سبد خرید 0
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

عینک ایمنی

افزایش جمعیت، افزایش نیازها و تغییر سبک زندگی بشر سبب شده است بشر برای تامین خواسته های خود به سمت صنعتی شدن متمایل شود. امروزه هر فردی در زندگی روزمره به نوعی با تجهیزات و ابزار صنعتی در ارتباط است. کار با تجهیزات صنعتی ممکن است برای افراد خطر آفرین باشد. از این رو استفاده از تجهیزات ایمنی، لازمه سلامت و طول عمر فرد خواهد بود. ابزاری نظیر کفش ایمنی، کلاه و لباس ایمنی و عینک ایمنی باید متناسب با نوع شغل انتخاب شوند.

از حساس ترین اعضای بدن چشم ها هستند که در حین کار باید به سلامت آنها توجه کنیم. ورود ریزترین ذره آلودگی به چشم دید را مختل می کند و ممکن است باعث آسیب به چشم شود. اینجاست که عینک ایمنی جایگاه پر اهمیتی پیدا می کند. در ادامه با مشخصات و استانداردهای انواع عینک ایمنی و کاربردهای هریک بیشتر آشنا خواهید شد.

 

عینک ایمنی

 

کاربرد عینک ایمنی 

عینک ایمنی محدوده وسیعی از کاربردها را در میان مشاغل مختلف دارد. انواع فعالیت های هنری، تعمیراتی، ساخت و فعالیت های درمانی هریک به نوعی نیازمند تجهیزات عینک ایمنی هستند. اغلب مشاغلی که باید از عینک ایمنی استفاده کنند، شامل برشکاری و تراشکاری، جوشکاری، فعالیت های ریختگری و ... است. در محیط های کاری باید با تجهیزات کنترل گر، آسیب های احتمالی چشمی را به حداقل مقدار ممکن رساند.

سپس برای رعایت اصولی ایمنی و اطمینان بیشتر کارکنان را موظف به استفاده از عینک ایمنی نمود. همچنین در حین موتورسواری، دوچرخه سواری و کوهنوردی باید با استفاده از این عینک ها از چشم محافظت نمود. دندان پزشکی که در حال انجام کارهای تخصصی است، باید برای حفظ سلامت خود از تجهیزات ایمنی نظیر عینک ایمنی استفاده کند. افرادی که به طور دائم در حال کار با مواد شیمیایی هستند، حتما باید از این تجهیزات برای حفظ سلامت خود استفاده کنند. خرید عینک ایمنی باید با توجه به نوع شغل و نوع خطرات احتمالی در محیط انتخاب شود. عینک ایمنی یکی از تجهیزات ارزشمند برای محافظت از چشم به شمار می رود. بر اساس کاربرد و طراحی، عینک ها را به عینک ایمنی طبی، عینک ایمنی ضد بخار، عینک ایمنی آفتابی، عینک ایمنی ضد خش و عینک ایمنی گاگل تقسیم بندی می کنند.

عینک ایمنی طبی

بعضی از افراد دچار مشکل بینایی هستند و عدم استفاده از عینک طبی برای آنها مشکلات بینایی را در پی دارد. از طرفی برای چنین افرادی استفاده نکردن از عینک ایمنی در محیط کار نیز باعث ایجاد خطراتی می گردد. تولید کنندگان عینک ایمنی  طبی انواع عینک ایمنی را متناسب با ویژگی های بینایی هر فرد طراحی می کنند.

عینک ایمنی ضد بخار

در مناطق مرطوب که رطوبت هوا باعث کاهش دید افراد می گردد کاربرد دارد. برای مهندسین و کارگرانی که در محیط های باز فعالیت دارد گزینه ی مناسبی می باشد. عینک ها بر اساس محل کاربرد می توانند قابلیت ضد بخار داشته باشند. در موارد لزوم عینک های آزمایشگاهی نیز به صورت ضد بخار تهیه می گردد.

عینک ایمنی آفتابی

بیشترین کاربرد عینک آفتابی در محیط های گرمسیری است. که اشعه آفتاب بر دید افراد اثر گذار است. معمولا عینک ایمنی مهندسی را به صورت آفتابی تهیه می کنند. همچنین در مشاغلی  که نیاز به برشکاری دارد لنز عینک به گونه ای طراحی شده که به صورت دستی قابلیت تغییر به صورت آفتابی دارد.

عینک ایمنی ضد خش

اکثر عینک های موجود در بازار دارای ویژگی ضد خش می باشند. ضد خش بودن باعث افزایش کیفیت و ماندگاری بیشتر عینک می گردد. عینک های ایمنی مهندسی، عینک جوشکاری و عینک ایمنی طبی به صورت ضد خش تولید می گردد.

عینک ایمنی کاگل

یکی از پرکاربردترین عینک های موجود در بازار به لحاظ طراحی و متریال می باشد. طراحی آن به گونه ای است که فضای اطراف چشم را می پوشاند. در انواع مدل ها مانند عینک ایمنی آزمایشگاهی و عینک ایمنی جوشکاری  و برشکاری طراحی می گردد. عینک ایمنی کاگل در برابر اشعه لیزر، گرد و غبار و مواد شیمیایی مقاوم است. سوپاپ موجود در عینک باعث عبور جریان هوای در عینک می گردد. البته در محیط های آلوده مانند آزمایشگاه مواد شیمیایی بهتر است از مدلهای بدون سوپاپ استفاده گردد.

مواد اولیه و طراحی عینک باعث تفاوت در قیمت عینک ایمنی می گردد. شرکت ایمن ترافیک کالا   یکی از برندهای معتبر در زمینه ی طراحی و تولید عینک ایمنی است. با مراجعه به سایت شرکت و با راهنمایی مشاوران می توانید خرید مطمئن و مقرون به صرفه را تجربه کنید.

 

استاندارد طراحی عینک ایمنی

برای ساخت عینک ایمنی استانداردهای مختلفی تعریف شده است که مهمترین آنها دو استاندارد معروف جهانی ANSI آمریکا و CE اروپایی هستند. مطابق با این استانداردها، یک عینک ایمنی مناسب باید در برابر پرتاب ذرات پر شتاب به عنوان سدی محافظ عمل کند. همچنین درجه پایینی از کدر بودن برای این عینک ها در نظر گرفته می شود که به دلیل محدود کردن عبور پرتوهای مضر است. استاندارد ANSI Z87.1 تنها عینک هایی را به عنوان محافظ تایید می کند که مجهز به لنزهای پلاستیکی مقاوم و شیشه های سخت شده باشند.

این عینک ها مقاومت بالایی در برابر اصابت انواع ذرات خواهند داشت. در این استاندارد تنها نوع جنس لنز مورد بحث قرار نمی گیرد. بلکه نوع و جنس قاب عینک هم باید مورد تایید قرار بگیرد. قاب عینک باید یکپارچه، بدون منفذ و سازگار با پوست باشد.

 

مشخصات انواع عینک ایمنی

بر اساس خطراتی که در محیط های کاری مختلف وجود دارد، تجهیزات ایمنی متناسب با شرایط، طراحی و ساخته می شوند. این تجهیزات بسته به نوع طراحی و ناحیه ای که مورد حفاظت قرار می دهند، در 4 گروه عینک های ایمنی، عینک های فنجانی، شیلدهای صورت و کلاه خودها (Helmets) قرار می گیرند. در ادامه انواع عینک های ایمنی و مشخصات هریک معرفی می گردند.

 

استاندارد عینک ایمنی

 

راهنمای خرید عینک ایمنی

برخی حوادثی که منجر به ایجاد زخم و جراحت در چشم ها می شوند، منجر به بروز آسیب های غیر قابل علاج شوند. اغلب آسیب های چشمی سبب نابینایی فرد می شوند. آسیب هایی که با رعایت اصول ایمنی و استفاده از عینک ایمنی می توانست پیشگیری شود. خرید عینک ایمنی نیازمند کسب اطلاعات جامعی در مورد این تجهیزات است. اطلاعاتی که می تواند منجر به انتخاب بهتری شود؛ هر عینک ایمنی در مجموع باید از خواص زیر برخوردار باشد.

 

به راحتی قابل استفاده باشد و فرد را در حین استفاده کلافه نکند.

از وضوح و دید کافی برخوردار باشد و میدان دید کاربر را محدود نکند.

با قرار گرفتن صحیح بر روی چشم ناحیه حفاظتی کاملی برای چشم ها ایجاد کند.

در تماس با مواد مخرب از دوام و استحکام بالایی برخوردار باشند.

 

عینک ایمنی جوشکاری

فرایند جوشکاری همراه با صدای زیاد، تشعشعات مرئی و نامرئی مضر و پرتاب ذرات خواهد بود. تشعشعات مرئی  نتیجه ایجاد قوس الکتریکی و تشعشعات غیر مرئی شامل پرتوهای UV و IR است. عوارض رسیدن این پرتوها به چشم و پوست، التهاب چشم  وسوختگی پوست خواهد بود. عینک ایمنی جوشکاری نوعی از عینک ایمنی مهندسی است که برای حفاظت از چشم در برابر اشعه های مضر جوشکاری و ذرات پرتابی و گازهای سمی طراحی شده است. عینک ایمنی جوشکاری می تواند هریک از انواع کلاه خودها، عینک های فنجانی و یا عینک های ایمنی باشد. هلمت جوشکاری همزمان از سر، صورت و چشم محافظت می کند.

لنز مورد استفاده در هلمت ها می تواند تیره و کدر باشد تا پرتوهای uv و مادون قرمز را جذب کند. لنز این عینک ها معمولا از جنس پلی کربنات ساخته می شوند. لنزهای پلی کربناتی نسبت به لنز شیشه ای سبک تر و چندین برابر مقاوم تر هستند.

برای دوام بیشتر عینک ایمنی جوشکاری باید لایه بیرونی لنز از خواص ضد خش و ضد استاتیک برخوردار باشد. قاب عینک جوشکاری باید به شکلی طراحی شده باشد که محدوده دید وسیعی در اختیار کاربر قرار دهد. علاوه بر این به خوبی حاشیه چشم را عایق بندی کند و از ورود ذرات مضر به چشم جلوگیری کند. بسته به روش جوشکاری و جریان مورد استفاده از فیلترهای محافظ برای جذب اشعه های مضر استفاده می شود. شرایط ذکر شده برای ساخت عینک ایمنی جوشکاری با توجه به استاندارد DIN EN 166 تعیین شده اند.

 

خرید عینک ایمنی

 

عینک ایمنی آزمایشگاهی

از انواع عینک ایمنی کار می توان عینک ایمنی آزمایشگاهی را نام برد. لوازمی که که استفاده از آنها تاثیر زیادی بر سلامت و بازدهی کارکنان خواهد داشت. جنس عینک ایمنی آزمایشگاه مطابق با استانداردهای CEEN166  و ANSI.Z87.1 از پلاستیک مقاوم و یا پلی کربنات تشکیل می شود. که پلی کربنات به دلیل استحکام بالاتر و وزن سبک تر انتخاب مناسبتری خواهد بود. از خطراتی که در محیط های آزمایشگاهی سلامت انسان را تهدید می کند، علاوه بر پاشش مواد شیمیایی و بخارهای سمی، می توان به تشعشعات مضر اشاره کرد. عینک ایمنی آزمایشگاهی با قابلیت جذب حداکثری اشعه uv محافظ چشم خواهد بود.

معمولا بدنه عینک آزمایشگاهی را از PVC که انعطاف پذیری و سازگاری بالایی دارد، می سازند. بر اساس استانداردهای ذکر شده، بدنه و لنز عینک آزمایشگاهی باید در تماس با مواد شیمیایی مقاوم به انحلال و نفوذ ذرات و اشعه های مضر باشد.

با توجه به نوع فعالیت آزمایشگاهی، نوع عینک هم می تواند متفاوت باشد. افرادی که با عناصر سنگین و پرتوزا کار می کنند، از عینک ایمنی سرتاسری استفاده می کنند. این عینک که به نوعی کلاه ایمنی هم محسوب می شود، تمامی اجزای صورت را تحت محافظت قرار می دهد. این نوع تجهیزات در گروه کلاه خودها (هلمت) قرار می گیرند.

 

عینک ایمنی ضد خش

شفافیت، مقاومت بالا و ضدخش بودن خواصی است که برای خرید عینک ایمنی نجاری باید مورد توجه قرار گیرد. در حین کار با دستگاه ها و تجهیزات نجاری و تراشکاری همواره خطر پرش اشیاء و اصابت به چشم وجود دارد. حوادثی که ممکن است منجر به وقوع آسیبهای جبران ناپذیر شوند. عینک ایمنی ضد خش تا حد زیادی کار را راحت تر کرده است. عینک ایمنی برشکاری را غالبا از پلاستیک سخت می سازند و کیفیت آن مطابق باید مطابق با استانداردهای  EN166  CE و ANSI.Z87.1 تایید می شود.

 

عینک ایمنی ضد بخار

عینک ایمنی ضد بخار در گروه عینک های فنجانی ( عینک ایمنی Goggles) قرار می گیرد. با توجه به این امر که عینک های ایمنی برشکاری و جوشکاری از جهات مختلف عایق بندی شده است، بنابراین امکان نفوذ هوا وجود ندارد. برای جلوگیری از تشکیل بخار، این عینک ها باید از قابلیت ضد بخار نیز برخوردار باشند. بدنه عینک ایمنی ضد بخار را غالبا از PVC و یا استات سلولز می سازند. همچنین این عینک مجهز به لنزهای پلی کربناتی با ضخامت 2 میلیمتر است. این عینک ها برای جلوگیری از تشکیل بخار بر سطح داخلی لنز، از سوپاپ های فوقانی برخوردارند. این سوپاپ ها اکسیژن مورد نیاز محفظه درونی عینک را فراهم می کنند.

محیط هایی که نیاز به این عینک ضد بخار (anti fog) دارند، شامل صنایع گچ، سیمان، تونل ها و معادن و در مجموع محیط های پر گرد و غبار است. عینک های ضد بخار اگر دارای قابلیت ضد خش و مقاوم در برابر حلالیت باشند، می توان از آنها در مصارف برشکاری و آزمایشگاهی هم استفاده کرد.

 

قیمت عینک ایمنی

عینک هایی که به عنوان عینک ایمنی در صنایع و مشاغل مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، می توانند از قابلیت جذب اشعه هم برخوردار باشند. در واقع عینک ایمنی آفتابی با قابلیت های مختلف ضدخش، ضد بخار و نفوذ ناپذیری بکه دارند، می توانند تمامی پرتوهای مضر uv را جذب کنند. این عینک ها که غالبا با لنزهای رنگی شناخته می شوند، جاذب صد درصدی تشعشعات UV 400 هستند. مطابق با استاندارد DIN EN 166 تمامی عینک های ایمنی در صورت نیاز باید مجهز به فیلتر موثر جهت جذب اشعه های مضر شوند. عینک ایمنی آفتابی uvex از برندهای معروف تولید کننده عینک ایمنی آفتابی است.

عینک ایمنی طبی برای افرادی که در استفاده از عینک ایمنی محدودیت دارند، پیشنهاد بسیار مناسبی است. افرادی که معمولا از عینک طبی استفاده می کنند، ممکن است در استفاده از عینک ایمنی دچار مشکل و تاری دید شوند. از این رو تولید کنندگان با درنظر گرفتن این مسئله، اقدام به تولید عینک ایمنی طبی نموده اند. عینک ایمنی طبی همچون سایر عینک های ایمنی می تواند از قابلیت های مختلف ضد خش، ضد بخار، محافظ شیمیایی و ... برخوردار باشد.

این نوع عینک ها مطابق با درجه ضعف بینایی فرد تنظیم می شوند. عینک ایمنی طبی از لنز پلی کربناتی ساخته می شود و برای ایجاد انعطاف پذیری، بدنه را از PVC تهیه می کنند. وزن پایین برای انواع عینک ایمنی و به ویژه عینک ایمنی طبی بسیار حائز اهمیت است. از این رو پلی کربنات بهترین گزینه برای ساخت چنین تجهیزاتی خواهد بود. 

انتخاب و خرید عینک ایمنی باید از میان برندهای معروف و با کیفیت انجام شود. از این رو امین ترافیک کالا با عرضه انواع گسترده ای از برندهای داخلی و خارجی، محدوده انتخاب شما را وسیع تر نموده است. عینک ایمنی canasafe، عینک ایمنی پارکسون، عینک ایمنی مدل geniusو عینک ایمنی north از معروف ترین مدل های عینک ایمنی در بازار هستند.

 

محافظت از عینک ایمنی

این تجهیزات با توجه به اهمیتی که در حفظ سلامت فردی دارند، باید به طور مداوم مورد بررسی قرار گیرند. بهتر است از عینک هایی که دچار ضربه و ترک شده اند، مجددا استفاده نشود. به ویژه در محیط های آزمایشگاهی احتمال نفوذ ذرات خطرناک از لابلای ترک ها وجود دارد. پس از استفاده از عینک ایمنی حتما آن را ضد عفونی کرده و در جای تمیز قرار دهید. چرا که عدم راعیت اصول بهداشتی سبب ایجاد عفونت های چشمی می شود.

عینک ها لوازم شخصی هستند و استفاده عمومی از آنها پیشنهاد نمی شود. سعی کنید از شویندهای مخرب برای پاکسازی سطح لنز استفاده نکنید. معمولا الکل اتانول برای پاکسازی عینک ایمنی پیشنهاد می شود.

 

قیمت عینک ایمنی کار

با توجه به وسعت کاربرد عینک ایمنی، اهمیت آن برای تمامی افراد واضح است. این تجهیزات با توجه به ناحیه ای که تحت حفاظت قرار می دهند، از حساسیت بالایی برخوردارند. استفاده از عینک های غیر استاندارد خود می تواند عاملی برای آسیب رساندن به چشم ها باشد. از این رو خرید عینک ایمنی کار باید با دقت و با توجه به استانداردهای بین المللی انجام شود. در خرید عینک ایمی توجه داشته باشید که خرید باید از مراکز معتبر و صاحب نام انجام شود. تا محصول خریداری شده ضمانت شده و با دوام به شما تحویل داده شود.

مرکز ایمن ترافیک کالا از مراکز معتبری است که در طول سالیان گذشته موفق به جلب رضایت مشتریان خاص خود شده است. این مرکز هم اکنون ارائه دهنده انواع تجهیزات ایمنی و ترافیکی است. تجهیزاتی که خرید هریک باید با حساسیت های زیادی انجام شود.

 

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^