سبد خرید 0
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

سطل زباله پارکی

 در میان تجهیزات مختلف مبلمان شهری، این بار نوبت به معرفی سطل زباله شهری می رسد. محصولی که جایگاه ارزشمندی در زیباسازی فضای شهری و پیشگیری از افزایش آلودگی های بصری را برعهده دارد. می توان گفت، وجود این مخزن های ویژه جمع آوری زباله بیش از سایر تجهیزات مبلمان شهری اهمیت دارد. چرا که در نبود این تجهیزات، بی نظمی ها و آلودگی های شهر روز به روز رشد می کنند و در نهایت چنین فضایی غیر قابل تحمل خواهد شد.

از این رو است که از دیرباز و با آغاز تفکر شهرنشینی، استفاده از انواع تجهیزات شهری، از جمله سطل زباله پارکی گسترش یافت. امروزه سطل آشغال در ابعاد و طرح های مختلف به منظور جمع آوری زباله ها و جلوگیری از افزایش زباله در مناطق مختلف شهری استفاده می شود. سطل زباله زباله پارکی که در فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرند، باید از استحکام و طول عمر بالاتری برخوردار باشند.

 

سطل زباله  

 

اهمیت وجود سطل زباله پارکی

تصور کنید در محیط خانه، محل کار، کوچه و خیابان و اماکنی که در آنها رفت و آمد دارید، مخزن هایی برای جمع آوری زباله تعبیه نشده باشد. در این شرایط برای دور کردن زباله هایی که هر روزه در منزل تولید می شود، چه چاره ای باید اندیشید. آیا در محیط کوچک منزل بی نظمی و آلودگی ها کلافه کننده نخواهد بود؟ حال این آلودگی را در ابعاد بزرگ تر و در سطح یک شهر تصور کنید. بی شک این بی نظمی ها چیزی کمتر از یک فاجعه نخواهد بود.

به این دلیل است که وجود مخزن زباله در هر نقطه ای از محدوده حیات بشر الزامی خواهد بود. این مخزن های کوچک و بزرگ امروزه در آشپزخانه، اتاق، محل کار، خیابان، پارک و ... به عنوان جزئی از اسباب الزامی در جامعه شناخته می شود. استفاده از سطل زباله پارکی در محل های مناسب در مقیاس وسیع کمک شایانی به جمع آوری زباله از سطح پارک و کاهش آلودگی های ممکن کند.

 

انواع سطل زباله شهری

نوع سطل آشغال باید با توجه به محیط کاربری انتخاب شود. هر محیطی به نسبت شرایط متفاوتی که دارد، نیاز به یک مدل متفاوت از سطل زباله خواهد داشت. بر این اساس سطل های زباله مورد استفاده در شرایط و مناطق مختلف انواع متفاوتی خواهند داشت. بر اساس نوع کاربری، سطل آشغال ها در انواع سطل زباله خانگی، اداری، شهری و سطل زباله صنعتی تقسیم بندی می شوند. هر یک از این محصولات برحسب شرایط محیطی که در معرض آن قرار می گیرند، از جنس های متفاوتی ساخته می شوند.

این تجهیزات باید در برابر آسیب های مختلف از استحکام و دوام کافی برخوردار باشند. سطل زباله پارکی در گروه تجهیزات شهری قرار می گیرد که باید به تعداد کافی در مناطق مختلف پارک نصب شود. نصب سطل زباله پارکی باید در نواحی که به خوبی توسط عابرین قابل رویت باشد، انجام شود.به طور کلی سطل زباله ای که در فضای شهر نصب می شود، باید به راحتی توسط مامور شهرداری قابل تخلیه باشد. از طرفی دارای درب و یا سایه بان باشد تا محتویات آن مورد هجوم حشرات مزاحم قرار نگیرد.

 

سطل زباله پارکی

 

شرایط و ضوابط نصب سطل زباله

نصب سطل زباله پارکی در نقاط مختلف پارک، همچون سایر تجهیزات مبلمان شهری، نیازمند در نظر گرفتن شرایط و ضوابط محیط و جامعه است. سطل زباله پارکی باید علاوه بر ویژگی کاربردی بودن آن، زیبایی را همراه خود به محیط ببخشد. این مخزن های کوچک و بزرگ باید به نحوی مکان یابی شود که نیاز شهروندان را به درستی برطرف کند. سطل زباله در محیط پارک در فواصل مشخص از یکدیگر نصب شوند.

به ویژه در پارک های جنگلی که محیطی برای گذروان اوقات فراغت شهروندان است، نصب این تجهیزات به تعداد مشخص و در مکان مناسب الزامی است. سطل آشغال نباید در نقاط کور پارک نصب شود. پیش از نصب سطل زباله در پارک باید موقعیت به درستی مشخص شده باشد.

سطل زباله بتنی به دلیل برخورداری از وزن بالا نیازی به نصب ندارد. در مقابل سطل زباله های فلزی باید به صورت اصولی نصب و ایمن سازی شوند. تا از خطر سرقت و وزش بادهای شدید در امان باشند. معمولا سطل زباله فلزی دارای دو یا چهار پایه ثابت است که در زمین محکم می شوند و سطل فلزی قابل چرخش تا زوایای محدودی خواهد بود. علت چرخیدن قسمت مخزن سطل زباله فلزی پارکی، سهولت در تخلیه آن است.

 

سطل آشغال پارک

 

جنس سطل زباله، ویژگی ها و کاربردها

جنس سطل آشغال  بر اساس میزان استحکامی که در محیط از آن انتظار می رود، تعیین می شود. برای محیط های خانگی و اداری سطل زباله های پلاستیکی مناسب است. اما در محیط عمومی و با در نظر گرفتن شرایط مختلف، باید از مواد ماندگارتری برای ساخت سطل آشغال استفاده کرد. سطل زباله پلی اتیلن، فلزی، بتنی سه گروه اصلی هستند که در ساخت انواع سطل زباله پارکی از آن ها استفاده می شود.

 

خرید سطل زباله بتنی

 

 

سطل زباله پلی اتیلنی:  سطل زباله های پلی اتیلنی به دلیل فرایند ساخت ساده تر، از قیمت پایین تری برخوردارند. این تجهیزات به تعداد انبوه و در رنگ ها و طرح های متفاوت تولید می شوند. سطل زباله پلی اتیلنی از انعطاف پذیری و مقاومت مطلوبی برخوردارند. به همین دلیل غالبا به عنوان سطل زباله خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. از طرفی پلی اتیلن به دلیل بهره مندی از خاصیت آنتی uv در برابر تابش های مستقیم و دائمی نور خوردشید مقاوم است و بنابراین ظرفیت استفاده در فضاهای باز را هم دارد.

 

سطل زباله پلی اتیلن

 

سطل زباله بتنی: سطل زباله بتنی سازگاری بیشتری با فضاهای باز دارد. این تجهیزات ساخته شده از کامپوزیتی از مواد معدنی هستند. این نوع برخلاف دو جنس فلزی و بتنی، قابلیت تحرک را ندارد. وزن بالای بتن سبب می شود این نوع سطل زباله ها تنها به شکل ثابت طراحی شوند. سطل زباله بتنی قابلیت ساخت در اشکال و ابعاد مختلف را داراست. از این رو در فضاهای مختلف شهری، به نسبت نوع دکوراسیون، می توان از طرح های مختلف سطل زباله بتنی برای ایجاد تنوع استفاده کرد. نوعی از سطل زباله بتنی که در پارک های جنگلی مورد استفاده قرار می گیرند، برای هم جنس و هم رنگ شدن با طبیعت، به شکل کنده درخت ساخته و رنگ آمیزی می شوند.

 

سطل زباله بتنی

 

سطل زباله فلزی: سطل زباله فلزی پارکی این گروه از تجهیزات مبلمان شهری از استحکام بالایی در برابر انواع ضربات فیزیکی و عوامل جوی برخوردار هستند. سطل آشغال فلزی توری نمونه ساده ای از سطل آشغال اداری است. این مدل برای جمع آوری زباله های خشک همچون کاغذ مناسب است. سطل زباله چدنی، سطل زباله گالوانیزه و سطل زباله استیل از پرکاربردترین های سطل زباله فلزی هستند. سطل آشغال شهری فلزی غالبا از جنس گالوانیزه ساخته می شود. سطل زباله گالوانیزه در برابر رطوبت، باران های اسیدی و ... مقاومت بالایی به خوردگی دارد. سطل آشغال هایی که توسط ماشین های جمع آوری زباله تخلیه می شوند، با نام سطل زباله مکانیزه شناخته می شوند. سطل زباله مکانیزه از ورق گالوانیزه ساخته می شود. از رنگ الکترواستاتیک به عنوان یک پوشش محافظ در برابر انواع لکه ها و خش خوردگی عمل می کند. سطل زباله گالوانیزه برای سهولت در جابجایی، مجهز به 4 چرخ می شوند.

سطل زباله استیل مدل دیگری از سطل آشغال های فلزی است. این تجهیزات از ورق استیل ساخته می شوند که علاوه بر استحکام کافی، از زیبایی و جلای چشمگیری برخوردار است. سطل زباله اداری غالبا از جنس استیل است که به دلیل سادگی و شکیل بودن، با دیگر وسایل هماهنگ خواهد شد.کاربرد دیگر این تجهیزات در پارک ها است. سطل زباله فلزی پارکی از چدن و یا گالوانیزه و یا ورق های نازک فولادی ساخته می شود.

 

 سطل زباله چوبی پارکی: مدل زیباتری از سطل زباله پارکی ، مدل چوبی آن است. در برخی مناطق همچون پارک های جنگلی از مبلمان شهری چوبی استفاده می شود. تجهیزاتی همچون آلاچیق چوبی، نیمکت و صندلی چوبی و سطل آشغال چوبی پارکی ر به این دلیل که خود جزئی از طبیعت هستند، زیبایی و سازگاری بیشتری به محیط می بخشند. اغلب تجهیزات مبلمان شهری که از چوب ساخته می شوند، زیبایی خاصی به محیط می بخشند.

سطل زباله چوبی هم با طراحی های منحصر بفرد، در فضای پارک، پیاده رو و محوطه های فرهنگی جلوه های بصری ویژه ای خلق می کند. البته باید این مسئله را عنوان کرد که سطل زباله چوبی در واقع همان سطل زباله فلزی است که از قطعات چوب برای ایجاد نما و زیبا سازی آن استفاده شده است.  برای افزایش طول عمر این تجهیزات باید از براق کننده های محافظ بر سطح چوب استفاده کرد. در غیر این صورت بر اثر رطوبت و دیگر عوامل مخرب، به مرور از بین می روند. امروزه سطل زباله پارکی چوبی مدل با طراحی های جذاب و دیدنی در مناطق ویژه شهر و متناسب با بافت منطقه نصب می شود.

 

خرید سطل زباله پارک

 

ابعاد سطل زباله برحسب ظرفیت مورد نیاز

امروزه با گسترش صنعت و افزایش تقاضا در زمینه انواع مبلمان شهری، سطل زباله شهری هم پیشرفت چشم گیری در تولید داشته است. سطل زباله های امروزی ابعاد بسیار متنوعی دارند. ابعاد سطل زباله بر اساس نوع نیاز طراحی و ساخته می شود. سطل زباله صنعتی از بزرگ ترین مخزن های جمع آوری زباله است. این سطل ها در ظرفیت های 120 تا 1100 لیتری تولید می شوند. کاربرد سطل آشغال صنعتی در آشپزخانه های بزرگ، مراکز صنعتی و تولیدی های عظیم است. در مجموع اماکنی که روزانه حجم زیادی زباله تولید می کنند، به سطل زباله صنعتی در ابعاد بزرگ نیاز پیدا می کنند. سطل زباله شهری مکانیزه نیز با ظرفیت 660، 770 و 110 لیتر، قابلیت جمع آوری حجم زیادی از زباله هستند.

سطل زباله شهری پاندولی یکی از انواع کاربردی سطل زباله هاست که برای استفاده در مناطق مختلف شهر مناسب است. این سطل زباله با اندک فشار پا بر روی پدال درب آن باز می شود. درب سطل زباله شهری پاندولی بدون دخالت دست باز می شود و در نتیجه آلودگی برای فرد ایجاد نمی کند.

 

قیمت سطل زباله پارکی

از جمله مهمترین کارخانه تولید کننده سطل آشغال، ماشین سازی حجاز است. این مرکز با در اختیاز داشتن تجهیزات و ماشین های پیشرفته تولید کننده محصولات با کیفیتی همچون سطل زباله شهری حجاز می باشد. قیمت سطل زباله شهری با توجه به جنس، ابعاد، کیفیت محصول و نام شرکت سازنده تعیین می شود. از این رو می توان مراکز مختلف فروش سطل زباله شهری را یافت که قیمت های متفاوتی اعلام می کنند. به همین منظور، برای خرید یک محصول با کیفیت و با قیمت مناسب باید به مراکز معتبر فروش سطل زباله پارکی مراجعه کنید.

ایمن ترافیک کالا با سابقه طولانی مدت در زمینه عرضه محصولات با کیفیت، در خدمت خریداران محترم خواهد بود. این مرکز با فعالیت در زمینه فروش تجهیزات مبلمان شهری، تجربه ارزشمندی کسب نموده است. با این اوصاف خریداران محترم در هر نقطه ای از کشور می توانند با اطمینان کامل هریک از محصولات موجود در سایت را انتخاب و سفارش دهند. همکاران ما در اولین فرصت کالای انتخابی را به محل ارسال می کنند.

 

مهمترین شعب تولید کننده سطل زباله پارکی

از آن جهت که سطل زباله در اماکن و موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، میزان نیاز به این تجهیزات بسیار زیاد است و در نتیجه تقاضا برای تولید سطل زباله هم به نسبت بالا خواهد بود. امروزه مراکز عظیم تولید کننده سطل زباله پارکی در نقاط مختلف کشور در حال عرضه این محصولات و پاسخگویی به حجم بالای تقاضا هستند. مراکز وسیع تولید کننده سطل زباله پارکی مشهد، شیراز، تهران و دیگر کلان شهرها برای متعادل ساختن قیمت این تجهیزات هر روزه در حال تولید و عرضه انواع تجهیزات مبلمان شهری هستند. کارخانه تولید سطل زباله پیش از تولید هر یک از محصولات خود، باید استانداردهای موجود در ساخت سطل زباله را در نظر بگیرند. تا بتوانند در نهایت محصولی با کیفیت و با دوام وارد بازار فروش کنند.

 

تولید سطل آشغال فلزی با استفاده از تجهیزات فرم دهنده و دستگاه های پرس انجام می شود. سطل زباله چدنی و سطل آشغال بتنی با روش ریختگی و قالب گیری تولید می شوند. با این تفاوت که تولید سطل زباله بتنی هزینه بسیار پایین تری نسبت به سطل زباله چدنی خواهد داشت. چرا که از کوره های دما بالا برای ذوب صحیح چدن استفاده می شود.

شرکت ایمن ترافیک کالا در زمینه فروش انواع سطل زباله پارکی فعالیت ویژه ای دارد. برای مشاوره رایگان پیش از خرید این محصول با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^