سبد خرید 0

المان شهری مدرن چیست؟

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست | یکشنبه 6 بهمن 1398 در ساعت 11 : 9 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

زیبا سازی شهر ها به پاک سازی و تمیز کردن شهر محدود نمی‌شود و بسیار گسترده تر تمیز بودن شهر است. به عنوان مثال می‌توان در شهر ها از نماد های زیبا سازی شهر استفاده کرد و المان شهری مدرن می‌تواند بهترین گزینه برای زیبا سازی شهر ها باشد که با توجه به مناسبت های گوناگون و تغییر فصل  می‌توان از المان شهری مدرن مدرن استفاده کرد تا چهره شهر ها را زیبا تر کند. زیبا سازی شهر ها در جذب توریست اهمیت زیادی دارد و شهر هایی وجود دارد که تنها به علت وجود مجسمه های شهری خلاقانه در آنجا افراد زیادی به آن شهر می‌روند تا از مجسمه ها دیدن کنند.

کافی است یک روز در هوای خوب، در سطح شهر قدم بزنید تا با انواع و اقسام المان شهری مدرن، خلاقانه و گوناگون مواجه شوید. در اغلب مکان‌های پر رفت ‌و آمد، میدان‌های اصلی شهر، مقابل فروشگاه‌های بزرگ، پارک‌ها و فضاهای سبزی که استقبال مردم از آن‌ها زیاد است، مدل‌های مختلفی از این ‌مجسمه های شهری را مشاهده خواهید کرد که باعث زیبا شدن شهر شده اند.

المان شهری عینک

المان های شهری مدرن چیست؟

المان های شهری ترکیبی هستند از پیکره‌ها، احجام و اشکال هندسی، پرتره‌ها، فریم‌ها و به ‌طور کلی هر چیزی که جنبه‌ی زیبایی و تزئینی برای شهر داشته باشد. این المان های شهری در گروه مبلمان و تجهیزات شهری بوده و در قدم اول بعد از جلب کردن توجه مشاهده‌کنندگان، ذهن آن ها را درگیر خود می کند. اگر به ‌منظور معرفی شهر با نماد اصلی از محصولات یا صنایع‌دستی آن شهر طراحی‌شده باشند، تا مدت‌ها در یاد مخاطب مانده و ممکن است از آن ‌پس دیگر هرگز آن شهر را به خاطر نمادی که از آن دیده‌اند فراموش نکنند.

اصلی‌ترین دلیل استفاده از المان شهری کمک به زیبایی و جذابیت‌های بصری است. درعین‌حال این المان های شهری می‌توانند پیغام‌های مختلفی برای مشاهده‌کنندگان داشته باشند. به ‌عنوان‌ مثال، استفاده از مجسمه هایی که شبیه به محصولات کشاورزی یا صنایع‌دستی خاص یک شهر ساخته می‌شوند، شیوه‌ی خوبی برای دادن اطلاعات به مردمی است که در آنجا ساکن هستند یا از آن شهر گذر می‌کنند. یکی دیگر از جذابیت‌های استفاده از این مجسمه‌ های شهری احیا و توجه به نوستالژی‌ نسل‌های مختلف است.

طراحی المان شهری مدرن

در ایران تولید کننده های المان شهری برای طراحی و ساخت مدل‌های جدید مجسمه های شهری با یک اعلام عمومی از همه‌ی علاقه‌مندان، هنرمندان و طراحان فعال در این زمینه می‌خواهند که طرح‌های جدید و پیشنهادهای خود را برای شرکت‌ها ارسال کنند. سپس از میان طرح‌های موجود مواردی را که جذاب‌تر بوده، توانایی انتقال اطلاعات را داشته و یا فرهنگ‌ساز باشند را انتخاب کرده و اقدام به ساخت و نصب آن در سطح شهر می‌کنند.

المان هایی که برای نوروز و یا برای مناسبت های دیگر در شهر های بزرگ مانند تهران مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ باید ازاستاندارد های بین المللی پیروی کند زیرا اندازه این المان های شهری مدرن و یا حتی جنس موارد سازنده آن اهمیت زیادی دارد و نباید یه محیط زیست و طبیعت آسیب بزند.

المان شهری هفت سین

المان های شهری نوروزی

استفاده این المان های شهری فضای سبز در چند سال اخیر به بهانه‌های مختلف بیشتر شده است. به‌عنوان مثال در آستانه‌ی عید نوروز در بسیاری از کلان ‌شهرها و شهرهای کوچک‌تر و پر رفت‌ و آمدی که در مسیر شهرهای اصلی قرار دارند، این مجسمه ها و المان های شهری را بیشتر مشاهده می‌کنیم.

المان های نوروزی از زیبا ترین و پر مخاطب ترین انواع المان های شهری مدرن هستند که در ایام عید می‌توان آنها را در قسمت های گوناگون شهر های مختلف دید. به عنوان مثال از این دسته المان ها می‌توان در میادین پر رفت و آمد شهر و یا در پارک ها و حتی رو به روی مراکز خرید پر رفت و آمد استفاده کرد تا دیده شوند و منظره شهر را در این ایام زیبا تر کنند.

بعضی از این المان ها ساده هستند و با رنگ آمیزی جذابی که دارند باعث زیبایی شهر می‌شوند اما انواع دیگری از این المان های شهری توسط گیاهان و گل های مختلف نزئین می‌شوند که می‌تواند بهترین گزینه برای المان های بهاری و یا المان های نوروزی باشد. نوع دیگر المان های شهری مدرن المان هایی است که توسط انواع ریسه ال ای دی و یا دیگر چراغ ها تزئین می‌شوند که باعث می‌شود این المان ها در شب هم دیده شده و جذابیت بیشتری در شب داشته باشند.

انواع المان نوروزی

در ایام نوروز سازمان های زیبا سازی از انواع گوناگونی المان های استفاده می‌کنند تا شهر را زیبا کنند. المان های شهری که نشان دهنده سنت های ایرانی ها در ایام عید است؛ مانند سفره هفت سین و مواردی مانند آن که در این قسمت بعضی از انواع این المان های شهری مدرن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

المان های نوروزی ساعت

ساعت در نوروز بسیار زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد و یکی از سین های سفره هفت سین نیز به حساب می‌آید.این المان ها نیز دارای دو نوع هستند که بعضی از انها دارای عقربه های متحرکند که ساعت را به شکل دقیق نشان می‌دهد و نوع دوم که عقربه های تزئیینی دارند و تنها جهت زیبا سازی شهر ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

المان شهری ساعت

المان شهری سنتی بابا نوروز

این المان شهری سبک سنتی دارد و اندازه آن متناسب با میدان ها و فضای سبز بین اتوبان ها است. المان شهری سنتی بابا نوروز، بدنه ای تمام فلزی دارد. این بدنه با ساختار محکم و با دوامی که برای آن شکل گرفته، در برابر آسیب های مختلف فیزیکی مقاوم بوده و به این ترتیب به عنوان یک المان شهری نوروزی با دوام و ماندگاری بالا، شناخته می شود.

المان شهری عید نوروز

المان استقبال از بهار

المان های شهری نوروزی استقبال از بهار با مضمونی کاملا مطابق با فرهنگ ایرانی و با موضوع اتمام زمستان و استقبال از عید بزرگ نوروز طراحی و تولید شده است. رنگ های به کار رفته در این المان بسیار نشاط بخش و نوید دهنده تغییر بزرگی در طبیعت و آغاز سرسبزی و نشاط است.

المان شهری گل

المان های شهری و نوروزی تنها به این مدل ها ختم نشده و در چندین طرح وجود دارند. شهرداری ها و سازمان های زیباسازی با خرید انواع المان های نوروزی می‌توانند جانی تازه به  فضای شهر بخشیده و آن را زیباتر کنند. بهتر است انتخاب المان های نوروزی مطابق با سنت ها و فرهنگ هر شهر باشد. برای اطلاعات و مقالات بیشتر با ما در ایمن ترافیک همراه باشید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^