سبد خرید 0
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

لباس کار

قیمت و خرید لباس کار

هرگونه فعالیت و کار با دستگاه های صنعتی و تجهیزات پرخطر مستلزم استفاده از لوازم و تجهیزات ایمنی و حفاظتی است. لباس کار از جمله این تجهیزات هستند که به نسبت میزان و نوع حفاظت، در مدل های متنوعی طراحی و تولید می شوند. مستقل از اینکه فرد چه شغلی داشته باشد، انجام هر فعالیت بدنی نیاز به استفاده از لباس کار ویژه آن شغل دارد. رعایت این نکته باعث جلوگیری از از بین رفتن لباس های شخصی، حفظ انضباط شغلی و رعایت مسائل ایمنی می شود.

از این رو است که هر شغلی متناسب با سختی شرایط و نکات ایمنی، نیاز به یک مدل ویژه از لباس کار دارد. لباس های کار با توجه به جنسیت و در اندازه های مختلف تولید می گردند تا برای همه گروه های افراد جامعه قابل استفاده باشند. امروزه شرکت های مختلفی اقدام به تولید لباس کار می کنند. برندهایی همچون لباس کار بوفالو، با کیفیتی که دارند، با تولید کننده های لباس کار خارجی رقابت می کنند. از انواع لباس هایی که توسط این برند طراحی و تولید شده است می توان به لباس کار مهندسی بوفالو، لباس کاره یکسره و لباس کار دوبنده اشاره کرد.

 

 لباس کار

 

 خرید لباس کار براساس قوانین HSE 

پیش از معرفی لباس کار حرفه ای مهندسی hse باید با قوانین HSE و استانداردهای مربوط به آن آشنا شوید. HSE کوتاه شده عبارات Health، Safety و Environment است. که به معنای سلامت، ایمنی و محیط زیست است. بر اساس این قانون، تمامی کارکنان باید نسبت به خطرات احتمالی محیط کار آگاهی کامل داشته باشند.

HSE به طور کلی سه موضوع بهداشت فردی و محیط کاری، ایمنی کارکنان و کنترل آلاینده های محیط را مورد بررسی قرار می دهد. از این رو چنانچه تمامی موارد فوق در یک محیط کاری رعایت شود، تاییدیه HSE را دریافت خواهد نمود. استاندارد HSE تعیین می کند لباس کار مناسب برای هر محیط کاری باید چه ویژگی هایی داشته باشد. لباس کار HSE استاندارد متناسب با رده شغلی و تخصص فرد، رنگ متفاوتی خواهد داشت؛

-         لباس کار مدیران به صورت لباس کار دو تیکه طوسی و کاپشن سرمه ای خواهد بود

-         برای مسئولین حفاظت و ایمنی  HSE و کارکنان آتشنشانی پیراهن سفید، شلوار و کاپشن سرمه ای مورد تایید قرار می گیرد.

-         سرپرست ارشد کارخانه باید لباس کار دو تکه طوسی بر تن داشته باشند.

-         مسئولین بخش خدمات فنی و مهندسی لباس کار دو تکه آبی با سر آستین و یقه سفید به همراه کاپشن سفید رنگ مجزا می شوند.

-         افرادی که نظارت و ایمنی بخش را برعهده دارند باید به لباس یکسره آبی و جلیقه قرمز مجهز شوند. همراه داشتن بازوبند و آرم ایمنی برای این افراد الزامی خواهد بود.

-         افرادی که مسئول بخش تدارکات هر مجموعه هستند، باید از لباس کار آبی با سر آستین و یقه طوسی استفاده کنند.

 

انواع لباس کار HSE استاندارد باید مجهز به آرم شرکت باشند. استفاده از نوار شبرنگ به دید بهتر افراد در محیط های مختلف  کمک می کند . از این رو لباس کار شبرنگ در مراکز مختلف بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 لباس کار ویژگی های آن

مشاغلی که نیاز به لباس کار دارند، بسیار گسترده هستند. هر یک از این لباس ها با توجه به خطراتی که کاربر را تهدید می کند، طراحی شده اند. از این رو این لباس کار باید بر اساس نوع شغل و محیط کار انتخاب شود. برای خریدلباس کار مناسب باید با استانداردها و ویژگی های لباس کار مناسب آشنا شوید؛

  • متناسب با بدن باشد: در هنگام خرید لباس کار باید دقت کنید که دقیقا اندازه باشد. بطوری که فاقد قسمت های باز، پاره و یا آویزان باشد. استفاده از لباس کار بزرگتر از اندازه استاندارد دست و پا گیر و حتی خطرناک خواهد بود. همچنین به اندازه ای به بدن چسبیده نباشد که فرد را دچار محدودیت حرکت و کلافگی کند.
  • غیر قابل نفوذ باشد: پارچه ای که برای تولید این لباس ها انتخاب می شود باید در برابر ذرات ریز خطرناک غیر قابل نفوذ باشند. این لباس ها بخصوص برای افرادی که با مواد شیمیایی، اسیدی و رادیو اکتیو کار می کنند، باید به شکل سرتاسری و شامل کفش، کلاه، دستکش و عینک نیز باشند. تمام این تجهیزات باید متصل به یکدیگر و نفوذ ناپذیر باشند.
  • عایق حرارتی باشند: این لباس کار باید غیر قابل اشتعال باشند. تا در شرایطی که آغشته به مواد روغنی و خطرناک می شوند، به راحتی مشتعل نشوند. لباس کار باید نسوز باشند و در شرایط حساس مانع آسیب رسیدن به فرد شود.
  • رنگ بندی مناسب: رنگ بندی و طراحی لباس کار باید معرف شغل فرد هم باشد. از این رو در هر محیطی، هر فردی متناسب با رده شغلی و مسئولیتی که بر عهده دارد، لباس کار مخصوصی به تن می کند. اغلب لباس های کار با استفاده از رنگ های راکتیو رنگ آمیزی می شوند. این نوع رنگ ها با شستشوهای مکرر لباس از بین نمی روند. در بعضی از پارچه ها قیمت لباس کار با توجه به رنگ آن متغییر است.
  • نوع دوخت: چرخکاری لباس کار باید به دقت انجام شود. به ویژه درزها که باید چند چندبار چرخ شوند، به همین دلیل در هنگام خرید لباس کار به دوخت آن توجه کنید.
  • فاقد جیب و کمر بند باشد: لباس های کار جیب دار محل تجمع آلودگی هستند. از طرفی لباس نباید جایی برای آویزان کردن زنجیر، کمربند و اشیای فلزی داشته باشد.

 

انواع لباس کار

 

 لباس کار ،پارچه مناسب 

با توجه به نوع لباس کار، جنس پارچه انتخابی برای دوخت متفاوت خواهد بود. با این حال اغلب پارچه های مناسب برای دوختن لباس کار از جنس پلی استر، ،ویسکوز، فلامنت، کتان، لی، کجراه، پنبه و یا ترکیبی از این مواد هستند. این مواد از مقاومت مناسبی در برابر دمای بالا، پارگی، سوختن و ... برخوردارند. معمولا لباس کار دارای نسبت 70 درصد پنبه و 30 درصد پلی استر می باشند. این درصد برای لباس هایی که بیشتر در معرض عوامل حرارت زا هستند، متغیر خواهد شد.

به نوعی که برای لباس کار درمعرض حرارت، نیاز به پارچه هایی با 90 درصد پنبه خواهد بود. در مجموع مناسب ترین لباس های کار، از درصد پایینی از مواد پلی استر تهیه می شوند. لباس کار ساعات زیادی از روز مورد استفاده کاربران قرار می گیرد. از این رو باید برای دوخت آن از پارچه هایی استفاده شود که کمتر باعث تعریق بدن شوند.

 

لباس کار  ، اهمیت استفاده

پوشیدن لباس کار برای افراد دلایل مختلفی دارد که مهمترین آنها افزایش ایمنی در حین کار است. اما علاوه بر مسئله حفاظت و ایمنی در کار، دلایل دیگری نیز برای استفاده از لباس های کار وجود دارد. هر گروه و سازمانی برای پیشبرد اهداف خود نیازند رعایت اصول مختلفی از جمله نظم کاری است. استفاده از لباس کار یا یونیفرم از قوانینی است که در هر محیط کاری وضع می شود. دلیل وجود این قوانین، رده بندی بین کارکنان با وظایف مختلف، ایجاد نظم بیشتر و شناسایی افراد با مسئولیت های ویژه است.

به صورتی که اگر با رنگ بندی های انواع لباس کار در یک محیط صنعتی آشنا باشید، به سرعت می توانید وظیفه شغلی و تخصص هر فردی را از روی لباس کاری که بر تن دارد، تشخیص دهید. استفاده از لباس کار استاندارد حفظ سلامت افراد را به دنبال خواهد داشت.  از طرفی، نهادهای معتبر و با سابقه در راستای افزایش اعتبار خود باید تمامی کارکنان خود را ملزم به استفاده از لباس کار نمایند. تا علاوه بر رعایت مسائل ایمنی و سلامت کارکنان، جنبه تبلیغاتی آن نیز انجام شود.

 

خرید اینترنتی لباس کار

 

 لباس کار و بایدها و نبایدها

استفاده از لباس کار برای به منظور رعایت مسائل بهداشتی و حفظ سلامت و ایمنی کارکنان در هر محیطی الزامی خواهد بود. حال برای اینکه این لباس ها بتوانند انتظاراتی که آنها می رود را براورده کنند، باید از ویژگی های متعددی برخوردار باشند. مهمترین نکته ای که باید مورد توجه کاربران این لباس ها قرار گیرد، عمر آنهاست. با توجه به اهمیتی که این لباس ها دارند، باید پس از پایان عمر مفیدشان، اقدام به تعویض آنها نمود. معمولا در اماکن صنعتی که دارای آلودگی های محیطی زیادی است، لباس کارکنان در دوره های 6 ماهه تعویض می گردد.

لباس های کار باید با درنظر گرفتن شرایط فصلی و دمایی طراحی شوند. لباس کار متناسب با فصل سرد سال، قابل استفاده در روزهای گرم تابستان نخواهد بود.

پوشیدن لباس کار باید به راحتی و به سرعت انجام گیرد. از این رو باید به صورتی طراحی شده باشد که تعویض آن کلافه کننده نباشد. در طراحی لباس کار نباید از زیپ استفاده شود. چرا که زیپ های فلزی در شرایط حساس به عنوان اجزایی رسانا و خطرناک خواهند عمل می کنند.

 

 انواع لباس کار و ویژگی آن

لباس کار در کارهای مختلف دارای ویژیگیهای متفاوتی است. سختی کار و حساسیت های موجود در هر محیط، ایجاب می کند که در برابر عوامل خطر آفرین از لباس های محافظ ویژه استفاده شود. با توجه به این امر که هر محیطی کاری، خطرات خاص خود را دارد، لباس کار متناسب با شرایط مختلفی طراحی و تولید شده اند. اما در مجموع لباس های کار به انواع دو تیکه و سرهمی تقسیم بندی می شوند. لباس های سرهمی برای کار در محیط های شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. لباس کار دوبنده، لباس کار دو تیکه و سرهمی از جمله مدل های مختلفی از این لباس ها هستند که هرکدام برای شرایط متفاوتی طراحی شده اند. در ادامه با انواع لباس کار و مشخصات ویژه هریک بیشتر آشنا خواهید شد.

 

لباس کار آتش نشانی

آتشنشانها هر روز در معرض خطر قرار دارند. این افراد برای محافظت از خود در برابر این خطرات نیاز است مجهز به لوازم ایمنی باشند. از جمله تجهیزات ایمنی ویژه این شغل، لباس کار آتش نشانی است. لباسی که باید در برابر دماهای بالا، مقاومت بالایی داشته باشد. فعالیت آتشنشان ها تنها محدود به اطفای حریق نمی شود. از این رو برای این افراد لباس های کار متنوعی طراحی شده است که هریک کاربری محافظتی ویژه ای خواهد داشت؛

لباس کار اطفای حریق: لباس کار آتشنشانی لباس اطفای حریق است. که متشکل از شلوار، اورکت، جلیقه و بلوز مخصوص است. لباس های رویی سه لایه هستند که لایه داخلی از جنس ترکیبات گوتکس می باشد که به سبب خاصیتی که این جنس پارچه دارد، مانع تعریق کاربر می شود. ترکیبات لایه خارجی متشکل از %75 نومکس ، 23% کولار ، 2 % آنتی استاتیک است که در برابر شعله و دماهای بالا مقاومت بالایی دارند.

لایه میانی لباس آتشنشانی به لایه ضد رطوبت معروف است، ترکیبی از 32% ملامین رزین سخت، 16% متا آرامید، 16% پارا آرامید و 36% پوفر است. اما لایه داخلی ترکیب مساوی از نومکس و ویسکوز است که از انتقال گرما به بدن جلوگیری می کند. برای بستن لباس کار آتش نشانی از زیب فلزی آبکاری شده استفاده می شود تا به پوشیدن لباس سرعت ببخشد.

 لباس آتشنشانی در رنگ های مشکی، سورمه ای، قرمز، نارنجی، زرد، خاکی و طوسی تولید می شوند. افرادی که به عنوان پیشتاز وارد منطقه آتش سوزی می شوند، برای بهتر دیده شدن از رنگ نارنجی و قرمز استفاده می کنند. گروه پشتیبانی که در خارج مرحله عملیاتی هستند، لباس های مشکی و سورمه ای به تن می کنند.

 

لباس کار تماس با آتش: در مناطقی که میزان حریق بیش از حد معمول خطرناک باشد و آتش نشان ناچار شود به شعله های آتش نزدیک شود، باید از لباس های مجهزتری استفاده کند. لباس تماس با حریق از چند لایه پارچه نسوز ساخته می شود. لایه داخلی از جنس الیاف نسوز و عایق حرارتی است. اما لایه خارجی از جنس آلومینیوم فایرتکس و فایبر‌گلاس نسوز است که محافظ خوبی در دماهای بحرانی آتش سوزی است. این لباس شامل اجزای نسوز دستکش، کلاه، ساق بند و کفش است.

 

لباس عبور از میان آتش: برای عبور از میان شعله های سوزان و پر حرارت آتش دو لباس پیشین پاسخگو نیستند و کاربر دچار سوختگی می شود. در این شرایط آتش نشان باید از لباس کار آتشنشانی یکسره استفاده کند. این لباس همراه با کلاه و دستکش است که از الیاف نسوز، فایبرگلاس و آلومینیوم ساخته شده است.

 

لباس مناسب برای محیط های دارای الکتریسیته: در شرایطی که در یک مکان به دلیل وجود رطوبت و وقوع یک حادثه، امکان برق گرفتگی وجود داشته باشد، آتش نشان باید از لباس یکسره عایق الکتریسیته استفاده کند.

تمامی محصولات ایمنی و لباس کار را می توان بصورت اینترنتی از فروشگاه ایمن ترافیک کالا خریداری کرد. برای کسب اطلاعات بیش تر و یا مشاوره؛ میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تولید کننده لباس ایمنی

لباس ایمنی از جمله تجهیزاتی هستند که در تولید آنها حساسیت زیادی صرف شده است. تولید کننده لباس ایمنی به منظور رعایت استانداردهای تولید این لباس، موارد زیادی را مد نظر قرار داده اند. یکی از این موارد، متریال به کار رفته در دوخت آنهاست. انتخاب پارچه برای دوخت لباس ایمنی، به شرایط کار افراد و نحوه ی محافظت از او بستگی دارد.  پارچه های استفاده شده در تولید با جنس کتان، فلامنت، کجراه و ویسکوز استفاده می نماید. حال شاید برای شما سوال پیش آید که کدام یک از این پارچه برای تولید لباس کار مناسب هستند؟ در پاسخ به این سوال باید به این نکته اشاره کنیم که استحکام، دوام، ضخامت، فرم لباس، وزن لباس، مقاومت در برابر نور و شستشو و میزان تبادل هوا در آن از جمله مواردی است که در انتخاب این پارچه ها تاثیرگذار خواهد بود. بعضی از انواع این پارچه ها توسط کارخانه های ایرانی تولید می شوند و تعدادی از انها از خارج از کشور وارد می وشد.

مورد دوم در تولید لباس ایمنی توجه به رنگ لباس است. تولید کننده لباس کار در این مورد به شرایط محیط کار، سمت افراد و همچنین تطابق رنگ لباس با وضعیت ایمنی افراد حین کار توجه می کنند. فرم لباس نیز از دیگر استانداردهایی است که تولیدکننده به آن اهمیت می دهند. با توجه به نوع مشاغل، شما می توانید لباس هایی در فرم بلوز شلوار، کاپشن شلوار و یا لباس ایمنی یکسره انتخاب و خریداری کنید.

قیمت لباس کار با توجه مدل و پارچه آن متغییر می باشد. ایمن ترافیک کالا به عنوان یکی از تولید کنندگان تجهیزات ایمنی، آماده ارائه مشاوره در رابطه با خرید لباس کار می باشد. بر همین اساس نیز شما می توانید در این فروشگاه متناسب با شغلی که دارید، لباس هایی در فرم های مختلف و با رنگ بندی های مناسب انتخاب نمایید. در ضمن برای سفارش تعداد زیادی از یک مدل لباس ایمنی می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

تولید کننده لباس کار

 

قیمت لباس کار

شاید خرید لباس کار مناسب با شرایط کاری از لحاظ قیمت با دیگر انواع لباس متفاوت باشد. اما باید به این نکته اهمیت داد که لباس کار ضامن سلامتی شما در محیط کارتان است. در ضمن با پوشیدن لباسی متناسب با شغل خود می توانید راندمان کاری خود را افزایش دهید. قیمت لباس کار بر اساس پارچه ای که در دوخت آن به کار می رود متفاوت است. البته مدل لباس کار نیز در قیمت آن بی تاثیر نیست.

بهترین لباس های کار با استفاده از پارچه های پنبه ای دوخته می شوند. این پارچه ها ماندگاری طولانی دارند و فرد در آنها به راحتی فعالیت می کند اما از لحاظ قیمت در صدر جدول قیمت لباس کار قرار دارد. اما کارکنان همه مشاغل نمی توانند لباس هایی با پارچه پنبه ای داشته باشند. برای مثال تعمیرکاران خودرو که از لباس ایران خودرویی استفاده می کنند، لباسی از پارچه نخی دارند. این پارچه حین فعالیت هوا را بهتر جابجا کرده  و از تعریق آنها پیشگیری می نماید. قیمت لباس ایرانخودرویی نسبت به مزایای آن همچون ماندگاری بالا و عدم جذب روغن نسبتا مناسب به نظر می رسد.

لباس جوشکاری باید از پارچه ای تولید شود که در برابر سوختن مقاومت بیشتری نشان دهد. از این رو تولید کنندگان برای لباس جوشکاری از پارچه های کجراه پنبه ای استفاده می کنند. این پارچه قیمت لباس کار جوشکاری را افزایش می دهد اما از آنجایی که مانع از سوختن پوست می شود، استفاده از آن از ضروریات کار جوشکاری است. اگر تصمیم به خرید لباس کار ضد اب دارید به شما لباس کار سیلوری را پیشنهاد می دهیم. این مدل با توجه به اینکه از پارچه های فلامنت کچ راه دوخته می شود ر برابر نفوذ آب مقاومت مناسبی دارد.

همانطور که قبلا گفته شد از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت لباس کار مدل لباس کار است. برای مثال می توان گفت لباس کار خلبانی به واسطه پوشش تمام سطح بدن از قیمت بیشتری برخوددار است. البته نباید فراموش کنید که پارچه به کار رفته در آن نیز در قیمت تاثیر دارد. این مقایسه در شرایط یکسان که همه لباس ها از یک پارچه دوخته شوند انجام می شود. در لباس کار دو بنده نسبت به دیگر انواع از پارچه کمتری استفاده می شود و از این رو قیمت مناسبی دارد. استفاده از جیب های متعدد در این مدل، آن را برای تعمیرکاران به بهترین انتخاب تبدیل نموده است.

لباس کار بوفالو نیز از جمله لباس هایی است که قیمت بالایی دارد چرا که از دو تکه کاپشن و شلوار تشکیل شده است و در دوخت آن از پارچه های پنبه ای استفاده می شود (البته در صورت سفارش یک ارگان یا شخص می توان آن را از دیگر پارچه ها دوخت). این لباس بیشتر مورد استفاده مهندسان قرار می گیرد که فعالیت کاری زیادی ندارند. ایمن ترافیک کالا با تولید و فروش انواع لباس کار شرایط خرید بی واسطه را برای شما فراهم آورده است. در صورت نیاز می توانید انواع لباس کار را در تیراژ بالا سفارش دهید. لازم به ذکر است استفاده از لباس های یک شکل و در رنگ های متنوع راندمان و نظم کاری را افزایش می دهد.

 قیمت لباس کار

انواع لباس کار

لباس کار بنا به شرایط محیطی مختلف کاری انتخاب می شود که در این مقاله انواع لباس کار را با توجه به نوع شغل، جنس پارچه، نوع دوخت و ...  توضیح می دهیم.

لباس کار ایران خودرویی

یکی از پرکاربردترین نوع لباس کار ایمنی، لباس کار ایران خودرویی است که کاربرد زیادی در کارخانجات و محیط های صنعتی دارد. جنس این لباس کار از الیاف طبیعی و یا ترکیبی از الیاف طبیعی و مصنوعی می باشد که ایمنی محیط کار را برای مصرف کننده فراهم نماید. مشخص است که هر چه میزان الیاف طبیعی استفاده شده بیشتر باشد، راحتی و دوام محصول بالاتر می رود. به علت استفاده در ساعات کاری  طولانی، راحتی این لباس کار در کنار ایمنی آن نقش زیادی دارد. یکی از مسایلی که در هنگام خرید لباس کار ایران خودرویی مدنظر قرار می گیرد، طول عمر این محصول است.  به همین دلیل از پارچه کجراه در تولید این محصول استفاده می شود که استحکام بالایی دارد و  ماندگاری محصول و طول عمر آن را افزایش می دهد. یکی دیگر از مزایای این جنس جلوگیری از نفوذ آب، روغن، مواد نفتی و سایر مایعات به داخل بدن است که باعث ایمنی بیشتر فرد می شود. از طرفی تبادل هوا با سطح پوست را افزایش می دهد که مانع تعریق بدن فرد می شود. این مدل از لباس کار بصورت کاپشن و شلوار یا پیراهن و شلوار تولید می شود تا همه قسمت های بدن فرد را بپوشاند. این نوع لباس وزن سبکی دارد و ساده ترین لباس کار محسوب می شود و به همین دلیل نسبت به بقیه  لباس کار ایرانخودرویی قیمت مناسب تری دارد. در صنایعی مانند نفت، گاز، پتروشیمی، راه سازی، خودروسازی،  معماری و ... از این مدل البسه استفاده می شود.

لباس کار سیلوری

علت نامگذاری این محصول به نام لباس کار سیلوری، جنس زیپ آن است که از نوع سیلور بوده و نقره ای رنگ است. از مزایای این نوع زیپ انعطاف زیاد و راحت باز و بسته شدن آن می باشد.  این مدل لباس به صورت چند تکه و در تنوع رنگی  تولید می شود. جنس پارچه استفاده شده از نوع فلامنت کجراه است که در صورت تمایل مشتری می تواند از انواع کتان، پلی استر، ویسکوز و ... باشد و این موضوع بر قیمت لباس کار سیلوری تاثیر خواهد گذاشت. هرچه جنس پارچه از الیاف طبیعی تر باشد، به همان نسبت قیمت محصول بالاتر خواهد بود. دوخت این مدل لباس به صورت صنعتی بوده، از پایین زیگزاگ دوزی و روی کار بصورت دو سوزنه یا سه سوزنه (بسته به تقاضای مشتری) دوخته می شود.  یکی از ویژگی های دیگر این لباس کار دوخت دو جیب بر روی سینه ، دوجیب فیلتو با درپوش هایی از زیپ سیلور و نیز چهار جیب در شلوار است که برای قرار دادن انواع لوازم مورد استفاده در حین کار ضرورت دارد. همچنین شلوار آن حالت کمر کش دارد تا بیشترین راحتی و نرمی برای مصرف کننده را فراهم نماید. طراحی در نوع برش و همچنین نوع رنگ بندی آن باعث شده که در دسته محصولات مهندسی قرار گیرد و خرید لباس کار سیلوری به صنایع مختلف از جمله نفت، پتروشیمی، عمران، راه سازی، دامداری و مرغداری، صنایع فلزی و ... توصیه می شود. قیمت لباس کار سیلوری نسبت به انواع دیگر مناسب تر دارد و وزن سبکی دارد.

انواع لباس کار

لباس کار دوبنده

لباس کار دو بنده برای مشاغلی مورد استفاده قرار می گیرد که وجود آستین مانع از حرکت و جابجایی فرد می شود. این لباس بخش سرشانه و آستین ندارد و پوشیدن و درآوردن آن در حین کار راحت است.  لباس هایی به صورت سرهمی و یک تکه هستند و بیشتر کارگران ساختمانی و یا صنعتی از آن استفاده می نمایند. معمولا  جنس پارچه استفاده شده در لباس کار دوبنده از کتان است که مزایای زیادی نسبت به سایر انواع پارچه ها دارد. از جمله بسیار خنک است و قابلیت جذب بالایی دارد. خیلی زود تمیز می شوند و همچنین به سرعت خشک و قابل استفاده می گردند. همچنین دارای حالت کشسانی زیاد هستند که باعث می شود بعد جابجایی فرد افزایش یابد. این نوع پارچه مقاومت بالایی در برابر محیط های اسیدی و قلیایی دارد و به همین دلیل طول عمر آن زیاد است. در تولید لباس کار دوبنده می توان از پنبه نیز استفاده کرد ولی نوع کتان عموما ترجیح داده می شود. به علت استفاده از پارچه کتان در صنایعی مانند پتروشیمی، راه سازی، نفت، گاز، عمران و خودروسازی بسیار کاربرد دارد. این نوع لباس کار در تراشکاری و باغبانی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

لباس کار جوشکاری

افرادی که در مشاغلی مانند جوشکاری فعالیت دارند، استفاده از لباس کار ایمنی نقش مهمی در سلامتی آن ها دارد و یک امر ضروری است. لباس کار جوشکاری باید به صورتی باشد که کل بدن فرد را پوشش دهد و می تواند به صورت یکسره یا دوتکه تولید شود.  با توجه به محیط کار این حرفه، جنس پارچه استفاده شده به هیچ عنوان نباید از مواد مصنوعی باشد چون در اثر گرما ذوب شده و باعث آسیب رسیدن به بدن فرد می شود. بهترین موادی که می توان برای تولید لباس جوشکاری نام برد عبارتند از جین، پنبه، چرم، پشم و ... که پنبه بیشترین کاربرد را دارا می باشد. چون هم  وزن کمتری دارد و هم مقاومت آن به گرما به دنبال شستشوی زیاد محصول از بین نخواهد رفت. می توان گفت هرچه کیفیت پارچه استفاده شده مرغوب تر باشد، تبادل حرارتی بهتری صورت خواهد گرفت. قیمت لباس کار جوشکاری بستگی به جنس مواد بکار رفته در آن دارد که نوع پنبه مناسب ترین قیمت را نسبت به چرم یا جین دارد.  در لباس های دوتکه جوشکاری از منافذ ریزی در روی لباس استفاده می شود تا تبادل گرما به خوبی صورت گیرد. با توجه به حرارت بالا در این حرفه، تعریق بدن باعث آزار فرد شده و کیفیت کار پایین می آید. در دوخت لباس جوشکاری از نوع دو سوزنه استفاده می شود که باعث افزایش کارایی و ماندگاری محصول شود. در هنگام خرید لباس کار جوشکاری با توجه به اهمیت زیاد آن در حفظ ایمنی فرد به کیفیت محصول دقت بیشتری کنید.

لباس جوشکاری

لباس کار مهندسی

لباس کار مهندسی از جمله تجهیزات ایمنی ضروری در انواع محیط های کاری محسوب می شود. لباس کار مهندسی در دو نوع یکسره و سرهمی  یا دوتکه و در تنوع رنگی مختلف در بازار عرضه می شود. نوع یکسره این محصول برای مشاغلی طراحی شده است که در طول روز نیازی به تعویض مداوم لباس کار خود ندارند و مدت زمان کاری کمتری دارند. جنس پارچه استفاده شده در آن از پارچه کجراه است که مقاومت بالایی دارد. مهم ترین ویژگی آن ممانعت از ورود مایعات به داخل لباس است که برای افرادی که شغل آن ها مربوط به آب یا سایر مایعات است، گزینه  مناسب می باشد. خرید لباس کار مهندسی برای مشاغلی که سبکی و خنک بودن لباس در آنها اهیمت دارد، از جنس فلامنت که در آن پنبه و پلی استر دارد مناسبتر است. معمولا جیب های سه لایه بر روی لباس طراحی شده است که برای نگهداشتن لوازم مورد نیاز فرد در حین کار کاربرد دارد. نوع دوخت ان دوسوزنه می باشد تا در زمان استفاده دچار پارگی یا آسیب دیگری نشود.  این مدل البسه به صورت فری سایز تولید می شود تا افراد مختلف بنا به نیازهایشان به راحتی از آن استفاده نمایند. مواردی که در هنگام خرید لباس کار ایمنی باید دقت شود نوع دوخت ، نوع پارچه استفاده شده، راحتی لباس و ... می باشد که همه این موارد در قیمت لباس کار مهندسی تاثیر گذار است.

لباس کار خلبانی

لباس کار خلبانی به صورت یکسره و سرهمی دوخته شده و با یک زیپ بسته می شود. این البسه در همه محیط های صنعتی و تولیدی کاربرد دارد. نوع جنس پارچه استفاده شده در دوخت لباس خلبانی یکسره از فلامنت کج راه است که ترکیبی از پنبه و پلی استر می باشد. این نوع ترکیب برای شرایط اقلیمی مختلف مناسب است. در برخی موارد بنابه درخواست مشتری از الیاف شیمیایی و صنعتی نیز در تولید لباس کار سرهمی استفاده می شود. هرچند بهتر است الیاف  از نوع طبیعی انتخاب گردد تا هم مقاومت محصول بالا رود و هم طول عمر لباس کار افزایش پیدا کند. یکسره بودن این لباس مانع ورود آلودگی، روغن ، مواد صنعتی  و آسیب های احتمالی به بدن فرد می شود. در طراحی این محصول از جیب های متعدد در روی سینه، روی طرفین کمر، بازو و بر روی پاچه شلوار استفاده شده است. این کار باعث ایجاد فضا و امکان نگهداری وسایل ضروری در حین کار برای فرد می شود. همچنین قسمت کمر لباس کارسرهمی خلبانی بوسیله دو عدد تسمه کوتاه پارچه ای به بدنه لباس فیت می شود. در قسمت پایین هم از دو زیپ بزرگ برای راحتی حرکت پاها در زمان مورد نیاز استفاده شده است. دوخت آن از نوع سه سوزنه می باشد که باعث مقاومت بالای لباس کار در محیط های کاری سخت می شود. همچنین جنس مواد استفاده شده در این لباس ضد حساسیت پوستی بوده و به علت تراکم بالا در برابر چروکیدگی و تولید الکتریسیته مقاوم است. قیمت لباس کار خلبانی بسته به نوع پارچه هایی که در آن استفاده شده است متفاوت است. در صورت نیاز به مشاوره در زمینه نحوه انخاب لباس کار و پارچه استفاده شده در دوخت آن می توانید با شماره های داخل سایت تماس حاصل بفرمایید.

لباس کار مهندسی

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
7 / 10
از 6 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^