سبد خرید 0
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

نیمکت پارکی

 سامان دهی و زیباسازی محیط شهری نیاز به تجهیزات متعددی دارد. مجموعه ای از لوازم که با نام مبلمان شهری شناخته می شوند. این تجهیزات مجموعه گسترده ای از نمادها، المان ها، چراغ ها و ... هستند که نیمکت پارکی هم در بین این اسامی به چشم می خورد. نیمکت های پارکی همانطور که از نام آنها مشخص است، از تجهیزات رفاهی هستند که در اماکن عمومی به ویژه پارک ها مورد استفاده قرار می گیرند.

در واقع نیمکت پارکی حداقل امکاناتی است که باید در فضای پارک موجود باشد. افرادی که اهل پیاده روی روزانه و یا هفتگی در فضاهای سبز شهر هستند، ارزش وجود نیمکت پارکی را بیشتر درک می کنند. پس پیاده روی و یا ورزش در محیط پارک و پیاده رو و یا گشت و گذار طولانی در بازار، وجود یک صندلی در گوشه ای از مسیر پیش رو، می تواند خستگی ساعت ها پیاده روی را از تن بزداید.در این بخش از مقاله قصد داریم تا به بررسی تخصصی انواع نیمکت پارکی بپردازیم و هم چنین درباره نحوه سفارش و خرید نیمکت پارکی از سایت ایمن ترافیک را برای شما شرح دهیم.

 

نیمکت پارکی

 

طراحی نیمکت پارکی

تجهیزات مبلمان شهری باید دو ویژگی رفع نیاز شهروندی و ایجاد تنوع و زیبایی در فضای شهری را به همراه داشته باشند. از این رو طراحی کلیه این تجهیزات اهمیت ویژه ای خواهد داشت. نیمکت هایی که در نقاط مختلف شهر نصب می شوند، در عین رفع نیاز عابرین، می توانند تحولی در نمای محیط ایجاد کند. به همین دلیل طراحان خبره با بهره گیری از خلاقیت خود، ایده های جالب توجهی برای این صندلی و نیمکت ها خلق می کنند. امروزه با پیشرفت صنعت، دستگاه های مدرن شکل دهی قطعات مختلف ساخته شده است. از این رو پیچیده ترین طراحی ها هم به سادگی قابل تولید خواهد بود.

با این حال در طراحی نیمکت پارکی باید استانداردهای معمول در طراحی نیمکت پارکی رعایت شود. تا افرادی که از آن استفاده می کنند، احساس راحتی داشته باشند. با حفظ اصول استاندارد و استفاده از ایده های متفاوت و جدید برای ساخت نیمکت پارکی، می توان تجهیزاتی تولید کرد که بتوانند تاثیر ویژه ای در زیبایی محیط داشته باشند.

 

انواع نیمکت پارک

 

مشخصات نیمکت پارکی استاندارد

نیمکت پارکی یکی از انواع مختلف نیمکت هایی است که برای فضای های باز مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو این لوازم باید در برابر انواع آسیب های محیطی مقاوم باشند. مقاومت به پوسیدگی و خوردگی در تماس با باران های اسیدی، رطوبت و تغییرات دمایی از مشخصات نیمکت پارکی استاندارد است. ماده ای که برای ساخت نیمکت پارکی استفاده می شود، باید با توجه به ویژگی های ذکر شده انتخاب شود. نیمکت فلزی ، نیمکت بتنی و نیمکت پارکی چوبی از انواع نیمکت هایی هستند که امروزه در پارک ها و محوطه های عمومی نصب می شوند. طراحی و چیدمان این نیمکت ها در محیط از اهمیت بالایی برخوردار است. در پراک ها، تفرجگاه ها و مکان های فرهنگی و ... محل قرار گیری این تجهیزات باید به درستی انتخاب شود.

در واقع برای نشستن های گروهی و فردی باید صندلی های تکی، دو نفره و چند نفره، به صورت مجزا در نقاط مختلف قرار داده شود. در ادامه این متن انواع مختلف این نیمکت ها معرفی می شوند. از دیگر مشخصات  فنی این تجهیزات، ابعاد نیمکت پارکی ابعاد آن است. طول این تجهیزات باید ظرفیت نشستن برای سه نفر را داشته باشد. از این رو حداقل طول تعیین شده برای نیمکت های پارکی، 150 سانتی متر خواهد بود.  به طور کلی ابعاد نیمکت پارکی با توجه به نوع طراحی آن ممکن است متفاوت باشد.

 

نیمکت های پارکی

 

مرحله بعدی رنگ آمیزی نیمکت پارکی است. از میان شیوه های مختلف رنگ آمیزی، روش الکترواستاتیک روش کارامدی است. در این روش میزان چسبندگی رنگ به زیرلایه بسیار بالاست و سبب افزایش طول عمر رنگ نیمکت پارکی می شود.

با توجه به توضیحات بیان شده، انتخاب نوع نیمکت پارکی با توجه به نوع محیط مورد نظر، متفاوت خواهد بود. برای پارک های جنگلی، نیمکت بتنی گزینه مناسب تری خواهد بود. این نوع نیمکت به دلیل دوام بیشتر و هم رنگ و هم جنس بودن با طبیعت، سازگاری بیشتری با فضای پارک جنگلی خواهد داشت. نیمکت هایی که برای محوطه فضاهای فرهنگی و هنری ساخته مورد استفاده قرار می گیرد، از جنس نیمکت بتنی هستند. مزیت این نیمکت ها نسبت به دیگر مدل ها، تنوع بالای ساخت است. امروزه انواع مختلف نیمکت بتنی در اشکال و طرح های متنوع در اماکن ویژه شهر نصب می شوند.

 

انواع مختلف نیمکت پارکی شهری

نیمکت پارکی یکی از زیر مجموعه های مبلمان شهری است. این تجهیزات که به منظور ارتقای سطح رفاه در سطح شهر مورد استفاده قرار می گیرند، متناسب با نوع محیط و شرایط آب و هوایی از مواد مختلفی ساخته می شوند. جنس نیمکت پارکی تعیین کننده استحکام و طول عمر آن خواهد بود. قیمت ساخت و تولید هر یک از این نیمکت ها با توجه به مواد مصرفی و تجهیزات مورد نیاز جهت تولید، متفاوت خواهند بود. انواع مختلف نیمکت های پارکی به شرح زیر خواهند بود.

 

نیمکت پارکی بتنی: نیمکت بتنی حاصل از قالبگیری مصالح است که پس از فرایندهای پرداخت، محصول نهایی آماده نصب می شود. نیمکت پارکی بتنی دوام بالایی در برابر عوامل محیطی و ضربات فیزیکی دارد. با استفاده از روش قالبگیری بتن، امکان تولید نیمکت در شکل های متنوع و پیچیده فراهم شده است.

قیمت مناسب تولید، عدم نیاز به تجهیزات گران قیمت، قابلیت ساخت نیمکت های متنوع بدون نیاز به رنگ آمیزی و سازگاری با طبیعت از مشخصه های مهم نیمکت بتنی پارکی است که مورد توجه سازندگان و طراحان قرار گرفته است. علاوه بر این، مقاومت بالا در برابر گرما، سرما و رطوبت از ویژگی های جالب توجه نیمکت بتنی است.

پوشش سطح این نوع نیمکت ضد لک بوده و در صورت آلودگی قابل شستشو با مواد شوینده خواهد بود. خریدارانی که خواهان نیمکت پارکی ارزان قیمت و با استحکام بالا هستند، می توانند نیمکت بتنی را انتخاب کنند. این نوع نیمکت از وزن بالایی برخوردار است و نیازی به نصب ندارد.

 

نیمکت پارک بتنی

 

نیمکت پارکی چوبی: نیمکت پارکی چوبی از لحاظ زیبایی در میان برترین نیمکت های پارکی قرار می گیرد. جنس چوب مورد استفاده برای ساخت نیمکت، تاثیر مهمی در زیبایی محیط اطراف خواهد داشت. نیمکت پارکی چوبی در معرض آسیب های محیطی و حمله حشرات قرار دارد. از این رو باید تحت محافظت قرار گیرد. به دلیل حساسیت های موجود، معمولا از سنگ، بتن و یا فلز برای ساخت پایه نیمکت چوبی استفاده می شود.

 

نیمکت چوبی فلزی: نیمکت پارکی چوبی فلزی نیز از جمله نیمکت های ترکیبی است که قسمت فلزی برای ساخت پایه و قسمت فلزی برای ایجاد یک نشیمنگاه انعطاف پذیر و زیبا انتخاب می شود.

 

 نیمکت چوبی بتنی: به دلیل مقاومت بسیار بالای بتن در برابر شرایط محیطی، پایه های نیمت پارکی را از می توان از این ماده ساخت. همچنین برای ساخت ناحیه نشیمنگاه، چوب نسبت به فلز و بتن ترجیح داده می شود. از این رو به نسبت نوع طراحی نیمکت، از الوار یک تکه و یا چند تکه برای بخش نشیمنگاه استفاده می شود. در صورت تخریب و فرسودگی هریک از اجزای این نیمکت ها، می توان نسبت به تعمیر آن بخش به صورت مجزا اقدام کرد.

 

نیمکت فلزی: نیمکت و صندلی پارکی فلزی بر اساس نوع فلز و روش ساخت در سه گروه تقسیم بندی می شوند. وجه اشتراک این گروه ها، در دوام و استحکام بالای آنهاست. احتمال سرقت تمامی نیمکت فلزی در محیط های عمومی وجود دارد. از این رو نصب و ایمن سازی این تجهیزات باید به صورت اصولی صورت گیرد.

 

    1. نیمکت پارکی فلزی معمولی: این مدل از نیمکت های پارکی را از لوله و ورق های فلزی می سازند. این نیمکت ها فرایند تولید پیچیده ای ندارند و طراحی کاملا ساده ای برای آنها در نظر گرفته می شود. از این رو قیمت این گروه از نیمکت های پارکی نسبت به سایر مدل ها ارزان تر و به صرفه تر است. از روش جوشکاری CO2 برای اتصال قطعات و لوله های فلزی به یکدیگر استفاده می شود.
    2. نیمکت فلزی cnc: دستگاه cnc از تجهیزات پیشرفته شکل دهی و برش قطعات مختلف فلزی و چوبی است. به لطف اختراع این دستگاه، می توان پیچیده ترین طرح ها را بر روی ورق ها و قطعات فلزی پیاده کرد. نیمکت پارکی فلزی cnc نسبت به سایر نیمکت ها هزینه ساخت نسبتا بالاتری دارد. در عوض زیبایی قابل توجهی به فضای اطراف می بخشد. به دلیل دقت و سرعت بالای عملکرد دستگاه cnc فرایند تولید این نیمکت ها سریع تر خواهد بود. اگر ظاهر نیمکت فلزی cnc  را به دقت بررسی کنید، متوجه دقت بالای این دستگاه در برش و تاثیر آن در زیبایی نیمکت خواهید شد.
    3.  نیمکت پارکی چدنی: نوع دیگری از روش های تولید نیمکت پارکی، تولید با استفاده از ریخته گری چدن است. در نتیجه ریخته گری دقیق و سپس سمباده زنی چدن نیمکت پارکی چدنی شکل می گیرد. با استفاده از این روش می توان نیمکت های با طرح های زیبا و شکیل تولید کرد. قیمت تمام شده برای ساخت نیمکت پارکی چدنی بیش از نیمکت پارکی فلزی cnc خواهد بود. ساخت و تولید نیمکت به این روش نیازی به تجهیزات پیشرفته امروزی ندارد. در مقابل قالب فلزی که برای فرایند ریختگی ساخته می شود، باید به دقت طراحی شود. در حین ساخت نیمکت چدنی برای نصب آن سوراخ های کوچکی در ناحیه پایه نیمکت تعبیه می شود. اگرچه وزن نیمکت چدنی اجازه سرقت را به سارقان نمی دهد، با این حال باید با نصب صحیح آن ایمنی را رعایت کرد. 

 

نیمکت ترکیبی: نیمکت های ترکیبی حاصل قرار گرفتن دو یا سه ماده مختلف در کنار یکدیگر است که در نهایت یک محصول زیبا، با دوام و مستحکم خلق می کنند. اغلب نیمکتهای مشترک را از بتن و چوب و یا بتن و فلز می سازند. البته می توان بجز چوب از مواد دیگری همچون کامپوزیت های پلاستیکی، فوم و لاستیک برای ساخت ناحیه نشیمنگاه نیمکت و صندلی پارک ها استفاده کرد.

مواد چوبی، پلاستیکی و لاستیکی به دلیل خاصیت نارسانایی در هوای سرد و یا گرم، تغییرات دمایی واضحی نخواهند داشت و از این رو در زمان نشستن فرد بر روی نیمکت شوک چندانی به فرد وارد نمی کند. نیمکت چوبی فلزی و چوبی بتنی پیش از این شرح داده شدند.

 

خرید نیمکت چوبی

 

مکان یابی و نصب نیمکت پارکی

نصب نیمکت پارکی در نقاط مختلف از محیط شهری نیازمند بررسی خواهد بود. این گروه از مبلمان شهری باید در مناطقی که مورد نیاز شهروندان است، قرار داده شود. پیاده روها، پارک ها، محوطه های تاریخی و فرهنگی در شهر و مناطقی از این دست نیاز به صندلی و نیمکت برای استراحت افراد خواهد داشت. این نیمکت ها باید در فواصل مشخص از یکدیگر نصب شوند. تعداد نیمکت های موجود در هر محوطه با توجه به مساحت محیط، نوع کاربری و میزان بازدید کنندگان متفاوت خواهد بود.

پارک های مرکزی و پر بازدید قاعدتا نیاز به تعداد بیشتری نیمکت پارکی دارند. بخصوص در روزهای تعطیل که تجمع شهروندان در محیط های تفریحی بیشتر خواهد بود. چیدمان نیمکت پارکی باید به نوعی باشد که برای دورهمی های دوستانه مناسب باشد. برای تجهیز فضای آلاچیق در پارک ها و فضاهای باز می توان از نیمکتهای قوسی استفاده کرد. چند تکه از این نوع نیمکت ها در کنار یکدیگر فضایی دنج و دوستانه تشکیل می دهند.

صندلی پارکی یک، دو و یا سه نفره در یک فضای باز باید به صورتی نصب شود که مزاحم تردد عابرین نباشد. در ضمن به خوبی قابل رویت از مسافت دورتر باشد و همچنین در نزدیکی محل آبخوری، فروشگاه های کوچک مواد غذایی و یا سطل زباله نصب شوند. جهت قرار گیری این تجهیزات باید رو به مناظر دیدنی باشد.

نصب نیمکت پارکی در سایر اماکن همچون بلوارهای شهری مورد نیاز خواهد بود. این بلوارها محلی برای پیاده روی های روزانه شهروندان است که مناسب است در فواصل مناسب از یکدیگر نیمکت های پارکی نصب شود تا خستگی عابرین را برای مدت کوتاهی رفع کنند. پیاده روهای منتهی به بازارهای مرکزی شهر نیاز به نیمکت و صندلی های عمومی خواهند داشت. این مناطق عموما محل رفت و آمد افرادی است که ساعت ها وقت خود را برای خرید در فروشگاه ها صرف کرده اند و نیاز به استراحت کوتاهی دارند.

برای تجهیز امکانات تفرجگاه های حاشیه شهر هم نیاز به مدل های مختلف نیمکت پارکی خواهد بود. هدف از تاسیس این اماکن، ثبت ساعاتی خوش و ایجاد تنوع در زندگی روزمره مردم است. در نتیجه باید با امکانات مختلفی همچون نیمکت پارکی تجهیز شوند.

 

مراکز تولید کننده نیمکت پارکی

با توجه به نیاز بالای نیمکت پارکی در مناطق مختلف کشور، امروزه کارگاه های کوچک و بزرگ زیادی برای ساخت این تجهیزات مشغول به فعالیت شده اند. مراکز تولید کننده نیمکت پارکی مشهد، کارگاه های ساخت و تولید نیمکت پارکی کرج و بسیاری از تولید کننده های بزرگ صنعتی در این زمینه، تامین کننده نیمکت های مورد نیاز برای سامان دهی فضای شهرهای مختلف هستند. با توجه به توزیع گسترده این کارگاه ها در سراسر کشور، نیمکت پارکی مد نظر خود را برای تجهیز فضا به راحتی و به سرعت از نزدیک ترین کارگاه فراهم نمود.

تولید کننده نیمکت پارک به منظور ایجاد تنوع در ظاهر و همچنین تناسب تولیدات با کاربری های مختلف، این محصولات را با مواد اولیه ی مختلفی می سازد. از جمله متریالی که برای ساخت این نیمکت ها به کار می روند عبارتند از: فلز، چدن، چوب، چوب پلاست، بتن و سیمان و سنگ. کارخانه ی تولید کننده این محصولات به منظور افزایش فروش خود و رضایت مشتریان معیارهایی چون راحتی، زیبایی ظاهری و نوع کاربری آنها مد نظر قرار می دهند.

یکی از ویژگی هایی که امروزه مشتریان نسبت به آن توجه زیادی به خرج می دهند، ظاهر و نوع طراحی این نیمکت فلزی پارک می باشد. تولید کننده نیمکت بتنی پارکی با در نظر گرفتن این موضوع که این محصولات کاربری هایی به غیر از استفاده در پارک ها دارند، آنها را در اشکال و طرح های جالب و متنوعی می سازند. این امر سبب می شود تا گستره ی وسیعی از نیازهای متقاضیان پوشش داده شود. علاوه بر این مورد، مقاومت مناسب و همچنین عدم آسیب دیدن نیمکت در برابر تغییرات آب و هوایی و شرایط جوی نیز مد نظر کارخانه های سازنده ی این محصولات بوده و بر اساس این معیارها اقدام به تولید نیمکت سیمانی  پارکی می کنند.

با توجه به حجم بالای تولید نیمکت پارکی در ایران، دیگر نیازی به واردات این محصول از خارج نیست. کیفیت بالا و استفاده از متریال درجه یک باعث شده تا نیمکت های ساخته شده در کشور به خوبی قابلیت رقابت با محصولات مشابه خارجی را داشته باشند. اما یکی از مشکلاتی تولید کنندگان در زمینه ساخت این نیمکت ها با آن مواجه هستند تهیه ی مواد اولیه ی مرغوب می باشد. البته این موضوع تمامی مواد اولیه را شامل نشده و برخی از آنها نظیر چوب پلاست را در بر می گیرد.

ایمن ترافیک کالا به عنوان تولیدکننده و همچنین خدمات دهنده در زمینه ی نیمکت های پارکی فعالیت می کند. شما می توانید از محصولات این مجموعه دیدن کرده و بر اساس کاربری و سلیقه ای که دارید محصول دلخواه خود را انتخاب و خریداری کنید. این محصولات همراه با ضمانت کیفیت کالا به شما ارائه خواهند شد.

 تولید کننده نیمکت پارکی

عوامل موثر بر قیمت نیمکت پارکی

قیمت نیمکت پارکی متناسب با جنس نیمکت، طراحی و ابعاد آن متفاوت خواهد بود. با رجوع به متن اخیر، متوجه تفاوت در روش ساخت، جنس و طراحی نیمکت های پارکی شده اید. با توجه به ایت تفاوت ها، می توان حدس زد قیمت نیمکت پارکی در جنس های مختلف با یکدیگر یکسان نخواهد بود. در میان نیمکت های پارکی مختلف، نیمکت پارکی چدنی از قیمت بالاتری نسبت به سایر محصولات برخوردار است.

در مقابل نیمکت فلزی دارای قیمت پایین تری است. برای خرید نیمکت پارکی و خرید صندلی پارکی می توانید به مراکز معتبر فروش تجهیزات مبلمان شهری مراجه کنید. وب سایت ایمن ترافیک کالا با عرضه محصولات متنوع مبلمان شهری از بهترین تولید کنندگان کشور، در خدمت خریداران گرامی خواهد بود. به منظور خرید هر جزء از مبلمان شهری، می توانید در میان محصولات ارائه شده در این سایت، کالای مورد نظر خود را انتخاب و در تعداد مشخص درخواست خرید دهید.

در مجموع پیش از خرید نیمکت پارکی باید از عوامل موثر در قیمت نیمکت پارکی مطلع شوید؛ جنس نیمکت، ضخامت مواد بکار رفته، جنس نشیمنگاه، میزان پیچیدگی طرح، و نوع رنگ مورد استفاده از عوامل مهمی است که بر قیمت نیمکت پارکی موثر خواهد بود. برای خرید این محصول و مشاوره رایگان با کارشناسان ایمن ترافیک کالا تماس بگیرید.

نصب و تعمیرات نیمکت پارکی

تا اینجای مقاله سعی نمودیم شما را با انواع مختلف نیمکت آشنا نماییم. همانطور که می دانید یکی از خدمات ایمن ترافیک کالا نصب انواع نیمکت پارکی و شهری است. در صورتی که برای باغ، ویلا، مجتمع های مسکونی، تجاری، اداری و ... خود یکی از انواع نیمکت پارکی را تهیه نمودید می توانید روی خدمات نصب ما حساب باز کنید. همه انواع نیمکت شهری نیاز به نصب ندارند. نیمکت های بتنی به واسطه وزن بالا باید توسط جرثقیل های سبک جابجا می شود. قبل از جاگذاری این مدل باید در مورد محل قرار گیری آن فکر کنید چرا که جابجایی آن هزینه و زمان زیادی نیاز دارد. این مدل برای مکان هایی که امکان به سرقت رفتن نیمکت زیاد است و یا شرایط آب و هوایی مناسبی ندارد بهترین گزینه است. چرا که طول عمر بالایی دارد و در کوتاه مدت نیاز به تعمیر و یا نگهداری ندارد. نیمکت های سیمانی و بتنی طول عمر بالایی دارند اما در صورتی که مدت زمان زیادی در رطوبت باشند و یا اینکه ضربه سنگینی به آنها وارد شود ممکن است از کناره ها ریزش داشته باشد. تعمیر این نیکت ها نیز امکان پذیر است و نیاز به قالبگیری دارد.

نیمکت های فلزی پارکی و نیمکت هایی که از ترکیب چوب و فلز ساخته شده اند باید در محل مورد نظر شما نصب شوند. این مدل ها به کمک پیچ هایی که در پایه های آن قرار دارند به زمین پیچ می شود. جالب است بدانید که نصابان ما با استفاده از دریل های مخصوص این مدل ها را در مکان مورد نظر شما نصب می کنند. البته باید گفت تمام پیچ و مهره های مورد نیاز این نیمکت ها به همراه محصول ارائه می شود. روس دیگر نصب، ایجاد حفره و ریختن بتن در زمین است. در صورتی این کار انجام می شود که زمیناستحکام کافی برای پیچ نمودن نیمکت وجود نداشته باشد. در این صورت ممکن است نیمکت مجددا به بتن پیچ شود و یا در زمان خیس بودن بتن پایه های نیمکت در آن ها قرار گیرد. در این صورت تا زمانی که از استحکام بتن اطمینان نداشته باشید نباید به هیچ عنوان نیکت حرکت داده شود. نیمکت فلزی و نیمکت ترکیبی فلز و چوب در طولانی مدت به آب و هوا واکنش نشان می دهد و نیاز به رنگ آمیزی خواهند داشت. این مدل نیمکت وزن سنگینی ندارند و حمل و نفل آنها چندان دردسر ساز نیست. برای تعمیر آن می تون از انواع رنگ ها کوره ای استفاده نمود و یا اینکه قطعات چوب پلاست آنها را تعویض نمود.

در صورتی که تصمیم دارید در باغ و ویلای خود از انواع نیمکت استفاده نمایید پیشنهاد می دهیم که از نیمکت چدنی استفاده کنید. از زیبایی فوق العاده و طراحی شکیل آن که بگذریم مقاومت و ماندگاری بالای و هزینه تعمیر و نگهداری پایین از مزایای آن محسوب می شود. جابجایی این مدل نیز چندان دردسر ساز نیست و نیاز به ابزارآلات سنگین ندارد. برای نصب آن باید از دریل مخصوص استفاده نموده و آن را به زمین پیچ نمود. تنها در صورتی که تمایل داشته باشید آن را برای سال نو رنگ آمیزی کرده و یا رنگ دکوراسیون را تغییر دهید می توانید آن را رنگ آمیزی نمایید. ایمن ترافیک کالا علاوه بر تولید و فروش انواع مبلمان شهری نصب و تعمیر آنها را نیز بر عهده می گیرید. برای نو نوار کردن نیمکت های محیط زندگی خود تنها کافی است با شماره های داخل سایت تماس بگیرید تا متخصصین نصب و تعمیر ما به محل اعزام شوند.

 نصب و تعمیرات نیمکت پارکی

نیمکت مناسب باغ و ویلا کدام است؟

یکی از پرکاربردترین  تجهیزات مربوط به باغ و ویلا، نیمکت می باشد،  ولی باید دید نیمکت مناسب باغ و ویلا کدام است؟  غالبا نوع جنس  انواع نیمکت موجود در بازار از فلز، بتن، سیمان ، چدن، چوب و ... می باشد که بنا به مورد استفاده و محل نصب انتخاب می گردند.

نیمکت فلزی یکی از معمول ترین تجهیزات مبلمانی است که در باغ و ویلا مورد استفاده قرار می گیرد. نیمکت فلزی در دو نوع فلزی معمولی یا سی ان سی ساخته می شود. فلزی معمولی از جنس لوله و ورق است و ساختار ساده تری دارد. در صورتی که نیمکت سی ان سی ساختار شکیل تر داشته و ورق ها به هر طرح دلخواه برش داده می شود. در صورتی که به دنبال قیمت مناسب تری هستید، نیمکت فلزی معمولی قیمت پایین تری از نیمکت سی ان سی دارد. ولی اگر در بین نیمکت های فلزی به دنبال طرح خاص تر هستید، بهترین انتخاب مدل سی ان سی می باشد. تولید نیمکت فلزی مدت زمان کوتاهی طول می کشد. این نوع نیمکت قابلیت جابجایی راحت تری دارد و  در برابر ضربات و شکستگی مقاوم است. نیمکت ویلایی در بیشتر مواقع از انواع نیمکت فلزی باغ استفاده می شود.

نوع دیگر نیمکت مناسب باغ و ویلا، نیمکت سیمانی پارک می باشد. می توان گفت این مدل بیشترین ماندگاری و سازگاری را دارد و بهترین انتخاب می باشد. به علت اینکه مواد اولیه تولید آن ارزان بوده و قابل دسترس است، از نظر هزینه،  قیمت نیمکت سیمانی مقرون به صرفه تر است. نیمکت سیمانی در برابر ضربه و وزن بالا مقاومت زیادی دارد. نوع دیگر نیمکت، نیمکت بتنی است که از بقیه موارد مقاوم تر و مستحکم تر می باشد. این نوع نیمکت به علت سنگینی زیاد نیازی به نصب ندارد و غیر قابل سرقت است. در صورت هر گونه آسیب به نیمکت، به راحتی قابل ترمیم است. نیمکت بتنی مناسب ترین قیمت را نسبت به سایر نیمکت ها دارد. خرید نیمکت بتنی برای سطح شهر و پارک ها بهترین انتخاب است اما کمتر پیش می آید از نیمکت بتنی برای باغ و ویلا استفاده شود.

ایمن ترافیک کالا با گردآوری مجموعه کاملی از انواع نیمکت پارکی قدرت شما را در انتخاب نیمکت مناسب باغ و ویلا افزایش داده است.

 نیمکت باغ

 

صادرات نیمکت پارک

ایران در زمینه طراحی و تولید انواع نیمکت پارکی به خودکفایی رسیده است. میزان تولید این محصولات در تولیدی های تجهیزات مبلمان شهری، به حدی است که پاسخ گوی نیازهای داخلی می باشد. علاوه بر رفع نیازهای داخلی، بخشی از این تولیدات به کشورهای همسایه نیز صادر می شوند. تولیدکنندگان داخلی از مواد اولیه باکیفیت در ساخت انواع نیمکت پارکی استفاده می کنند. خلاقیت در طراحی این محصولات نیز بر زیبایی آنها افزوده است. این موضوع باعث شده تا کشورهایی چون افغانستان، ترکیه و گرجستان و ... به دنبال خرید نیمکت پارکی از ایران باشند. نزدیک بودن مسافت میان ایران و این کشورها و همچنین قیمت مناسب، از جمله عواملی است که بر میزان تقاضای خرید این تجهیزات از ایران تاثیر گذاشته است.

ایران برای افزایش حجم صادرات خود، انواع نیمکت پارکی را با قیمت عمده کارخانه به کشورهای همسایه صادر می کند. با توجه به موادی که در ساخت این تجهیزات به کار می رود و همچنین ابعاد و ویژگی های آنها، قیمت نیمکت پارکی متفاوت است. برای مثال نیمکت پارکی فلزی یکی از نیمکت های با دوام و دارای طول عمر بالا است که از قیمت بسیار مناسبی نیز برخوردار می باشد. این محصول می تواند در برابر تغییرات آب و هوایی مقاومت بالایی داشته باشد. امروزه به منظور افزایش تنوع در ساخت این تجهیزات، از تلفیق فلز با مواد دیگری چون چوب، چدن و ... استفاده می شود. به هر حال با توجه به ماندگاری و مقاومت مثال زدنی این نوع نیمکت، این محصول گزینه بسیار مناسبی برای کشورهایی با آب و هوای مختلف است.

نوع دیگر نیمکت پارکی، نیمکت چدنی است. این محصول را می توان در تمامی مکان ها اعم از پارک، باغ و ویلا و ... مورد استفاده قرار داد. با این که این نوع نیمکت همانند نیمکت فلزی دارای دوام و طول عمر زیادی می باشد. اما امکان ساخت این محصول در فرم ها و طرح های مختلف، محبوبیت آن را دو چندان کرده است. خرید نیمکت چدنی برای آن دسته از کشورهایی که به زیبایی مبلمان شهری اهمیت بیشتری می دهند، گزینه مناسب تری است.

نیمکت سنگی نوع دیگری از انواع نیمکت پارکی است که از وزن بالایی برخوردار می باشد. با توجه به آب و هوای منطقه، کشورهای متعددی به دنبال خرید این محصول هستند. وزن محصول و نوع سنگ انتخابی برای ساخت آن، در قیمت نیمکت سنگی تاثیرگذار است. این نوع نیمکت قادر است در برابر تغییرات دمایی مقاومت کند. در دراز مدت کمتر دچار استهلاک می شود و نسبت به انواع دیگر، کمتر کثیف می گردد.

نوع دیگر نیمکت پارکی که طرفداران زیادی در کشورهای همجوار دارد، نیمکت پارکی چوب پلاست است. این محصول به دلیل داشتن ویژگی هایی چون تنوع رنگی، قابلیت اجرا در طرح ها و اشکال مختلف، مقاومت قابل قبول و طول عمر بالا، مشتریان زیادی دارد. قیمت نیمکت پارکی چوب پلاست با توجه به نوع پروفیل چوب پلاستیکی که در ساخت آن به کار رفته است و سایز و طرح آن متفاوت است. اما در کل دارای صرفه اقتصادی بالایی می باشد. زیرا هزینه نگهداری از آن بسیار کم است. با توجه به اهمیت مبلمان شهری و زیبایی آن در کشورهای دیگر، میزان تقاضای این نوع نیمکت نیز بالا می باشد. در سال های اخیر کشور ایران توانسته در طراحی و ساخت انواع نیمکت پارکی، بسیار موفق عمل کند. از این رو امروزه کشورمان به عنوان یکی از صادرکنندگان و تجهیزکنندگان مبلمان شهری در کشورهایی چون عمان، عراق، افغانستان و دیگر کشورهای همسایه فعالیت دارد.

ایمن ترافیک کالا به عنوان تولیدکننده و عرضه کننده انواع نیمکت پارکی، نصب و تعمیر این تجهیزات را نیز برعهده دارد. در صورت خرید نیمکت پارکی، می توانید با کارشناسان فروش این مرکز تماس گرفته و از راهنمایی های آنها بهرمند شوید.

صادرات نیمکت پارکی 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
8 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^