سبد خرید 0
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

راهبند پارکینگ

 در دنیای امروزی همگام با رشد جمعیت، شهرها وسعت بیشتری یافته اند. حجمه شلوغی ها و بی نظمی های هر شهری تنها با رعایت اصول و قوانین مشخصی برطرف می شود. از جمله قوانین وضع شده برای کنترل وضعیت تردد شهرها قوانین راهنمایی و رانندگی است. بدون حضور قوانین راهنمایی و رانندگی در اجتماع شهری، هرگونه تصوری از زندگی اجتماعی غیرقابل تحمل خواهد بود. هر قانون و قاعده ای برای سامان دهی شرایط نیاز به نیروی انسانی و تجهیزات مرتبط دارد.

تجهیزاتی که به نسبت قوانین تغییر می کنند. از جمله این تجهیزات انواع تابلوهای ترافیکی، سرعت گیرها، استوانه و مخروط های ترافیکی و راهبند ها هستند. هریک از این ابزار در جایگاه خود می تواند تاثیر مهمی بر کنترل ترافیک داشته باشد. در میان ممانعت کننده های ترافیکی راهبند ها از اهمیت ویژه ای برخوردارند. خرید راهبند دستی، تشریفات، زرهی و ... مطالبی هستند که در ادامه به آنها پرداخته می شود.

 

انواع مختلف راهبند و کاربرد آنها

بلوک ها یا راهبند ها تجهیزاتی هستند که برای کنترل ترافیک و یا مسدود کردن مسیر در عرض جاده نصب می شوند. کاربرد راهبندها در موقیت های مختلف متفاوت خواهد بود. در برخی موارد از راه بندها برای مسدود کردن جاده های در دست تعمیر استفاده می شود. مراکز ایست بازرسی در بخش های مختلف جاده ها از دیرباز این تجهیزات را برای کنترل خودروها استفاده کرده اند. پاسگاه های مرزی برای کنترل ورود و خروج افراد از انواع پیچیده تر راهبند استفاده می کنند.

عملکرد راهبندهای قدیمی به صورت دستی بوده است. این ابزار امروزه در مسیر پیشرفت تغییراتی داشته اند. راهبند اتوماتیک، نسل جدید این تجهیزات است که برای استفاده در ورودی پارکینگ ها، درب ورودی ادارات و مراکز مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. راهبند اتوماتیک با کمک ریموت حرکت می‌کند. بر حسب نوع عملکرد، راهبند ها در گروه های مختلفی تقسیم بندی می شوند؛

 

راهبند بازویی

راهبند بازویی شامل یک ستون ثابت عمودی و یک بازوی بلند است که مانع عبور وسایل نقلیه می شود. درون ستون عمودی سیستم موتوری راه بند تعبیه شده است. راهبند بازویی از راهبندهای پر سرعتی است که برای استفاده در انواع پارکینگ های عمومی، مراکز ایست بازرسی و عوارضی ها مورد استفاده قرار می گیرد. نسل جدید این محصول مجهز به سیستم هیدرولیکی هستند. طول بازوی این راهبند از 2 تا 8 متر متفاوت خواهد بود.

راهبند بازویی ایمن ترافیک کالا 

 

 

راهبند تلسکوپی

 این راهبند از لحاظ ظاهری تفاوتی با نوع بازویی آن نداشته و در واقع نوعی راهبند بازویی است. تفاوت راهبند تلسکوپی با مدل بازویی در بوم آن است. بوم یا بازویی راهبند تلسکوپی بین 3 تا 6 متر قابل تنظیم است. این مزیت سبب شده است از این مدل در امکان مختلف با عرض های متفاوت استفاده شود. غالبا از فلز آلومینیوم برای ساخت بوم راهبند استفاده می شود. دلیل این انتخاب کاملا واضح است. آلومینیوم سبک است، خورده نمی شود و از استحکام مطلوبی برخوردار است. در صورت آسیب دیدن بوم می توان از مراکز معتبر اقدام به خرید این قطعه نمود. قیمت بوم راهبند بر اساس جنس بوم و شرکت عرضه کننده آن متفاوت خواهد بود.

 

 

راهبند تاشو

 راهبند تاشو از یک بوم دو تکه ساخته شده است. این مدل با بالا رفتن اهرم به صورت خودکار تا می شود و زاویه بین دو قسمت بوم به 90 درجه می رسد. پس از پایین آمدن اهرم این دو تکه مجددا در امتداد یکدیگر قرار می گیرند. این نوع از راه بندها مناسب اماکن مسقف ساخته می شوند. درون پارکینگ هایی که سقف بلندی ندارند، غالبا از راهبند تاشو استفاده می شود. تفاوت این راهبند با راهبندهای بازویی و تلسکوپی در دو دکه بودن بوم آن است.

 

 راهبندهای تاشو

 

 

راهبند بولارد (ستونی)

 بولارد یا همان راهبند ستونی نسل جدیدی از موانع اتوماتیک هستند. این راه بندها به سبب برخورداری از ظاهر شیک و متفاوت و استحکام بالا در مقاصد خاص مورد استفاده قرار می گیرند. این راه بندها در عمق 1.5 متری زمین نصب می شوند و در مواقع لزوم با بالا آمده ستون راه را مسدود می کنند. حداکثر زمان لازم برای بالا و پایین رفتن کامل ستون ها 5 ثانیه است. البته به نسبت موقعیت و اضطراری بودن شرایط این زمان قابل کاهش خواهد بود. راهبندهای بولارد به دلیل ظاهر شیکی که دارند، در ورودی سازمان ها و ادارات بین المللی و مراکز تجاری خصوصی نصب می­شوند.

 

 راهبند ستونی

 

 

راهبند کشویی

 در مناطقی که به دلیل محدودیت فضا امکان نصب راهبند تاشو، تلسکوپی و یا بازویی وجود ندارد، می توان از راهبند کشویی استفاده کرد. این مدل به خوبی جمع می شود و فضای چندانی اشغال نمی‌کند. راهبند کشویی به دلیل شباهت ظاهری به آکاردئون با نام راهبند آکاردئونی هم شناخته می شوند. راهبند آکاردئونی قابلیت اتصال به انواع سیستم های کنترل تردد را دارد. این نوع محصول در برابر باد، اشعه خورشید و ضربات شدید مقاومت بالایی خواهد داشت. از این مدل می توان به صورت راهبند دستی و اتوماتیک استفاده کرد. خرید راهبند آکاردئونی باید با توجه به ویژگی های کیفی این مدل انجام شود. تا از عملکرد مناسبی برخوردار باشد.

 

 راهبند کشویی

 

 

راهبند زرهی

راهبند زرهی در مناطق امنیتی مورد استفاده قرار می گیرند، باید سرعت عملکرد بالاتری نسبت سایر راهبندها داشته باشند. همچنین این راهبندها باید از استحکام بالایی برخوردار باشند تا در مواقع اضطراری مانع عبور هرنوع خودرویی شوند. راهبند زرهی یا ضد تروریستی از تیغه های تیزی برخوردار است که به محض اعلام هشدار از زمین بالا می آیند. این راهبندها قادر به آسیب رساندن به هرنوع لاستیک خودرو و متوقف کردن آن می باشند. نصب این تجهیزات نیاز به نصاب راهبند دارد.

فردی که دارای تجهیزات و تجربه حرفه ای در این زمینه است و می تواند به بهترین شکل ممکن کار نصب راهبند را انجام دهد. برای خرید راهبند اتوماتیک باید اطلاعات جامعی در مورد کاربری هر یک از انواع راهبندها داشته باشید.

 

 راهبند زرهی

 

 

راهبند تشریفاتی

 راهبند تشریفاتی برخلاف دیگر راهبندهای معرفی شده چندان پیشرفته نیست. در واقع میله های فلزی تزئینی هستند که با استفاده از طناب، زنجیر و یا روبان های رنگی به یکدیگر متصل می شوند. در بسیاری از مراسمات جشن، افتتاحیه، ورودی فروشگاه ها و ادارات به منظور هدایت افراد در مسیر مشخص از راهبند تشریفاتی استفاده می شود. از استیل 304 برای ساخت نرده های راهبند تشریفاتی استفاده می شود.

این فلز در برابر تابش مداوم نور خورشید، وزش باد، شرایط جوی نامساعد، آلودگی و ضربه از مقاومت بالایی برخوردار است. برای خرید راهبند تشریفاتی باید از جنس نرده اطمینان حاصل کنید.  کیفیت نامناسب نرده ها به مرور سبب ناکارآمدی این تجهیزات خواهد شد. از این رو در خرید راهبند تشریفات دقت لازم را داشته باشید.

 

 راهبند تشریفاتی

 

 

انواع موتور راهبند و نحوه عملکرد آنها

موتور هدایت کننده بازویی و یا ستون ممانعت کننده در راهبند ها دارای یکی از دو سیستم الکترومکانیک و یا الکتروهیدرولیک است. خرید راهبند هیدرولیکی باید به دقت و با توجه به مشخصات آن صورت پذیرد. از مشخصاتی که در خرید راهبند باید به آن توجه شود، نوع موتور راهبند و توان آن است.

 

الکترومکانیک: ولتاژ کاری این موتور 220 ولت متناوب و یا 24 ولت مستقیم است. اگر راهبند برای محل های پر تردد تعبیه شده باشد، موتور انتخابی دارای ولتاژ 24 ولت مستقیم خواهد بود. مزیت این موتور این است که در مواقع قطعی برق می تواند با استفاده از برق اضطراری شارژ شود. در مقابل موتور 220 ولت به دلیل توانایی بیشتر، برای اهرم های سنگین تر مورد استفاده قرار می گیرد. از مهمترین اجزای راهبند الکترومکانیک، قسمت گیربکس راهبند است.

 

الکتروهیدرولیک: موتور الکتروهیدرولیکی یا همان سیستم هیدرولیکی سیستم پیشرفته تر و پر توان تری دارد. از این رو غالبا برای موقعیت های پرتردد مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که از نام این موتور مشخص است، از سیال روغن برای بالا بردن اهرم استفاده می شود. مزیت عملکرد این سیال کاهش استهلاک قطعات موتور و افزایش طول عمر راهبند است. روغن موجود در سیستم موتور در حین کار کردن موتور داغ می شود. از این رو به منظور سرد کردن روغن و کاهش دمای موتور، از یک سیستم سرد کننده در موتور استفاده شده است. همانند سیستم الکترومکانیکی، این موتور هم از دو ولتاژ متناوب و مستقیم 220 و 24 ولت استفاده می‌کند. ولتاژ 24 ولت در سیستم هیدرولیکی برای استفاده در اماکنی با تردد نامحدود مناسب خواهد بود.

 

روش های نصب راهبند

نصب راهبند به نسبت نوع و مدل آن و میزان پیچیدگی سیستم کنترل آن زمان بر خواهد بود. راه بندهای بازویی و تاشو از ساده ترین سیستم های راهبند هستند که نصب آنها چندان دشوار نخواهد بود. اگر به دنبال نصب راهبند ارزان قیمت هستید، این مدل ها پیشنهادهای مناسبی هستند. راهبند بولارد پیش از نصب نیاز به زیر سازی خواهد داشت. از آنجایی که این سیستم به صورت بالا و پایین رفتن از سطح زمین عمل می‌کند، نیاز است به عمق 1.5 تا 2 متر زیرسازی در محل صورت گیرد.

تمامی مراحل زیرسازی و نصب این مدل از راهبند توسط افراد متخصص و باتجربه انجام خواهد شد. در نصب راهبند برای مناطقی که سیستم امنیتی پیشرفته ای دارند، معمولا راهبند را به سیستم کنترل مرکزی متصل می کنند. با استفاده از این روش تمامی ورود و خروج ها توسط سیستم امنیتی ثبت و کنترل خواهند شد. از جمله سیستم های کنترل تردد می توان به دستگاه ساعت زنی و سیستم های RFID اشاره کرد. این سیستم ها غالبا برای محاسبه زمان و هزینه توقف در پارکینگ های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

سیستم ساعت زنی پارکینگ: این سیستم با کمک دائمی یک نیروی انسانی عمل می‌کند. به این صورت که فردی در ورودی پارکینگ زمان ورود هرخودرو را ثبت نموده و پس از خروج با محاسبه زمان توقف و دریافت هزینه، سیستم اجازه خروج به خودرو را خواهد داد. محاسبه زمان توقف و هزینه مربوط توسط سیستم نرم افزاری راهبند صورت می پذیرد.

 

سیستم RFID پارکینگ: این مدل سیستم پیشرفته تری از راه بندهای کنترل کننده است. دستگاه RFID مجهز به چشم الکترونیکی تمام هوشمند است. این سیستم پلاک خودروها را شناسایی کرده و به این ترتیب زمان ورود و خروج هر خودرو را به طور دقیق ثبت می‌کند. این دستگاه در صورت لزوم قابلیت نصب دستگاه کارت خوان را هم دارد و از این رو نیازی به حضور نیروی انسانی نخواهد داشت. مراکز مهم امنیتی که نیاز به بررسی های شبانه روزی در تردد دارند، از این سیستم استفاده می کنند. سیستم RFID در حال حاضر از پیشرفته ترین راهبندهای حال حاضر است. بنابراین طبیعی است که قیمت تمام شده برای آن مقادیر بالایی باشد.

 

نحوه عملکرد راهبند در اماکن مختلف

راه بندها امروزه با توجه به کارایی که دارند، در اماکن مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. پارکینگ ها، فروشگاه ها، مراکز امنیتی، پاسگاه ها و ... هریک نیازمند مدل ویژه ای از این تجهیزات هستند. خرید راهبند پارکینگ از اقدامات الزامی برای اغلب پارکینگ های عمومی می باشد. راهبندهایی که برای پاکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرند، باید قابلیت ثبت ورود و خروج خودروها را داشته باشند. از این رو بهتر است از مدل هایی که مجهز به چشمی هستند، استفاده شود. درصورت خرابی این راهبندها نیاز است در اولین فرصت نسبت به تعمیر راهبند پارکینگ اقدام کنید. در راهبند الکترومکانیکی از توان الکتریکی برای حرکت مکانیکی توسط موتور بهره گیری می شود. به این صورت که نیروی خروجی وارد گیربکس می شوند و به این ترتیب نیروی موتور به میله راهبند منتقل خواهد شد. یکی از بخش های اصلی راهبند الکترومکانیکی، گیربکس راهبند است. 

 

نصب راهبند

 

هر یک از راهبندهای معرفی شده به نوعی از تردد خودروها جلوگیری می‌کند. برخی با استفاده از اهرم بالا رونده، دسته ای دیگر با کمک ردیف های کشویی متصل به یکدیگر و گروهی با بالا آمدن ستون های فلزی از زیر زمین مانع از عبور خودرو می شوند. مدل پیشرفته تری از راه بندها، درصورت عدم توجه راننده به هشدارهای ایست، با پنچرکردن لاستیک خودرو آن را متوقف می کنند. در هرحال تمامی این تجهیزات به منظور کنترل تردد و سامان دهی وضعیت ترافیکی شهری طراح و ساخته شده اند. آنچه اهمیت دارد، تشخیص صحیح راهبند با توجه به مقاصد کاربری شما مناسب است. مناطقی که نیاز به راهبند پرتوان و مستحکم دارند، درصورت عدم انتخاب محصول مناسب، متحمل ضرر خواهند شد. چرا که راهبند نصب شده در زمان کوتاهی آسیب می بیند و کارایی اولیه را نخواهد داشت. بنابراین با توجه به ظرفیت های منطقه کاربری نسبت به انتخاب راهبند مناسب اقدام کنید.

 

خرید راهبند از مراکز معتبر

خرید تجهیزات ترافیکی و ایمنی باید از مراکز فروش معتبر صورت گیرد. به ویژه راه بندهای پیشرفته امروزی را باید از مراکزی خریداری کنید که ارائه دهنده خدمات ضمانت پس از فروش باشند. در صورت بروز هرگونه ایرادی در عملکرد این تجهیزات می توان با پیگیری از مرکز فروش، نسبت به رفع مشکل اقدام کرد. از جمله مراکز مورد اعتماد کاربران در زمینه فروش تجهیزات ترافیکی، شرکت ایمن ترافیک کالا می باشد. این مرکز با ارائه بالاترین کیفیت محصولات در مناسب ترین قیمت ها، موفق به کسب رضایت مشتریان شده است.

با مراجعه به وب سایت شرکت ایمن ترافیک کالا می توانید انواع راهبند های عرضه شده را مشاهده کنید. در صورت وجود هرگونه ابهامی در حین خرید کالا، می توانید با همکاران ما در مرکز مشاوره ایمن ترافیک کالا در تماس باشید. خرید راهبند نگهبانی، خرید راهبند فروشگاهی و انواع راهبندهای هیدرولیکی و اتوماتیک از این شرکت امکان پذیر خواهد بود.

 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^