سبد خرید 0

ایده های زیبا سازی شهرک های مسکونی و ویلاها_نیمکت های پارکی

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست | چهارشنبه 7 اسفند 1398 در ساعت 14 : 34 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

زیبا سازی شهرک ها و ویلا ها از اهمیت زیادی برخوردار است. برای این کار باید اطلاعات کافی در این زمینه داشت تا بهترین نتیجه را گرفت. در قسمت قبلی در رابطه با بهترین انواع فلاور باکس ها و گلدان های شهری و قوانین و ضوابط مربوط به نصب آنها را مورد بررسی قرار دادیم. همان طور که گفته شد از تجهیزات و مبلمان شهری و نیمکت های مختلفی می‌توان برای زیبا سازی شهرک های مسکونی و یا ویلا ها استفاده کرد ولی برای استفاده از این نیمکت پارکی در محیط های مختلف باید در رابطه با آنها اطلاعات کافی را داشت تا بهترین گزینه را انتخاب کرد و در نهایت بهترین نتیجه را گرفت.

 

راهنامی خرید انواع نیمکت های شهری در ایمن ترافیک

زیبا سازی شهرک ها

شهرک ها محل هایی هستند که تعداد زیادی خانه و ساختمان در آن قرار دارد و باید دارای تمام امکانات رفاهی از جمله مسجد، فروشگاه ها، فضای سبز مناسب و استاندارد باشند تا تمام ویژگی های یک شهرک مسکونی مناسب و استاندارد را داشته باشد. مدیریت شهرک های مسکونی و یا شهرداری منطقه ای که شهرک در آن قرار دارد، باید برای زیبا سازی شهرک ها تدابیری را بیاندیشد تا با سرمایه نه چندان زیاد بتوان به زیبا سازی شهرک پرداخت.

 

راهنمای خرید انواع نیمکت های شهری در ایمن ترافیک

ضوابط زیبا سازی شهرک و ویلا

زیبا سازی شهرک های مسکونی ویلا ها دارای قوانین خاصی نیز است که رعایت کردن این قوانین الزامی بوده و با رعایت کردن این قوانین می‌توان زیبا سازی را اصولی تر انجام داد و در نهایت نتیجه بهتری داشت.

 

کاربرد نیمکت شهری در پارک ها

نیمکت پارکی در معابر، پیاده رو ها و پارک ها برا استراحت عابرین نصب می‌شود. اما نصب آن در جای نامناسب مانع از رفت و آمد یا سد معبر می‌شود که ممکن است پیگرد قانونی داشته باشد. طبق آیین نامه ها عرض پیاده رو ها باید به اندازه عبور بدون مشکل دو فرد کار هم باشد که طبق استاندارد ها هر فرد دارای حریم 60 سانتی متری است. این موضوع بدان معناست که عرض پیاده رو ها باید حداقل 120 سانتی متر باشد. ولی برای پیاده رو های پارک ها و یا فضای سبز که تردد افراد در آن بیشتراست عرض پیاده رو ها باید 240 سانتی متر باشد که با قرار گرفتن نیکمت ها باز هم تردد با مشکل رو به رو نشود و حداقل دو نفر بتوانند به راحتی از کنار هم عبور کنند.

برای زیبا سازی شهرک ها می‌توان از انواع گوناگونی از مبلمان شهری مدرن استفاده کرد که متناسب با محل و مرتبط با کاربری باشند. نیمکت هایی که برای زیبا سازی شهرک ها استفاده می‌شود باید دقیقا متناسب با شرایط آب هوایی محل نصب باشد. به عنوان مثال برای محل هایی که آب و هوای مرطوب و دارند استفاده از نیمکت های فلزی، انتخاب مناسبی نخواهد بود و بهتر است از جنس هایی که متناسب با محل مورد استفاده شود که نیمکت های بتنی برای این آب و هوا می‌تواند بهترین گزینه باشد.

 

راهنامی خرید انواع نیمکت های شهری در ایمن ترافیک

انواع نیکمت پارک 

نیمکت هایی که در پارک ها و فضاهای سبز برای زیبا سازی شهرک های مسکونی و ویلا استفاده می‌شوند دارای انواع گوناگونی هستند که هر کدام باید دقیقا متناسب با جایی باشند که باید مورد استفاده قرار بگیرد. اما به طور کلی دو دسته زیر بیشترین مقاومت و بازده را در فضاهای باز و عمومی دارند.

 

راهنمای خرید انواع نیمکت های شهری در ایمن ترافیک

نیمکت سنگی کلاسیک

این دسته از نیمکت های شهری امروزه طرفداران زیادی دارند به دلیل اینکه علاقه مردم به وسیله های مدرن افزایش پیدا کرده است و اکثریت مردم برای زیبا سازی محل هایی که در آن زندگی میکنند از این دسته از نیمکت ها استفاده می‌کنند که هم سبک مدرن و جدید دارد و هم می‌تواند برایر فضاهای عمومی گزینه مناسبی باشد.

نیمکت بتنی طرح چوب یا سنگ

برای زیبا سازی شهرک از این نوع نیمکت استفاده زیادی می‌شود. چون این دسته از نیمکت ها تنوع زیادی دارند و نصب و نگهداری از آنها راحت است و به راحتی می توان آنها را در محلی مورد نظر نصب کرد. این دسته از نیمکت ها دارای انواع بسیار گوناگونی هستند که با طرح ها و رنگ های گوناگون ارائه می‌شوند. ایمن ترافیک کالا هم انواع متنوعی از این نیمکت ها را ارائه می‌کند.

زیبا سازی شهرک ها تاثیر زیادی روی ظاهر شهرک ها دارد و می‌توان از تجهیزات گوناگون برای زیبا تر نشان دادن شهرک ها استفاده کرد ولی باید به قوانین و ضوابط مربوط به نصب این وسیله توجه شود تا بهترین نتیجه را داشته باشد. گلدان ها و فلاورباکس ها و انواع چراغ محوطه در کنار این نیمکت ها می‌توانند زیبایی محیط را دو چندان کنند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^