سبد خرید 0
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

گوشی ايمنی

توسعه صنعت و تکنولوژی منجر به روی کار آمدن تجهیزات و لوازم پیشرفته و پر سرعت شده است. تجهیزاتی که کار با آنها با وجود تمام مزایایی که دارد، خطر آفرین خواهد بود. برای به حداقل رساندن حوادث و آسیب های احتمالی در کارگاه ها و کارخانه ها، باید از تجهیزات کنترل گر و ایمنی استفاده کرد. در واقع ایمن سازی محیط مهم ترین اصلی است که پیش از آغاز کار باید به درستی انجام گیرد.

علاوه بر کنترل شرایط محیط، استفاده از تجهیزات ایمنی فردی برای ایمن سازی توسط تمامی کارکنان حاضر در محل الزامی است. تجهیزاتی همچون کلاه، عینک و کفش ایمنی، لباس کار و ... برای حفظ سلامت فرد در برابر آسیب های احتمالی مورد استفاده قرار می گیرد. جزء دیگری از تجهیزات ایمنی که برای کاهش و یا حذف صداهای ناهنجار در محیط کار طراحی شده است، گوشی ایمنی است.

 

اهمیت استفاده از گوشی ایمنی

بسیاری از تجهیزات و دستگاه های صنعتی در حین کار صدای زیادی تولید می کنند. این اصوات علاوه بر مشکلاتی که برای اوپراتور در طولانی مدت ایجاد می کنند، منجر به برهم خوردن تمرکز فرد و وقوع حادثه خواهند شد. چنانچه شدت صدایی که به گوش کارگر می رسد، بیش از 85 Db (دسی بل) باشد، به مرور منجر به کاهش سطح شنوایی و حتی ناشنوایی فرد خواهد شد. سر و صدای بالا علاوه بر آسیب های شنوایی، تاثیرات مخرب روحی و روانی خواهد داشت که در رفتار، گفتار و روابط اجتماعی فرد نمود پیدا می کند. در چنین اماکنی استفاده از گوشی ایمنی برای تمامی افراد الزامی خواهد بود. صداها و ارتعاشات ناهنجار در محیط کاری علاوه بر آسیب رساندن به شنوایی، منجر به افزایش فشار خون و ضربان قلب خواهد شد. با توجه به اهمیت شنوایی و حساسیت های آن، استفاده از گوشی ایمنی برای سلامتی کارگران الزامی خواهد بود.

 

انواع گوشی ایمنی کار

گوشی های ایمنی بر اساس شکل، ابعاد، نوع طراحی و شدت دفع صدا در گروه های مختلفی تقسیم بندی می شوند. انتخاب و خریداری هریک از این تجهیزات باید با توجه به محیط و شرایط کاری انجام شود.

 

  • گوشی ایمنی ایرپلاگ (Ear Plags)

استوانه های کوچکی هستند که متناسب با ابعاد مجرای گوش ساخته می شوند. این لوازم که غالبا از جنس لاستیک، فایبر گلاس و یا اسفنج وینیل هستند، قادرند به طور میانگین 15 تا 30 دسی بل از شدت صدای محیط بکاهند. ایرپلاگ ها در سه مدل مختلف تولید می شوند. مدل شکل پذیر(formable)، قالب سفارشی (Custom-molded) و نوع سوم مدل های پیش ساخته (Pre-molded) هستند. این نوع گوشی ایمنی سبک، ارزان و قابل استفاده برای هرنوع محیطی هستند اما عمر کوتاهی دارند. در واقع این لوازم کوچک تنها برای مصارف محدود و جزئی مناسب خواهند بود و برای مصارف دائمی باید از مدل های دیگر گوشی ایمنی استفاده نمود.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^