سبد خرید 0
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

دستكش ايمنی

دست ها عضوهای کاربردی و بسیار مهم بدن هستند که عامل انجام بسیاری از فعالیت های روزمره فرد خواهند بود. این اعضای کاربردی و در عین حال آسیب پذیر، باید در حین انجام کارهای مختلف مورد حفاظت قرار گیرند. امروزه تجهیزات ایمنی و محافظتی متنوعی برای بخش های مختلف بدن طراحی و ساخته شده اند. دستکش ها هم به عنوان سد محافظتی در برابر آسیب های احتمالی از دست ها مراقبت می کنند. با توجه به تنوع و گستردگی مشاغل امروزی، شرایط محیط کاری نیز به نسبت متفاوت خواهد بود. بنابراین احتمال وقوع آسیب های متفاوتی هم وجود دارد.

بر اساس آمار گزارش شده، بیش از 60 درصد آسیب های فردی ناشی از عدم استفاده از دستکش ایمنی در حین کار است. آسیب هایی که ناشی از برق گرفتی، سوختگی و دیگر حوادث احتمالی رخ می دهد. انتخاب دستکش ایمنی مناسب با نوع کار از وقوع چنین آسیب هایی پیشگیری می کند.

 

دستکش ایمنی کار  

 

استاندارد بین المللی دستکش ایمنی

ساخت تمامی دستکش های ایمنی باید مطابق با قوانین و استانداردهای بین المللی اروپایی و آمریکایی صورت گیرد. در غیر این صورت مقاومت کافی در برابر عوامل آسیب رسان را نخواهند داشت. این استانداردها معیارهای مختلفی را برای تعیین کیفیت انواع دستکش ها ارائه داده اند. چنانچه دستکش تولید شده با موفقیت از آزمون تعیین شده عبور کند، نشان استاندارد را دریافت می کند؛ بر این اساس انواع دستکش های مختلف باید توان تحمل آزمون های مختلف را داشته باشند؛

  • آزمون بریدگی دستکش: با استفاده از این آزمون، مقاومت دستکش ایمنی با استفاده از تیغه برش استاندارد اندازه گیری می شود. این آزمون ها با نام ASTM F 1790 آمریکا و EN 388 اروپا شناخته می شوند.
  • آزمون سوراخ شدگی دستکش: این آزمون میزان مقاومت دستکش ایمنی را در برابر سوزن پزشکی می سنجد. مقدار نیروی لازم برای سوراخ کردن دستکش برابر با مقاومت دستکش خواهد بود.
  • آزمون سایش: تعداد دورهایی که برای سایش کامل و از بین رفتن سطح دستکش ثبت می شود، به عنوان عددی برای مقاومت به سایش دستکش ایمنی توسط استانداردهای EN 388 و ASTM F 3389 تعیین خواهد شد.
  • آزمون پارگی دستکش: پارگی بر اثر عوامل مختلف رخ می دهد. مقدار نیروی لازم برای پاره شدن دستکش ایمنی برحسب نیوتون محاسبه می شود. مقاومت پارگی در دستکش ها اهمیت ویژه ای دارد و از عوامل تعیین کننده دستکش مناسب برای کار خواهد بود.
  • آزمون حریق: بررسی مقاومت در برابر گرما و حریق از معیارهای مهم در انتخاب دستکش ایمنی است. در این آزمون دستکش ایمنی به مدت 3 دقیقه و 12 ثانیه بر روی شعله قرار می گیرد. پس از گذشت زمان مشخص، میزان سوختگی در محدوده زمانی مورد نظر عددی است که تعیین کننده مقاومت به سوختگی است. زمان و شرایط دمایی این آزمون توسط استاندارد EN 407 و ASTM F 1358 دیگر آزمون های مشابه که آزمون های مقاومت به گرما و سرماست، برای تعیین کیفیت دستکش انجام می شود.
  • آزمون نشت و نفوذ: آزمون نشت برای تعیین کیفیت دستکش های آزمایشگاهی بسیار اهمیت دارد. بر طبق این آزمایش مدت زمانی که طول می کشد تا ماده شیمیایی از لایه دستکش ایمنی عبور کند، را به عنوان زمان نشت ثبت می کنند. آزمون نفوذ توسط استاندارد آمریکایی ASTM-379 و اروپایی EN 374 مورد تایید قرار می گیرد.

جمع بندی آزمون های یاد شده کیفیت دستکش را تعیین می کند. در استاندارد آمریکایی مقاومت کیفیت دستکش از 0 تا 5 و در استاندارد اروپایی این عدد از 1 تا 5 درجه بندی می شود. عدد 5 به عنوان بهترین عملکرد تعیین می شود. نکته ای که در انتخاب دستکش ایمنی باید آن را مد نظر داشته باشید، این است هیچ دستکشی بالاترین مقاومت برشی، سایشی، پارگی، سوراخ شدگی و ... را به طور همزمان نخواهد داشت.

 

ویژگی دستکش ایمنی کار

دستکش ایمنی کار متناسب با نوع محیط در خواص و مشخصات ویژه ای طراحی می شود. اما به طور کلی تمامی دستکش های ایمنی باید از ویژگی های عمومی برخوردار باشند تا بتوانند نشان استاندارد را دریافت کنند. مهمترین ویژگی که همواره خریداران دستکش های ایمنی در پی آن هستند، دوام و ماندگاری این لوازم است. عمر طولانی دستکش، سبب صرفه جویی در هزینه های خرید مجدد و زودهنگام دستکش ایمنی می شود. دستکش های ایمنی برای اینکه بتوانند قابل استفاده باشند، باید از انعطاف پذیری مناسبی برخوردار باشند. بنابراین استحکام و مقاومت دستکش تنها شرط های استاندارد بودن آنها نیست.

دستکش هایی که انعطاف پذیری بهتری دارند، تماس بهتر و در نتیجه عملکرد بهتری در حین کار ارائه می دهند. حال با آگاهی از این مسائل باید دستکش مناسب با نوع فعالیت مد نظر خود را انتخاب کنید. دستکش های ایمنی می توانند از خواص ضد برش، مقاوم در برابر جرقه، مقاوم به حرارت، ضد آب و ... برخوردار باشند.

 

کاربردهای دستکش کار چرمی

دستکش کار می تواند از مواد با دوام و مستحکم مختلفی ساخته شود. یکی از این مواد، چرم طبیعی است. چرم به سبب برخورداری از ویژگی های مقاومت به حرارت و سایش بالا، برای ساخت انواع دستکش ایمنی استفاده می شود. دستکش کار چرمی که برای جوشکاری و برشکاری مناسب است، در ابعاد و طراحی های مختلفی تولید می شود. دستکشی که برای جوشکاری ساخته می شود، باید قسمت های دست و ساعد را به طور کامل بپوشاند. ضخامت ورقه چرم بکار رفته برای ساخت دستکش کار چرمی باید 1 تا 1.5 میلی متر و از نوع چرم دباغی شده پوست گاو یا گاومیش باشد.

قسمت کف دستکش و ساق که بیشتر با اشیاء در تماس است، باید از چرم بدون رنگ ساخته شود. اما پشت دستکش را می توان از چرم رنگ شده باشد. نخ مورد استفاده برای دوخت دستکش کار چرمی باید از جنس پنبه باشد. رویه داخلی دستکش های چرمی نسوز ساخته شده از الیاف آراماید است. آراماید از خانوده الیاف نسوز است که دربرابر حرارت مقاومت بالایی دارد.

 

مشخصات کیفی دستکش ایمنی نسوز

امروزه استفاده از انواع دستکش ایمنی نسوز در محیط های مختلف و به منظور جلوگیری از آسیب دیدن نیروی انسانی الزامی است. دستکش های ایمنی نسوز با توجه به نوع کاربری، انواع متفاوتی دارند. دستکش ایمنی نسوز آشپزی، صنعتی، ریختگری، کوره و ... از مدل های متنوع این دستکش ها هستند.

از جمله دستکش های نسوز استاندارد، دستکش ایمنی نسوز آلومینیومی است که از الیاف نسوز ساخته شده است و دارای یک بایه آستر مقاوم به حرارت است. این لوازم در عملیات ریختگی، کار با کوره، شیشه گری و ذوب استفاده می شود. دستکش ایمنی نسوز کولار (Kevlar) تماما از الیاف کولارساخته می شود. کولار با استحکام کششی فوق العاده و قابلیت تحمل دمایی تا 250 درجه سانتی گراد، مناسب برای ساخت دستکش های نسوز هستند. نوع دیگری از دستکش های نسوز ساخته شده از روکش چرمی هستند که پیش از این معرفی شده اند.

 

دستکش جوشکاری

فرایندهای جوشکاری در هر مدلی که انجام شوند، ممکن است به کاربر آسیب برسانند. از این رو برای کاهش آسیب ها و حوداث ناشی استفاده از تجهیزات ایمنی جوشکاری الزامی است. از جمله این تجهیزات، دستکش جوشکاری است که برای حفاظت کامل باید از مشخصات استانداردی برخوردار باشد.

تولید کننده دستکش کار

دستکش کار بنا به کاربردی که دارد از الیاف و مواد مختلفی ساخته می شود. از جمله این مواد می توان به چرم، پنبه، مواد پلیمری یا مواد پلاستیکی اشاره کرد. بسته به شغل افراد و خطراتی که متوجه آنها است،  باید دستکش ایمنی مناسب را انتخاب نمود. دستکش ها معمولا از آشپزخانه تا امور صنعتی استفاده می شود. تولید کننده دستکش کار با تنوع بسیار زیادی از انواع محصولات رو برو است که هر کدام نیاز به مواد اولیه و نحوه ساخت متفاوت دارد. از این رو نمی توان انتظار داشت که همه انواع دستکش در یک کارخانه تولید شوند.

بسیاری از مدلهای دستکش کار در ایران تولید می شود ولی با مدلهای مانند دستکش ایمنی زنجیری و یا دستکش ضدبرش تاگ وانگ از کشور چین وارد می شوند.البته قیمت دستکش کار ایرانی با توجه به هزینه های تمام شده بسیار پایین تر از دستکش ایمنی وارداتی می باشد. دلیل این امر را می توان تعرفه های بالای گمرک دانست. البته دستکش های ایمنی ضدبرش نیز در ایران تولید می شود. این دستکش کار از انواع دستکش ایمنی کف مواد مقاوم است که از انواع پلاستیک بسیار مقاوم ساخته شده اند. یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت دستکش کار ، نوع متریال و خاصیت ضدبرش بودن آن می باشد. به همین دلیل برای خرید دستکش کار مناسب می بایست از مشخصات فنی آن اطلاع دقیقی داشته باشید.

چالش پیش روی تولید کننده دستکش کار در ایران تهیه مواد اولیه مرغوب است. این امکان وجود دارد که مواد از خارج از کشور وارد شود. اما هستند شرکت هایی که مواد اولیه مورد نیاز دستکش ایمنی را در ایران تولید کنند. بافت دستکش ایمنی نیز نیاز به دستگاه های مخصوص دارد. این دستگاه به وفور در ایران تولید می شود. این دستگاه انواع دستکش گارگری می بافد. بعد از بافت تنها کافی است که قسمت انگشتان و کف دست دستکش در پلاستیک PVC  قرار گیرد. ضخامت این پلاستیک با توجه به استاندارد وزارت کار متفاوت است و بر قیمت محصول تاثیر دارد. ایمن ترافیک کالا به عنوان تولید کننده دستکش کار سعی در فروش بی واسطه محصولات خود دارد. این برند با ضمانت محصولات خود سعی دارد رضایت مشتریان را فراهم نماید.

 تولید کننده دستکش کار

 

قیمت دستکش کار

دستکش کار نیز از آن جمله تجهیزات ایمنی است که تنوع بسیار زیاد دارد. طبیعی است که بسته به متریالی که در ساخت آن استفاده می شود قیمت دستکش کار نیز متفاوت باشد. پرکاربردترین انواع دستکش کار، دستکش کارگری است. این مدل از الیاف بافته شده و روکشی از پلاستیک PVC کف دست و انگشتان را پوشش می دهد. شاید جالب باشد که قیمت مدل های مختلف دستکش کارگری نیز باهم تفاوت دارد و دلیل آن مقدار ضخامت PVC استفاده شده در آنها است. به هر میزان که PVC ضخامت بیشتری داشته باشد انعطاف پذیری دستکش کمتر شده و در عین حال مقاومت آن بیشتر می شود. پس برای ظریف کاری بهتر است از انواع دستکش کارگری ارزان قیمت استفاده نموده و برای دیگر انواع فعالیت های سنگین از دستکش های حرفه ای تر استفاده نمایید.

دستکش های ضد برش دیگر انواع پر کاربرد که در دونوع پارچه ای و فلزی ساخته می شود. قیمت انواع دستکش ضدبرش فلزی بیشتر از انواع پارچه ای است. دستکش ضد برش پارچه ای ظاهری شبیه به دستکش کارگری دارد اما لایه روی آن از نیتریل است که مقاومت بیشتری در برابر پارگی دارد.

قیمت دستکش چرمی تقریبا دو برابر دیگر دستکش های ایمنی است. دلیل آن نیز استفاده از چرم در ساخت آن است. این دستکش شاید برای ظریف کاری کاربرد نداشته باشد اما برای افرادی که در شرایط سخت کار می کنند طول عمر بالاتر و محافظت بیشتری دارد. دستکش ضد اسید نیز کاربردهای بسیاری دارد و خرید آن برای افرادی که در کار خود با مواد اسیدی سرو کار دارند اجباری است. این دستکش ها از pvc ساخته می شود و قیمت آن نسبت به دیگر انواع دستکش بیشتر است.

پس می توان نتیجه گرفت تنها عاملی که در تعیین قیمت دستکش ایمنی تاثیر دارد متریال استفاده شده در تولید آن است. به عبارتی بسته به خطراتی که دست شما را در حین کار تهدید می کند انواع دستکش ایمنی ساخته می شود و قیمت آنها بر اساس متریال استفاده شده در آنها تعیین می شود. در صورت نیاز به هر یک از انوع دستکش ایمنی می توانید آنها را از ایمن ترافیک کالا تهیه نمایید.

قیمت دستکش کار

 ایمن ترافیک کالا ارائه دهنده انواع تجهیزات ایمنی با کیفیت.

دستکش کار استاد کار

با توجه به تنوع بالایی که در زمینه ی تولید انواع دستکش ایمنی  وجود دارد، از الگوی ساخت و طراحی و همچنین مواد اولیه ی متنوعی برای تهیه ی این دستکش ها استفاده می کند. هر کدام از انواع دستکش ایمنی استاد کار دارای خصوصیات و ویژگی های متفاوتی هستند. این خصوصیات، باعث شده تا استفاده از مدل های مختلف دستکش برای کار خاصی مناسب باشد و هر کدام دارای قیمت خرید متفاوتی باشند. دستکش کف دوبل استاد کار یکی از مقاوم ترین انواع دستکش ایمنی است که با استفاده از برزنت و چرم ساخته شده و به همین دلیل هم، قیمت بالایی دارد. این محصول به دلیل موادی که در ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته است دارای استحکام و دوام زیادی است. از آن می توان در لوله کشی، صنایع فولاد و باغبانی و ... استفاده نمود.

دستکش کار استاد کار به منظور استفاده در صنایع مختلف در دو نوع نیمه مواد و کف مواد ساخته شده است. دستکش نیمه مواد استاد کار، دارای روکشی از جنس نیتریل و پارچه پلی استر است و در سایزهای مختلفی تولید شده است. از این نوع دستکش می توان در صنایعی چون خودروسازی، مکانیکی، مونتاژ و جابجایی قطعات، صنایع نفت و پتروشیمی و ... استفاده کرد. دستکش کف مواد استاد کار که نسبت به بقیه ی انواع دستکش استاد کار دارای قیمت بالاتری است، مجهز به روکشی از جنس لاتکس طبیعی و پارچه پلی استر است. معمولاً این نوع دستکش را می توانید در طرح دو رنگ و در سایز متوسط تا بزرگ در بازار پیدا کنید. طول عمر بالای این محصول با توجه به مواد به کار رفته در آن بالا بوده و کیفیت و کارایی آن باعث شده تا کمی گران تر از بقیه انواع دستکش ایمنی استاد کار باشد. البته استفاده از نخ پلی استر بسیار مرغوب و لاتکس کاملاً طبیعی، انعطاف پذیری بالا، ساخته شده بر اساس الگوی حرکتی انگشتان و پوشش کامل انگشتان دست دلیلی بر قیمت بالای آن است.

دستکش ضد برش استاد کار نوع دیگری از این محصول است که با استفاده از لاتکس طبیعی و پلی استر تهیه شده است. شما می توانید با توجه به نیاز و سلیقه ی خود آن را در انواع رنگ و سایز های مختلف خریداری نمایید. با توجه به ساختار مقاومی که این نوع دستکش کار استاد کار دارد می توانید در مشاغلی که با فلز، شیشه، کاشی، سرامیک و یا ماشین آلات و تجهیزات برنده سر و کار دارند از این محصول استفاده کنید. قیمت دستکش ضد برش استاد کار به دلیل متریال با کیفیتی که در ساخت آن استفاده شده است نسبت به انواع نخی بالاتر است؛ ولی خرید آن ارزش حفاظت از دست ها در برابر خطرات فیزیکی و مکانیکی را دارد. این دستکش ایمنی در برابر سایش و سوراخ شدن و پارگی مقاومت بالایی دارد و به دلیل این که در آن از لایه ی نخی حائل استفاده شده است برای پوست دست حساسیت زا نمی باشد. به منظور خرید دستکش ایمنی استاد کار، می توانید به سایت فروشگاه ایمن ترافیک کالا مراجعه کرده و با قیمت مناسب و به صورت ضمانتی انواع آن را خریداری کنید.

دستکش کار استادکار

 

دستکش زنجیری

همانطور که می دانید امروزه انواع مختلف دستکش ایمنی کار در بازار وجود دارد. از جمله آنها می توان به دستکش کار زنجیری اشاره کرد که در اصطلاح به آن دستکش قصابی نیز گفته می شود. جنس این نوع دستکش از الیاف فلزی بسیار مقاوم بوده و با استفاده از پارچه ای فلزی که از زنجیر های بسیار ریز فولادی به هم پیوسته ساخته شده است، تولید می شود. ضد زنگ، ضد حساسیت و بسیار مقاوم در برابر پارگی، ساییدگی و بریدگی می باشد. از انگشتان و مچ دست و بازوها در برابر خطر قطع شدگی محافظت می کند. به همین دلیل مناسب برای استفاده افرادی است که با چاقو، ساتور و ابزارالات تیز و برنده سر و کار دارند. شایان ذکر است که دستکش زنجیری با وجود داشتن جنس فلزی، کاملا انعطاف پذیر است و به هیچ عنوان مانع حرکات انگشتان و کاهش کارایی دست نمی شود.خرید دستکش ایمنی زنجیری را به افراد که ناچار اند با چاقو و قیچی های تیز کار کنند و یا با دستگاه برنده ای مشغول به کار هستند پیشنهاد می کنیم.

قیمت دستکش زنجیری ممکن است در مقایسه با سایر دستکش های ایمنی بیشتر باشد، اما با توجه به کیفیت و کارایی که دارد، بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. دستکش زنجیری به صورت ساق بلند و ساق کوتاه تولید می شود و دارای تسمه کمربند مانندی در قسمت مچ دست، جهت محکم کردن آن است. خصوصیت بارز دیگر دستکش زنجیری این است که در بسته بندی یک عددی عرضه می شود و قابل استفاده برای هر دو دست می باشد. ممکن است عواملی چون جنس و کیفیت مواد اولیه، ساق بلند یا ساق کوتاه بودن دستکش، نوع بسته بندی و عواملی از این قبیل، بر قیمت دستکش زنجیری موثر باشند. ایمن ترافیک کالا برای رفاه حال مشتریان، انواع مختلف دستکش ایمنی را در لیست فروش خود گنجانده است.

 دستکش زنجیری

دستکش ایمنی تانگ وانگ

دستکش ایمنی تانگ وانگ نمونه ای از پرتنوع ترین برندهای دستکش کار موجود در بازار است. این نوع دستکش ها از بهترین مواد اولیه تولید می شوند و فاقد هر گونه مواد حساسیت زا هستند. جنس هر یک از انواع آنها با توجه به کاربردی که دارند، از الیاف پنبه، پلی استر، کتان و یا چرم می باشد. در قسمت کف دست و انگشتان، روکشی از جنس نیتریل یا لاتکس وجود دارد. این روکش از نفوذ مواد آسیب زا از جمله مواد نفتی، شیمیایی و... به داخل دستکش جلوگیری می کنند. بسیار سبک و انعطاف پذیر هستند. در فعالیت های بسیاری چون باغبانی، کار ساختمانی و صنعتی، حمل و نقل، مکانیکی و برشکاری، صنایع پتروشیمی و... مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت دستکش کار تانگ وانگ با توجه به جنس آن و کاربردی که دارد تعیین می شود. به طور کلی در برابر کارایی های فراوانی که دارند قیمت شان بسیار ناچیز است.

دستکش ایمنی تانگ وانگ در انواع گوناگونی تولید می شود. هر کدام از آنها دارای ویژگی های خاصی بوده و کاربرد متفاوتی نیز دارند. علت این است که در محیط های کاری مختلف خطرات متفاوتی ممکن است دست ها را تهدید کند. برای مثال برخی از افراد با مواد شیمیایی سر و کار دارند و برخی دیگر با ابزار تیز و برنده کار می کنند. برخی همواره با گچ و سیمان کار می کنند و برخی ناچار به لمس اجسام داغ هستند. بنابراین توصیه می شود در هنگام خرید دستکش کار تانگ وانگ، محصول متناسب با فعالیت خود را انتخاب فرمایید. دستکش کف مواد تانگ وانگ، دستکش کف دوبل تانگ وانگ و دستکش ضد برش تانگ وانگ از جمله پرکاربرد ترین دستکش های تانگ وانگ می باشند. دارا بودن رنگ بندی و سایزبندی مختلف از دیگر ویژگی های دستکش ایمنی تانگ وانگ است.

ایمن ترافیک کالا، عرضه کننده انواع تجهیزات ایمنی با کیفیت می باشد. چنانچه قصد خرید دستکش تانگ وانگ را دارید، می توانید انواع مختلف آن را در فروشگاه اینترنتی ایمن ترافیک کالا مشاهده فرمایید. پس از انتخاب محصول مورد نظر خود، آن را به صورت اینترنتی سفرش داده و درب منزل تحویل بگیرید.

دستکش ایمنی تانگ وانگ

 

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
7 / 10
از 5 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^