سبد خرید 0

ایده های زیباسازی باغ و ویلا _ چراغ های محوطه

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست | دوشنبه 11 شهریور 1398 در ساعت 9 : 42 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

زیباسازی باغ و ویلا اهمیت زیادی دارد و در صور درست رعایت کردن اصول زیبا سازی می‌توان محیط خارج از خانه را به  محیطی زیبا و دلنشین تبدیل کرد که بتوان مدت زمان زیادی را در آنجا صرف کرد. در متن های قبلی به بررسی نکاتی در رابطه با زیباسازی باغ ها و ویلا ها پرداختیم و چند وسیله پر کاربرد را برای زیباسازی باغ و ویلا معرفی کردیم که با استفاده از آنها می‌توان محیط خارج از خانه را که شامل حیاط و یا بالکن می‌شود را زیبا تر کرد و کاربری آن را افزایش داد.

یکی از وسیله هایی که می‌توان از آن برای زیباسازی باغ و ویلا استفاده کرد گلدان های بتنی شهری و یا فلاو باکس است که با استفاده از آن ها می‌توان به حیاط ویلا ها، باغ ها و شهرک ها چهره جدیدی داد و به زیبا تر شدن آن کمک کرد. همچنین در رابطه با موارد استفاده از نیمکت پارکی برای افزایش زیبایی شهرک ها و باغ ها بحث کرده و بهترین انواع نیمکت را برای استفاده در حیاط  خانه ها و فضای سبز شهرک ها معرفی کردیم. همچنین به موارد دیگری اعم از المان های شهری، سطل های زباله شهری اشاره شد که استفاده درست و اصولی از این دسته محصولات تاثیر زیادی روی افزایش زیبایی حیاط و باغ خواهد داشت.

زیباسازی

ضوابط استفاده از چراغ های محوطه در زیباسازی باغ و ویلا

چراغ هایی که برای محوطه حیاط یا باغ ها مورد استفاده قرار می‌گیرند باید با استاندارد هایی که برای نصب آنها در نظر گرفته شده است مطابقت داشته باشند و دقیقا با استاندارد ها مطابقت داشته باشد. نورپردازی مناسب و اصولی از اصول مهم زیباسازی باغ و ویلا است و رعایت کردن قوانین مربوط به آن به زیبا تر شدن باغ و یا حیاط ویلا کمک شایانی می‌کند. امروزه از روش های گوناگونی برای زیباسازی باغ و ویلا استفاده می‌شود که تاثیر بسیار زیادی روی زیبا سازی دارد اما نور پردازی های غیر اصولی نه تنها به زیبا تر شدن محیط کمک نمی‌کند بلکه باعث می‌شود جذابیت محیط دیده نشود.

یکی از روش های غیر اصولی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد نور پردازی های تک بعدی است که در این روش از چراغ های محوطه در جای نا مناسب و غیر اصولی استفاده می‌شود. به شکلی که فکوس چراغ تنها در یک نقطه خواهد بود و بخش های دیگر را پوشش نمی‌دهد. برای رفع این مشکل باید از چراغ هایی با پایه های بلند استفاده شود که برد نور آن بیشتر بوده و در عوض فاصله چراغ ها را بیشتر کرده که کل محوطه با نور ملایم روشن و زیبایی باغچه هم دیده شود.

اشتباهات رایج در نورپردازی

نورپردازی بر خلاف چیزی که به نظر می‌رسد کار چندان راحتی نیست و برای تامین روشنایی محیط باید به نکات مهمی اعم از محل درست استفاده از انواع چراغ محوطه، فاصله چراغ ها و این دسته از نکات توجه ویژه ای شود تا با صرف هزینه و زمان کم،  بیشترین و بهترین بازدهی را داشته باشد.

زیباسازی

استفاده نا درست از چراغ های استوانه ای

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که امروزه رواج پیدا کرده و برخلاف باور بسیاری از مردم کار اشتباهی است، استفاده از چراغ های استوانه ای است که نور را به سمت پایین منتشر می‌کند. این چراغ ها به دلیل قیمت کمی که دارند بیشتر از انواع دیگر چراغ ها مورد استفاده قرار می‌‌گیرند. در صورتی که شیشه اطراف این چراغ ها تنها کمی بیشتر از نصف نور را از خود عبور می‌دهد و برای اینکه نور محیط تامین شود باید از تعداد بیشتری از این چراغ ها استفاده شود. البته استفاده بیشتر از 3 عدد از این چراغ ها در محیط های کوچک کار اشتباهی است.

استفاده بیش از حد از وسیله های نوری

یکی دیگر از اشتباهاتی که امروزه رایج شده است استفاده بیش از حد از وسیله هایی نوری اعم از مبلمان شهری مدرن و گلدان های شهری در حیاط شخصی خانه برای زیباسازی باغ و ویلا است. بر خلاف تصور بسیاری از مردم استفاده از این دسته وسیله ها کمکی به افزایش زیبایی باغ و محیط نمی‌کند و تنها باعث شلوغ شدن محیط و در هم شدن نور ها به شکل غیر استاندارد می‌شود. استفاده از میز ها و یا گلدان های نوری برای زیبا سازی باغ و حیاط باید به شکل محدود و استاندارد باشد که علاوه بر حفظ زیبایی به روشن شدن محیط هم کمک کند.

مبلمان شهری

انواع چراغ های حیاط

چراغ هایی که برای زیباسازی باغ و ویلا ها مورد استفاده قرار می‌گیرند دارای انواع گوناگونی هستند که هر کدام کاربرد های گوناگونی دارند و هرکدام برای محیط مخصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرند که در ادامه به بررسی چند مورد از چراغ های حیاط و باغ می‌پردازیم.

نورافکن ها

همان طور که می‌دانید تجهیزات روشنایی و نورپردازی وسیله هایی هستند که برای روشن کردن محیط مورد استفاده قرار می‌گیرند که نور آنها محدود است. اما نوع دیگر چراغ هایی که در حیاط خانه ها برای زیباسازی باغ و حیاط مورد استفاده قرار می‌گیرند نور افکن ها هستند که همان چراغ های معمولی در حیاط هستند و قدرت پرتاب نور و روشنایی به مراتب بیشتری از چراغ های عادی دارند.

چراغ های پایه بلند

یکی از پر طرفدار ترین انواع چراغ هایی که برای زیباسازی باغ و حیاط مورد استفاده قرار می‌گیرد چراغ های پایه بلند هستند که به دلیل ساختمان خوب و کاربردی که دارند باعث می‌شوند در مکان های گوناگونی اعم از حیاط خانه ها، ویلا ها و باغ ها مورد استفاده قرار بگیرند اما باید به این نکته توجه کرد که محل قرار گرفتن این چراغ ها درست و اصولی باشد تا با به کار بردن تعداد کم چراغ روشنایی محیط حفظ شود.

چراغ محوطه

چراغ های محیط علاوه بر تاثیری که روی زیباسازی باغ و حیاط ها دارد روی تامین امنیت جایی که در آن نصب می‌شوند هم تاثیر دارند. بنابراین باید نصب آنها اصولی و درست باشد که همه استاندارد های لازم حفظ شده و بیشترین کاربری را داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ایمن ترافیک همراه باشید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^