با سلیقه ی خود و کاربری مد نظر می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

یکی از زیباترین و متنوع ترین گلدان شهری، گلدان فایبرگلاس شهری است. این گلدان ها با توجه به این که با استفاده از جنس فایبرگلس ساخته شده اند، از کیفیت بالاتری نسبت به بقیه انواع گلدان برخوردار می باشند. امروزه استفاده از آنها در سطح شهر، فرودگاه ها، مراکز خرید و ... افزایش یافته است. اما شما می توانید از آنها به عنوان نمایی زیبا در ورودی مجتمع های مسکونی یا اداری نیز استفاده کنید. به دلیل این که این محصولات برخلاف انواع دیگر گلدان شهری، از مواد طبیعی ساخته نشده است، دارای وزن بسیار سبکی می باشند. قابلیت جابجایی، عمر بالا، استهلاک کم، تنوع رنگ و شکل، مقاومت بالا در برابر شرایط جوی مختلف و داشتن طراحی مدرن از ویژگی هایی است که سبب شده امروزه استفاده از آنها در تمامی مکان ها افزایش پیدا کند. همین ویژگی بر قیمت گلدان فایبرگلاس تاثیر گذاشته و باعث گران بودن آن در مقایسه با انواع بتنی و سیمانی شده است.

مدرن ترین نوع گلدان شهری، گلدان کامپوزیت است. خرید گلدان کامپوزیتی شهری می تواند بهترین گزینه برای مجتمع های مسکونی و اداری، ورودی هتل ها و باغ و ویلاهای بزرگ باشد. طرح های شکیلی که این محصولات دارند محیط را زیباتر کرده و جلوه ی آن را چندین برابر می کند. قیمت این محصول در مقایسه با انواع دیگر بالاتر بوده ولی توجه به ویژگی هایی که این گلدان ها دارند ارزش خرید این آنها را بالا می برد. البته ابعاد و طرح های مختلف سبب تفاوت قیمت انواع این مدل گلدان ها نیز خواهد شد. فروشگاه اینترنتی ایمن ترافیک کالا با عرضه ی انواع گلدان شهری در ابعاد، اشکال و جنس های مختلف، خرید گلدان شهری را برای شما راحت تر کرده است. با مراجعه به سایت این مجموعه می توانید از انواع این گلدان دیدن کرده و انتخابی مطمئن با هزینه ی مناسب داشته باشید.

 مقایسه گلدان شهر

برای اطلاع از قیمت و خرید محصولات گلدان شهری با کارشناسان ایمن ترافیک کالا تماس بگیرید. 

موارد استفاده انواع گلدان شهری

انواع گلدان شهری باعث ایجاد نمایی زیبا در معابر می شوند و با توجه به ظاهر و همچنین ویژگی خاص، قابلیت استفاده در مکان های مختلف را دارند. تحمل شرایط آب و هوایی، مقاومت بالا و ارزان بودن قیمت گلدان بتنی، آن را برای استفاده در تعیین محدوده تردد وسایل نقلیه و زیبا سازی معابر مناسب کرده است.

گلدان فایبرگلاس که موارد استفاده زیادی دارد، دارای طول عمر بالایی است و در طرح ها و رنگ ها و سایزهای مختلفی تهیه می شود. اگر هدف از تهیه گلدان شهری، استفاده از آن در سطح شهر، فرودگاه ها، مراکز خرید و یا استفاده به عنوان نمایی زیبا در جلوی درب ورودی مجتمع های مسکونی و اداری است، خرید گلدان فایبر گلاس بهترین گزینه است. گلدان سنگی، گلدانی مناسب برای استفاده در باغ و ویلا می باشد. نمای زیبای این گلدان  و ساخت آن در سایزهای مختلف، آن را برای استفاده در فضای باز مناسب کرده است. قیمت گلدان سنگی با توجه به سایز و سنگ مورد استفاده متفاوت است.

امروزه در مبلمان شهری اکثراً از گلدان سیمانی استفاده می شود. ارزان بودن قیمت گلدان سیمانی و استحکام مناسب آن، استفاده از این گلدان را درحیاط و جلوی منزل را نیز مناسب می کند. مدرن ترین گلدان شهری، گلدان کامپوزیتی است که در اشکال و ابعاد مختلفی تهیه می شود. این گلدان دارای قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر است. خرید گلدان کامپوزیتی برای مجتمع های مسکونی و اداری، ورودی هتل ها و باغ و ویلاهای بزرگ گزینه ایده آلی می باشد. ایمن ترافیک کالا که سال ها در زمینه عرضه و فروش انواع گلدان شهری تجربه دارد، با ارائه مشاوره های مفیدی در این حوزه، می تواند شما را در خرید گلدان شهری متناسب با نیاز خود به خوبی راهنمایی کند.

موارد استفاده انواع گلدان شهری

 

صادرات گلدان شهری

از تجهیزات مهم زیباسازی شهری، انواع گلدان های شهری هستند که در طرح و رنگ و اندازه های مختلف تولید می شوند. این گلدان ها در گوشه و کنار پارک ها، خیابان ها، بلوارها، بیمارستان ها، مجتمع های مسکونی و... به چشم می خورند. بسیاری از کشور ها به دلایل مختلف، توانایی تولید چنین کالاهایی را ندارند. بنابراین تولیدکنندگان ایرانی درصدد صادرات گلدان شهری برآمدند و به میزان زیادی در این زمینه موفق بوده اند. امروزه در ایران شرکت های فراوانی در زمینه تولید تجهیزات شهری فعالیت می کنند. و توانسته اند علاوه بر تأمین نیاز مشتریان گلدان شهری در داخل کشور، پاسخگوی نیاز کشورهای همجوار نیز باشند. و همین امر موجب شده است ایران، به یکی از صادرکنندگان برتر این محصولات در خاورمیانه تبدیل گردد. طبیعتا پیشرفت روز افزون صادرات کالا، منافع بسیاری از جمله اشتغال زایی، درآمد زایی و پیشرفت اقتصاد را برای کشورمان به ارمغان خواهد آورد.

گلدان های شهری از لحاظ جنس مواد اولیه، طرح و رنگ، ابعاد و اندازه، شکل ظاهری و کاربرد، دارای انواع بسیار متنوعی هستند. هر کدام از این ویژگی ها می توانند موثر در تعیین قیمت گلدان شهری باشند. برخی از آنها شکل و شمایلی سنتی دارند و برخی دیگر مدرن. برخی فقط و فقط برای زینت دادن محیط مورد استفاده قرار می گیرند. اما برخی دیگر علاوه بر جنبه تزیینی به عنوان تجهیزات ترافیکی برای جلوگیری از ترافیک و پارک خودروها استفاده می شوند. هر کدام از این گلدان ها مشتریان خاص خود را دارند. از جمله گلدان های شهری پرکاربرد و صادراتی می توان به انواع زیر اشاره کرد:

 • گلدان شهری سیمانی
 • گلدان بتنی
 • گلدان سنگی
 • گلدان فایبرگلاس
 • گلدان کامپوزیت
 • و...

از جمله کشور هایی که به عنوان هدف صادرات ایران قرار گرفته اند می توان به کشور عراق، افغانستان، گرجستان، عمان، امارات و دیگر کشور های همسایه اشاره کرد. دلایل مختلفی وجود دارند که موجب رواج صادرات و تقاضای هر چه بیشتر کشور وارد کننده می شوند. از جمله مهمترین مسائل موثر در امر افزایش صادرات عبارتند از:

 • شناسایی نیازهای مشتریان
 • کیفیت بالای محصولات
 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه
 • بازاریابی خوب و موفق
 • کوتاه بودن مسافت بین دو کشور صادر کننده و وارد کننده

خوشبختانه ایران توانسته است با تولید تجهیزات شهری با کیفیت و در عین حال دارای قیمت مناسب جایگاه ویژه ای را در عرصه صادرات این محصولات به خود اختصاص دهد. خرید گلدان شهری برای کشورهای همسایه ما با قیمت مناسب و کیفیت عالی مزایای زیادی دارد. ایمن ترافیک کالا بعنوان عرضه کننده تجهیزات ایمنی و شهری، در زمینه تولیدات و صادرات انواع گلدان شهری نیز فعالیت دارد.

 صادرات گلدان شهری

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
8 / 10
از 3 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^