سبد خرید 0
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

چراغ های پلیسی

چراغ گردان پلیسی - فلاشر داشبوردی - چراغ گردان امداد

اگر در استخدام نیروی انتظامی و راهنمایی و زندگی هستید و یکی از چراغ های وسایل نقلیه خود را شکسته‌اید، یا اگر تصمیم دارید برای ماشین شخصی خود یک چراغ پلیسی انتخاب کنید که هم زیبا و هم کارایی داشته باشد، توصیه می‌کنم که این مطلب را از دست ندهید و تمامی قسمت‌های آن را مطالعه کنید. باید بپذیریم که چراغ پلیس  وسیله‌ای مهم و اساسی برای نیروی پلیس است که هم نقش هشدار و هم نقش بازدارنده دارد. لامپ پلیسی و چراغ‌های پلیسی انواع مختلفی دارند که هر کدام از آنها برای وظایف خاصی به کار گرفته می‌شوند. بنابراین لازم است که ابتدا در مورد انواع مختلف آن‌ها آشنایی داشته باشید و بدانید که برای چه هدفی از آنها استفاده می‌کنید.

 البته اگر چراغ پلیسی را برای ماشین شخصی خود می‌خواهید، با محدودیت بیشتری مواجه هستید و استفاده از آن‌ها نیاز به گرفتن مجوز از طرف نهادهای نظامی و انتظامی است. پس با ما همراه باشید تا این محصول پلیسی را به طور کامل به شما معرفی کنیم.

با انواع چراغ پلیسی بیشتر آشنا شویم

فرض بگیرید که به هر دلیلی تصمیم به خرید چراغ پلیسی گرفته‌ایم و می‌خواهیم که از آن در نقش‌های مختلف استفاده کنیم. قبل از هر چیزی وظیفه ما این است که انواع مختلف آنها را بشناسیم و کاربرد آنها را درک کنیم.

 

معرفی کلی چراغ پلیسی

 چراغ پلیسی یک نوع چراغ و لامپ مخصوص است و در سایت ایمن ترافیک کالا در دسته تجهیزات پلیس جای دارد که بر روی تجهیزات خودرویی و وسایل نقلیه پلیس و نیروهای انتظامی نصب می‌شود. این چراغ‌ها می‌توانند نقش‌های مختلفی داشته باشند که مهم‌ترین آن‌ها نقش هشدار دهنده و کنترل اوضاع است که شاید رایج‌ترین آنها که شما تجربه آن را دارید، چراغ نصب شده در خودروهای نمایی و رانندگی و همچنین پلیس ترافیک باشد.

هدف استفاده از این چراغ‌ها به چند مورد زیر خلاصه می‌شود:

 • ایجاد نظم و از بین بردن تنش‌های احتمالی؛
 • وجود یک نیروی انتظامی و نظارتی برای کنترل اوضاع؛
 • اطلاع رسانی در مورد رسیدن امداد از فاصله دورتر؛
 • ایجاد نوعی نیروی هشدار دهنده برای کنار زدن تجمع و تراکم احتمالی؛
 • اعلام خطر در برخی شرایط اضطراری و کنترل اوضاع؛
 • استفاده در برخی مسابقات مانند مسابقات آفرود برای کنترل بیشتر اوضاع.

احتمالاً این سؤال در ذهن شما به وجود آمده که اگر چراغ پلیسی تنها برای پلیس است، پس چه نیازی به خرید و فروش آن است؟ اگرچه از لفظ پلیس و انتظامی برای این چراغ‌ها استفاده می‌شود، اما حوزه‌های کاربرد آنها بسیار وسیع‌تر از این نقش بوده و حتی در برخی موارد از آنها برای وسایل نقلیه شخصی هم استفاده می‌شود.

درک این موضوع چندان سخت نیست و به راحتی می‌توانید نمونه‌های مختلفی از این چراغ‌ها در ماشین آتش نشانی، در ماشین انتظامات، در آمبولانس‌ها، در خودروهای امداد و نجات، در امداد خودرو و حتی در برخی مسابقات ببینید. بنابراین برای آشنایی بیشتر شما با این چراغ‌ها، مدل‌های مختلفی از آنها را در ادامه معرفی می‌کنیم.

 

انواع چراغ پلیسی

شاید برای شما هم جالب باشد که چراغ‌ پلیسی تنوع بسیار بالایی دارند و در فروشگاه‌های مختلفی فروخته می‌شود. حتی امروزه زمینه فروش اینترنتی چراغ پلیسی هم فراهم شده است که وب سایت ایمن ترافیک یکی از این فروشگاه‌هاست. اما برای آشنایی با انواع مختلف این چراغ‌ها، موارد زیر را دنبال کنید:

 

فلاشر پلیسی

یکی از اصلی‌ترین و پرکاربردترین چراغ‌های پلیسی است که در فرآیند بازدارندگی و هشداردهندگی، کاربرد بیشتری دارد. فلشر پلیسی نوری هم مانند فلاش دوربین‌های قدیمی پرتاب می‌کند که بسیار قوی و کوتاه است. بنابراین سرعت آن نسبت به سایر چراغ‌ها بیشتر بوده و تأثیر آن بیشتر است. معمولاً در مدل‌های مختلفی فلاشر پلیس و چراغ فلاشر پلیسی عرضه می‌شود که ممکن است نوع چراغ آن‌ها از نوع ال ای دی یا چراغ‌های معمولی باشد که به سطح تجهیزات و امکانات آن بستگی دارد. در ایمن ترافیک کالا می توانید انواع چراغ فلاشر LED جلو داشبوردی را مشاهده کنید.

 

چراغ پلیسی چشمک زن

این چراغ‌ها شامل یک یا ردیفی از چراغهای رنگی هستند که به تناوب روشن می‌شود. معمولاً در طول شب و در حین گشت زنی چراغ چشمک زن پلیسی فعال بوده و در نیروهای ترافیکی و راهنمایی و رانندگی بیشتر کاربرد دارد. نمونه‌های قدیمی این چراغ‌ها بیشتر از چراغ‌های معمولی بودند، اما در حال حاضر چراغ‌ چشمک زن با لامپ ال ای دی و با رنگ­های متناوب در بازار هستند.

 

چراغ پلیسی اسپرت

باید بپذیریم که چراغ‌های اسپرت در نیروهای نظامی و انتظامی کاربرد چندانی ندارند و حضور آنها در بازار بیشتر برای تزئین ماشین شخصی به صورت ماشین لوکس هستند. البته این به معنی گرفتن مجوز نصب چراغ نیست و بیشتر از آنها در نقش چراغ پلیسی ماشین و چراغ پلیسی برای ماشین کوهستان استفاده می‌شود. نیروهای واکنش سریع و نیروهای امداد کوهستان امکان استفاده از چراغ‌های اسپرت را دارند و و فعالیت آنها تنها تحت نظارت نیروهای نظامی و انتظامی انجام می‌شود.

 

چراغ گردان پلیس

چراغ گردون پلیس ساده‌ترین و قدیمی‌ترین نوع چراغ قوه‌های پلیسی هستند که شاید بتوان آنها را نسل اولیه این چراغها معرفی کرد. چراغ گردون پلیسی در ابتدا به صورت چراغ‌های معمولی بودند که در حوزه‌های مختلف مانند آتش نشانی، آمبولانس، امداد خودرو، و سایر نیروهای واکنش سریع استفاده می‌شدند.

نسل جدید چراغ گردان پلیسی به صورت ال ای دی هستند که طول عمر بسیار بیشتری دارند و عملکرد آنها نسبت به چراغ‌های قدیمی بسیار بهتر است. استفاده از گردون پلیس برای ماشین‌های شخصی بدون داشتن مجوز ممنوع بوده و افرادی که از این وسیله استفاده کنند تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد. البته در برخی از مسابقات آفرود و کوهستان ممکن است از این چراغ‌ها استفاده شود که باز هم نیاز به گرفتن مجوز دارند.

از دیگر انواع چراغ های گردان پلیسی، چراغ گردان تکی است.

 

ال ای دی پلیسی

چراغ ال ای دی پلیسی دسته دیگر از چراغ‌های پلیسی هستند که لامپ استفاده شده است در آن‌ها از نوع ال ای دی است. استفاده از این نوع لامپ مزایای زیادی دارد که مهم‌ترین آن‌ها کیفیت نور پرتابی و همچنین طول عمر بالای لامپ است. ال ای دی پلیسی ماشین  طرفداران زیادی دارد که معتقدند این لامپ‌ها فشار چندانی به سیستم برق خودرو وارد نمی‌کند و به عنوان یک سیستم کم مصرف شناخته می‌شود. امروزه تقریباً اکثر چراغ‌ها از جمله چراغ‌های گردان و فلاشرها از مدل ال ای دی پلیس هستند که کار کردن با آنها بسیار راحت‌تر است و امکان نصب آنها بر هر قسمتی از خودرو وجود دارد. برای خرید چراغ LED پلیسی سولار با ما تماس بگیرید. 

 

چراغ اسکن پلیس

این یک نوع چراغ اسکنر است که از آن برای بررسی وضعیت بدنی و تجهیزات افراد مختلف استفاده می‌شود. این چراغ‌ها قابلیت ارسال نور مادون قرمز را دارند که به اشیا و لوازم فلزی داخل خودرو و همچنین در روی بدن فرد برخورد کرده و آژیر هشدار پخش می‌کند. اگرچه این اسکنرها در بین چراغ‌های رایج پلیسی قرار نمی‌گیرند، اما معمولاً تحت عنوان تجهیزات و لوازم پلیسی به فروش می‌رسند.

 

چراغ پلیسی برای موتور

گاهی معیار ما برای آشنایی با انواع چراغ‌های پلیسی از نوع پرتاب نور و همچنین رنگ نور آنها فاصله گرفته و به سراغ محل استفاده از چراغ می‌رود. چراغ‌های استفاده شده برای موتور پلیس نمونه‌هایی از این چراغ‌ها هستند که معمولاً در اندازه کوچکتر و با تعداد کمتر استفاده می‌شوند.

چراغ گردان نصب شده بر روی قسمت انتهایی یا کناری موتور، چراغ‌های فلاشر در دو طرف موتور و همچنین انواع چراغ گردان در قسمتهای مختلف موتور نمونه‌هایی از این چراغ‌ها هستند که با توجه به نوع وظیفه سازمانی آنها، ممکن است تغییراتی در رنگ و ساختار آنها به وجود می‌آید. استفاده از این چراغ‌ها برای موتورهای شخصی قانونی نیست، اما معمولاً در سطح بازار به فروش می‌رسند و در مدل‌های مختلف از آنها استفاده می‌شود.

یکی انواع از چراغ پلیسی ها چراغ چراغ گردان موتور است که می توانید انواع آن ها را در سایت ایمن ترافیک کالا مشاهده کنید.

 

چراغ پلیس برای ماشین

معیار دیگر برای دسته بندی این چراغ‌ها، نصب آنها بر روی خودروهای مختلف است چراغ ماشین پلیس رواج بیشتری نسبت به چراغ‌های مربوط به موتورها دارند و چراغ های پلیس برای ماشین دارای تنوع در مدل‌های بیشتری است. اندازه بزرگ خودرو و همچنین نقش سازمانی بیشتر این خودروها در عملیات پلیسی باعث می‌شود که با انواع مختلفی از چراغ‌های پلیسی برای ماشین مانند فلاشر پلیسی خودرو و چراغ چشمک زن پلیسی برای ماشین مواجه باشیم.

متاسفانه امروزه تبلیغات متعددی در زمینه استفاده از چراغ‌های پلیسی برای ماشین‌های مختلف وجود دارد که اکثر آنها بدون داشتن مجوز قانونی هستند. اصولاً استفاده از این چراغ‌ها در ماشین‌های داخل شهر توجیه خاصی ندارد و حتی در مصارف خارج شهر نیز باید مجوز آن صادر شود.

چراغ پلیسی پراید تنها نمونه‌ای از تبلیغات مختلف برای فروش این چراغ‌ها است که فلاشر پلیسی ماشین مدل دیگری از این چراغها است کاربرد آن بسیار بیشتر است. این فلاشرها در قسمت جلویی و بر روی سپر یا حتی در قسمت جلوی شیشه خودرو نصب می‌شوند و نورهای با رنگ‌های مختلف پرتاب می‌کنند.

 

لایتر پلیس

یک مدل دیگر از چراغ‌ پلیسی هستند که صرفاً برای روشن کردن یک فضای نسبتاً بزرگ استفاده می‌شوند. این لایترها ممکن است همراه با سیستم روشنایی و چراغ خودرو باشند یا به صورت مجزا بر روی کاپوت یا قسمت‌های دیگر خودرو نصب شوند. در هر صورت این چراغ‌ها در افزایش قدرت دید پلیس و نیروهای نظامی نقش دارند و باعث می‌شوند که نور خود را از حالت استاندارد خارج کنند. بنابراین بهتر است برای ماشین‌های شخصی استفاده نشوند یا نور آنها با نور استاندارد تعریف شده توسط پلیس تنظیم شوند.

 

چراغ پلیسی فدرالی

اسم این چراغ‌ها بیشتر به محل استفاده اولیه آن‌ها یعنی کشور آمریکا و نحوه استفاده از نیروهای پلیس به صورت فدرالی برمیگردد. در واقع نسخه اولیه این چراغ‌ها توسط پلیس فدرال آمریکا استفاده شد و امروزه در سرتاسر دنیا به کار گرفته می‌شود. این چراغ‌ها از لامپ ال ای دی به صورت ردیفی از چند لامپ کوچک ساخته می‌شوند که توانایی پرتاب نور منحصر به فردی دارند.

محل نصب این چراغ‌ها معمولاً در پشت شیشه جلو بر روی داشبورد و در پشت شیشه عقب است. همچنین در حالت استاندارد از دو رنگ آبی و قرمز در این چراغ‌ها استفاده می‌شود. چراغ‌ پلیسی فدرالی امروزه با رنگ‌های متنوع و با طرح‌های مختلفی در بازار به فروش می‌رسند که برای ماشین‌های شخصی نیز قابل استفاده هستند.

 

فلاشر جلو پنجره

از همان مدل فلاشرهای معرفی شده در ابتدای متن هستند که تنها برای استفاده در جلوی پنجره خودرو طراحی شدند. فلاشر پلیسی جلو پنجره در رنگ‌های متنوعی در بازار یافت می‌شوند که رنگ آبی و قرمز آن در نیروهای پلیس کاربرد دارد. قدرت پرتاب فلاشرها از دیگر چراغ‌ پلیسی بیشتر است و معمولاً نیروهای راهنمایی و رانندگی و همچنین کنترل ترافیک از نور این فلاشرها برای هشدار دادن به خودروها در مسیرهای ترافیکی استفاده می‌کنند.

 

چراغ پلیسی جلو پنجره

این چراغ قوه‌ها عملکردی همانند فلاشرهای قبلی دارد و دقیقاً در جلوی پنجره خودرو پلیس یا ماشین‌های شخصی نصب می‌شود. دلیل اصلی استفاده از چراغ پلیسی جلو پنجره‌ای این است که بیشتر در معرض دید عموم قرار گرفته و تأثیر آنها بیشتر است. این چراغ‌ها در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند که محبوب‌ترین آنها چراغ‌های ال ای دی هستند.

 

نکاتی در مورد خرید چراغ‌ پلیسی و کاربرد آنها

با توجه به توضیحی که برای هر کدام از چراغ‌ پلیسی و ویژگی‌های آن‌ها ارائه شد، احتمالاً تمایل پیدا کرده‌اید که یک یا چند مورد از این چراغ‌ها را بر روی ماشین شخصی خود امتحان کنید. البته استفاده از برخی از این چراغ‌ها محدودیت دارد و برای برخی از آنها نیز قانون ممنوعیت در نظر گرفته است. بنابراین قبل از خرید چراغ سعی کنید چند مورد زیر را رعایت کنید:

 

قوانین تجهیزات پلیس

 قانون در مورد استفاده از چراغ پلیسی و سایر لوازم آنها اظهار دارد که فروش این تجهیزات با مجوز قانونی مشکلی ندارد حتی هر فردی می‌تواند برای خرید آنها اقدام کند، اما استفاده از تجهیزاتی که در کار پلیس تداخل ایجاد کند از لحاظ قانونی ممنوع بوده و قابل پیگیری است.

بنابراین اگر قصد خرید چراغ پلیسی دارید، حتماً از قبل در مورد ممنوعیت استفاده از آن اطلاعات کسب کنید و ببینید که این موضوع تا چه اندازه برای شما مشکل ساز است. البته بیشتر چراغ‌های پلیسی محدودیت چندانی ندارند و تنها مواردی که باعث اختلال در کار پلیس می‌شوند، یا احتمال سوء استفاده از آنها وجود دارد، مانند خرید چراغ گردان پلیسی و خرید چراغ پلیسی جلو پنجره، از لحاظ قانونی مشکل دارد.

 

انتخاب رنگ استاندارد برای هر حوزه

کسانی که قصد خرید چراغ‌ پلیسی را دارند، به دو دسته تقسیم می‌شود. برخی از این خریداران، چراغ‌ها را برای مصارف شخصی می‌خواهند و برخی نیز به دلایل مختلف از این چراغ‌ها برای اهداف سازمانی و ماشین‌های سازمانی استفاده می‌کنند. گروه اول، بیشتر به تجهیزاتی نیاز دارد که از لحاظ زیبایی و گرافیکی به ماشین شخصی آنها کمک می‌کند. افراد ممکن است به سراغ خرید چراغ ال ای دی پلیسی یا خرید فلاشر پلیسی بروند. بنابراین به آنها توصیه می‌شود که حتماً از یک رنگ استاندارد و مجاز از لحاظ قانونی استفاده کنند.

در مورد گروه دوم، قوانین سازمانی تعیین کننده روند خرید شماست. این یک قانون کاملاً مشخص و تعریف شده است که هر حوزه سازمانی دارای یک رنگ مشخص و از پیش تعیین شده است. به عنوان مثال:

 • یگان‌های امداد خودرو و یگان امداد کوهستان از رنگ زرد برای چراغ‌های گردون خود استفاده می‌کنند،
 • نیروهای راهنمایی و رانندگی از ترکیب رنگ آبی و قرمز استفاده می‌کنند؛
 • خودروهای آتش نشانی و آمبولانس از چراغ‌های تک رنگ قرمز استفاده می‌کنند.

بنابراین باید مشخص کنید که خرید چراغ پلیسی ماشین یا موتور برای چه هدفی  انجام می‌گیرد و می‌خواهیم آن را برای چه سازمانی استفاده کنید.

 

انتخاب شدت نور استاندارد

از لحاظ استاندارد پیشنهاد می‌شود که نور چراغ جلو خودرو باید ۵۰ لوکس باشد و شدت بیشتر از آن برای ماشین‌های جلویی و برای عابران پیاده مشکل ساز است. این قانون نشان می‌دهد که تعیین شدت نور خودرو در هنگام عبور از یک مسیر مشخص و بزرگراه بسیار مهم و تعیین کننده است. بنابراین کسانی که به فکر خرید فلاشر پلیس یا خرید چراغ پلیسی ماشین هستند، باید به این نکته توجه داشته باشند که شدت نور استاندارد خودرو از میزان تعیین شده برای آنها بیشتر نشود.

 خوشبختانه در مورد ماشین‌های سازمانی، استانداردها کاملاً تعریف شده و مشخص هستند و شخص خریدار می‌داند که دقیقاً به سراغ چه محصولی و با چه ویژگی‌هایی برود. بنابراین موسساتی که در زمینه فروش چراغ پلیسی فعال هستند، کار راحت‌تری داشته و خیلی راحت آنها را نسبت به خرید یک محصول توجیه می‌کنند.

اما مسئله خرید چراغ برای ماشین‌های شخصی کمی پیچیده‌تر است و راضی کردن آنها به استفاده از یک چراغ مشخص و استاندارد بسیار مشکل است. به همین دلیل معمولاً خریداران سعی می‌کند که در مورد قانون استفاده از چراغ‌ پلیسی و نصب آنها به خریداران اطلاع دهند.

 

انتخاب برند مناسب

موضوع مهم دیگری که در مورد خرید چراغ چشمک زن پلیسی یا احتمالاً خرید آژیر پلیس برای ماشین یا هر وسیله دیگری اهمیت پیدا می‌کند، انتخاب برند مناسب و معتبر از طرف خریدار است. برندهای خارجی و داخلی متعددی در زمینه تولید انواع چراغ‌ پلیسی در حال حاضر فعالیت دارند و با یک نگاه ساده در فروشگاه‌های واقعی و اینترنتی می‌توانید نمونه‌های مختلفی از محصولات آنها را پیدا کنید. باید بپذیریم که قضاوت کردن این برندها و کیفیت محصولات آنها بسیار سخت است و نیاز به نظر کارشناسی و دقیق‌تر دارد.

یکی از بهترین راهکارهایی که در این زمینه می‌توانید انجام دهید، اعتماد کردن به شرکت‌های فروشنده است. البته این موضوع نسبت به انتخاب برند مناسب راحت‌تر است و شما خیلی ساده‌تر می‌توانید یک فروشنده معتبر پیدا کنید.

با تحقیق در مورد شرکتهای مختلف و سابقه آنها، مطمئناً به این نتیجه می‌رسید که کدام یک از این شرکت‌ها اعتبار بیشتری در سطح بازار دارند و راحت‌تر محصولات خود را می‌فروشند. بنابراین از آنها به عنوان یک مشاور کمک می‌گیرید که با محصولات مختلف آشنا شوید و بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید.

 

خرید اینترنتی یا خرید حضوری

موضوع مهم دیگری که به هنگام خرید چراغ‌های پلیسی باید به آن توجه کنید، انتخاب بین روش خرید اینترنتی و خرید حضوری است. انتخاب بین هر کدام از این روش‌ها تحت تأثیر فاکتورهای مختلفی قرار دارد که بیشتر شرایط شخصی هستند. در خرید حضوری شما می‌توانید مستقیم به یک فروشگاه مراجعه کنید و محصولات مختلف آنها را ببینید. بنابراین در این روش امکان مقایسه چند محصول را خواهید داشت و به صورت واقعی و قابل لمس بهترین گزینه ممکن را انتخاب می‌کنید.

 اما روش دوم، خرید اینترنتی چراغ پلیسی است که دردسر کمتری دارد و فرد می‌تواند گزینه‌های بیشتری را با یکدیگر مقایسه کند. در این روش بدون نیاز به خارج شدن از منزل، به راحتی چندین و چند گزینه در اختیار شما قرار می‌گیرد که آنها را با همدیگر مقایسه می‌کنید و بهترین گزینه ممکن را انتخاب می‌کنید.

مهم‌ترین مزیت این روش دسترسی سریع و آسان به محصول انتخابی و همچنین جلوگیری از تحت تأثیر قرار گرفتن در برابر روش‌های بازاریابی فروشنده است. در هر صورت دسترسی شما به هر کدام از این روش ها این امکان را تعیین می‌کند که کدام روش برای خرید چراغ گردون پلیسی یا خرید فلاشر پلیس مناسب‌تر است.

 

قیمت چراغ‌ پلیسی

اگر در چند روز اخیر به چند شرکت یا مغازه فعال در زمینه فروش چراغ ال ای دی پلیسی مراجعه کرده باشید یا حتی چند وب سایت و فروشگاه اینترنتی در زمینه این محصولات رفته باشید، متوجه می‌شوید که در فروشگاههای اینترنتی اغلب قیمت محصولات خود را درج نکرده‌اند و فروشگاه‌ها نیز خیلی سریع قیمت محصولات خود را تغییر می‌دهند. اگر از شرایط بازار و موارد این چنینی چشم پوشی کنیم، چند عامل مهم و تاثیرگذار در قیمت گذاری این چراغ‌ها وجود دارد که عبارتند از:

 

نوع چراغ پلیسی استفاده شده

اولین و شاید مهمترین فاکتور در تعیین قیمت چراغ پلیسی بحث انواع مختلف این چراغ‌هاست. معمولاً چراغ‌ پلیسی یا از لامپ‌های معمولی و حبابی ساخته می‌شوند یا از لامپ‌های ال ای دی در آنها استفاده شده است. لامپ‌های ال ای دی طول عمر بالاتری دارند و بازدهی آنها مناسب‌تر است. به همین دلیل تقاضا برای خرید این لامپ‌ها بیشتر از سایر محصولات بوده و طبیعتاً قیمت آنها نیز افزایش می‌یابد. بنابراین در مقایسه قیمت این محصولات می‌توانیم نتیجه بگیریم که قیمت فلاشر پلیسی و قیمت چراغ ال ای دی پلیسی باید بیشتر از سایر مدلها باشد.

از مدل‌های مختلف دیگر این چراغ‌ها می‌توان به چراغ‌های چشمک زن و چراغ‌های گردان اشاره کرد که هر دو از مدلهای قدیمی و سنتی محسوب می‌شود. اگر این چراغ‌ها با استفاده از لامپ ال ای دی ساخته شده باشند، طبیعی است که قیمت چراغ چشمک زن پلیسی و قیمت چراغ گردان خودرو نسبت به مدلهای قدیمی‌تر بیشتر باشد. در نهایت برای فروش ال ای دی پلیسی باید تحقیقات لازم را به عمل آورید

 

محل نصب چراغ پلیسی

همانطور که نوع چراغ و نوع لامپ استفاده شده در چراغ‌های پلیسی با یکدیگر متفاوت است، محل نصب چراغ و همچنین نوع دستگاه استفاده کننده از آنها نیز با یکدیگر تفاوت دارد. در وهله اول تجهیزات پلیسی ممکن است در مورد خودروهای سبک و سنگین، موتور سیکلت ها، واحدهای واکنش سریع، نیروهای امدادی و حتی واحدهای انتظامات در شرکتهای مختلف به کار گرفته شوند. این موضوع باعث می‌شود که قیمت محصولات با توجه به نوع ماشین استفاده کننده و همچنین نوع سازمان استفاده کننده، تغییر کند.

بخش دوم، محل نصب چراغ مورد نظر است. در موتور سیکلت امکان نصب چراغ در قسمت جلو و در کناره‌های آن وجود دارد، در ماشین‌های سنگین می‌توان از این چراغ بر روی کاپوت ماشین یا حتی بر روی قسمت بالای آن استفاده کرد. در مورد خودروهای سبک امکان نصب چراغ بر روی کاپوت، سقف خودرو، پشت شیشه جلوی، پشت شیشه عقبی، بر روی آفتابگیر و حتی جلو پنجره وجود دارد.

بنابراین می‌توان در نظر گرفت که قیمت هر کدام از این چراغ‌ها با توجه به محل نصب آنها تغییر می‌کند و این موضوع در نهایت باعث می‌شود که در محصولات مختلف با مواردی مانند قیمت فلاشر پلیسی جلو پنجره و قیمت چراغ پلیسی جلو پنجره مواجه شویم. به همین دلیل خریدار باید قبل از شروع خرید مشخص کند که در وهله اول چه نوع چراغی نیاز دارد و در گام دوم این چراغ را برای چه قسمتی از ماشین یا وسیله نقلیه خود نیاز دارد.

 

اندازه چراغ پلیسی و عملکرد آن

برای درک این موضوع توصیه می‌کنم که به یکی از فروشگاه‌های نزدیک منزل خود یا به یکی از فروشگاه‌های اینترنتی بروید، یا حتی می‌توانید به یکی از ماشین‌های پلیس نزدیک شوید و وضعیت چراغ‌های آن را چک کنید. اصولاً با توجه به نوع خودروی سازمانی،  محل‌های مختلفی برای نصب چراغ در نظر گرفته می‌شود و با توجه به آن اندازه چراغ‌ها نیز قابل تغییر است.

 • برخی ترجیح می‌دهند که از چراغ فدرالی استفاده کنند،
 • برخی چراغ ال ای دی را بر روی داشبورد نصب می‌کنند،
 • برخی همین چراغ ال ای دی را بر روی قسمت سایه بان خودرو نصب می‌کنند؛
 • برخی از چراغ در پشت پنجره خودرو استفاده می‌کنند؛
 • برخی چراغ را بر روی سپر جلو یا عقب خودرو نصب می‌کنند؛
 • برخی از چراغ‌ها برای خودروهای سنگین هستند؛
 • و در نهایت برخی از چراغ‌ها هم برای خودروهای سبک هستند.

این موضوع نشان می‌دهد که علاوه بر تنوع در طرح و شکل چراغ‌های پلیسی، اندازه آنها نیز با یکدیگر متفاوت است و هر کسی می‌تواند با توجه به شرایط کاری و محل نصب چراغ، از اندازه‌های متفاوتی استفاده کنند. اما جالب است بدانید که هر چه اندازه این چراغ‌ها با یکدیگر متفاوت باشد، خود را در قیمت چراغ پلیسی نشان می‌دهد و باعث تفاوت در قیمت آن‌ها می‌شود. الگوی کلی در قیمت‌گذاری چراغ ها به این صورت است که هرچه چراغ بزرگتر باشد، هرچه تعداد لامپ بیشتری در آن استفاده شده باشد و هر چه تکنولوژی استفاده شده در آن پیشرفته‌تر باشد، قیمت چراغ هم بالاتر خواهد بود. برای درک این موضوع می‌توانید قیمت چراغ چشمک زن ماشین را با قیمت چراغ ال ای دی پلیسی در وبسایت ایمن ترافیک با هم مقایسه کنید.

 

تأثیر برندهای داخلی و خارجی

موضوع مهم بعدی که بدون شک بر قیمت چراغ پلیسی تأثیر گذار است، مسئله برند تولید کننده چراغ و همچنین داخلی یا خارجی بودن آن است. اگر از لحاظ داخلی یا خارجی بودن بررسی کنیم، معمولاً چراغ‌های مربوط به برندهای خارجی گران‌تر هستند. این موضوع هم تحت تأثیر کیفیت محصول قرار دارد، هم بحث واردات محصول و تغییرات نرخ ارز تاثیرگذار است و هم محبوبیت برند آنها در این قیمت گذاری کلی مؤثر است. بنابراین عملاً می‌بینیم که قیمت چراغ گردان خارجی نسبت به برندهای داخلی بیشتر است.

اما در بحث تأثیر برند بر قیمت چراغ پلیسی موضوع دیگری وجود دارد تحت عنوان محبوبیت برند. این موضوع حتی در مورد کالاهای معمولی و خوراکی‌ها هم صدق می‌کند و ما معمولاً به سراغ کالاهایی می‌رویم که بیشتر شناخته شده هستند. منظور ما این است که برندهای محبوب از قبل امتحان خود را پس داده و کیفیت خود را ثابت کرده‌اند.

این روال در بازار کاملاً طبیعی است و تقاضا برای برندهای محبوب بیشتر است. بنابراین نتیجه کار باعث افزایش قیمت چراغ‌ پلیسی می‌شود. البته برخی نیز محبوبیت برند را به بحث‌های کارشناسی ربط می‌دهند و معتقدند که این محبوبیت به صورت غیرمستقیم می‌تواند نشان دهنده کیفیت جنس باشد.

 

گارانتی و خدمات پس از فروش

اما آخرین موضوعی که در خرید چراغ پلیسی و در بحث قیمت آن باید مورد توجه قرار گیرد، گارانتی و خدمات پس از فروش است. اصولاً گارانتی و خدمات پس از فروش در کاهش هزینه‌ها نقش موثری دارد و باعث می‌شود که هزینه‌های کمتری به هنگام حوادث و شرایط مختلف متحمل شویم. بنابراین خریداران بیشتر ترجیح می‌دهند که محصولاتی با گارانتی و خدمات پس از فروش بلند مدت انتخاب کنند. البته همین گارانتی و خدمات پس از فروش باعث افزایش قیمت محصول نیز می‌شود. این را می‌توانید از طریق مقایسه قیمت چراغ گردون در دو حالت دارای گارانتی و بدون گارانتی مقایسه کنید.

اما گاهی همین گارانتی هم می‌تواند معیار خوبی برای شناخت کیفیت محصول باشد. وقتی که شما به عنوان تولیدکننده به جنس تولیدی خود اعتماد بالایی دارید و مدت زمان گارانتی بیشتری برای آن در نظر می‌گیرید، این دیدگاه را به خریدار القا می‌کنید که آنها هم به این محصول اعتماد کنند و آن را به عنوان یک محصول تضمین شده از طرف خریدار، انتخاب کنند. بنابراین این موضوع باعث افزایش فروش و افزایش تقاضا در بازار شده و طبیعی است که قیمت چراغ پلیسی افزایش یابد.

 ابتدای این مطلب سعی کردیم که چراغ‌ پلیسی را در یک جمله یا پاراگراف کوتاه معرفی کنیم و مشخص کنیم که نقش آنها به چه صورت است. این چراغ‌ها هم می‌توانند ابزاری هشداردهنده و هم ابزاری برای برقراری نظم و انجام روال طبیعی کار باشند. حتی در برخی موارد چراغ‌ها علامتی برای امداد و کمک هستند. بنابراین مسئله آشنایی با انواع مختلف آن‌ها و همچنین نحوه خرید و قیمت گذاری چراغ پلیسی را در این مطلب مطرح کردیم و و به زوایای مختلف این موضوع پرداختیم.

 امیدواریم که با مطالعه این متن کلیه ابهامات شما در رابطه با چراغ‌ پلیسی و تجهیزات ترافیکی از بین رفته باشد. اما برای آشنایی بیشتر و رفع ابهام می‌توانید با کارشناسان ما در ایمن ترافیک کالا تماس بگیرید.

 

  

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
7 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^