سبد خرید 0
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

سطل زباله بتنی

 

 یکی از مهم ترین تجهیزات مبلمان شهری که وجود آن در هر نقطه از شهر الزامی است، سطل زباله است. سطل زباله برای جلوگیری از پخش زباله در خیابان ها و معابر در مناطق مختلف نصب می شود. با توجه به این امر که سطل زباله در فضای آزاد قرار می گیرد، باید دارای استحکام و دوام کافی باشد. مقاومت به برابر پوسیدگی و خوردگی، استحکام بالا در برابر ضربات مختلف و تحمل تغییرات دمایی از مهم ترین ویژگی هایی است که یک سطل زباله باید داشته باشد. عمده موادی که در ساخت سطل زباله به کار می روند، مصالح سیمانی، چوبی و فلزی هستند. به ویژه مواد فلزی و بتنی دوام بالایی در شرایط محیطی مختلف دارند. سطل زباله بتنی به دلیل خواص مقاومتی و ظاهری مطلوبی که دارد، بیشتر در فضای شهری و مناطق مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

 

سطل زباله بتنی

 

دلایل تولید سطل زباله بتنی

یکی از نکاتی که در انتخاب نوع ماده برای ساخت مبلمان شهری مدنظر قرار می گیرد، قیمت مواد اولیه است. با توجه به نیاز عمده به این تجهیزات در فضای شهری، باید از موادی برای ساخت سطل آشغال استفاده شود که هزینه زیادی برای تولید کننده در بر نداشته باشد. در حال حاضر فراوانی مصالح بتنی و قیمت مناسب آن در کشور سبب شده است این ماده گزینه مناسبی برای تولید تعدادی از مبلمان شهری شود. از طرفی، علاوه بر قیمت مناسب و فراوانی مواد بتنی، استحکام و سختی بالای این تجهیزات مورد توجه قرار گرفته است. از دیگر مزایای تولید سطل زباله های بتنی، قابلیت قالبگیری ساده سطل زباله بدون نیاز به تجهیزات پیشرفته است. مواد اولیه سطل زباله بتنی از مواد معدنی ساخته می شوند و از این نظر سازگار با محیط زیست هستند. مجموعه مزایایی که در مورد بتن بیان شد، سبب می شود که از این مواد برای ساخت انواع سطل زباله بتنی پارکی استفاده شود.

سطل زباله بتنی به دلیل زیبایی ظاهری به عنوان یکی از اشیای موثر در چیدمان فضای پارکی و شهری هم مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارتی نصب سطل زباله به عنوان یک وسیله کاربردی در محیط الزامی است. حال با خلاقیتی که طراحان مبلمان شهری به کار می برند، تاثیرات شگرفی در زیبایی محیط ایجاد می شود. در واقع تمامی تجهیزات مبلمان شهری باید با طراحی ویژه و در جای صحیح نصب شوند. استفاده از طراحی های خلاقانه و چیدمان صحیح تجهیزات مبلمان شهری همچون انواع سطل زباله، شهری زیباتر، منظم تر و تمیزتر می سازد.

 

خرید سطل زباله بتنی

 

مشخصات عمومی سطل زباله بتنی

با توجه به نوع کاربری که این تجهیزات دارند، باید دارای خواص ضد لکه باشند. تا در صورت تماس با اشیای لک نشوند یا با یک شستشوی سطحی لکه ها پاک شوند. سطل های زباله بتنی را می توان در صورت دلخواه رنگ آمیزی کرد. رنگ مورد استفاده برای این تجهیزات، رنگ کوره ای الکترواستاتیک است. انواع سطل زباله بتنی که در مناطق ساحلی و جنگلی نصب می شوند، می توانند بدون رنگ آمیزی هم نصب و مورد استفاده قرار گیرند. برخی از مدل های سطل زباله که برای فضاهای شهری ساخته می شوند، ترکیبی از فلز و بتن هستند. به این صورت که درب و مخزن داخلی سطل را از ورقه فلزی می سازند. وجود مخزن داخلی فلزی در این سطل ها، تخلیه زباله را راحت تر می کند. سطل زباله بتنی باید متناسب با سایر تجهیزات همچون نیمکت های پارکی، آلاچیق ها و در مجموع فضای اطراف آن رنگ آمیزی شود.

برای سطل زباله بتنی باید یک درب تعبیه شود تا در محیط مسائل و مشکلات بهداشتی ایجاد نشود. این درب ها به صورت لولا یا کشویی به مخزن داخلی سطل زباله متصل می شوند. غالبا برای استحکام بیشتر سطل های زباله، به ویژه سطل های با ابعاد بزرگ تر از بتن مسلح استفاده می کنند. بتن مسلح یا بتن آرمه به دلیل وجود میلگردهای فولادی، از استحکام کششی قابل قبولی برخوردار است. در قسمت تحتانی سطل زباله بتنی باید مجرای خروج شیرابه تعبیه شود تا از جمع شدن آب در کف مخزن پیشگیری شود. 

 

خرید سطل زباله بتنی

جذابیت سطل زباله های بتنی در دوام و استحکام بالای آن هاست. از طرفی با توجه فرایند تولید نه چندان پیچیده ای که دارند، می توان طرح های مختلفی از این تجهیزات را تولید نمود. قیمت سطل زباله بتنی به نسبت جنس های دیگر سطل زباله پایین تر است. از این رو خرید سطل زباله بتنی به تعداد بالا برای سازمان های دولتی و غیر دولتی به صرفه تر خواهد بود. قیمت سطل زباله بتنی به عواملی نظیر ابعاد و نوع طراحی آن نیز وابسته است. در حال حاضر مراکز مختلفی عرضه کننده تجهیزات مبلمان شهری هستند. ایمن ترافیک کالا از جمله این مراکز است که در راستای فروش سطل زباله بتنی نیز فعالیت دارد. برای اطلاع از تنوع مدل ها و قیمت این محصولات می توانید به وب سایت ایمن ترافیک کالا مراجعه کنید. در این مجموعه مدل های متنوع و با قیمت های مناسبی از انواع سطل زباله بتنی و فلزی پیدا خواهید کرد.

 

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^