سبد خرید 0
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

تابلو های ترافیکی

در میان تمامی تجهیزات ترافیکی، تابلوهای ترافیکی از اهمیت ویژه­ای برخوردارند. قدمت استفاده از تابلو ترافیکی بسیار بیشتر از سایر تجهیزات ترافیکی است. مسیرهای بی انتها و پر پیچ و خم جاده ­ها در سرتاسر دنیا نیاز به علائم و نشان­ هایی دارد. نشانه­هایی که رانندگان را از مسیر پیش رو، هشدارها، پیچ ­های تند، میزان شیب جاده، مسافت مانده تا نزدیک­ترین شهر یا روستا، مسیرهای فرعی و دوربرگردان و بسیاری اطلاعات دیگر مطلع سازد. تابلوهای ترافیکی در ابعاد، اشکال و رنگ­های متنوع ساخته می­شوند. امروزه تابلو ترافیکی بهبود وضعیت تردد در مسیرهای عبور و مرور شهری و بین شهری مورد استفاده قرار می­گیرد.

با توجه به نیاز روز افزون به این محصولات، تولیدکننده های تابلو ترافیکی در مناطق مختلف کشور در حال فعالیت هستند. کیفیت محصولات تولید شده توسط برندهای مختلف متفاوت است. از این رو پیش از خرید علائم ترافیکی باید اطلاعات مفیدی در مورد این ابزار و تجهیزات در اختیار داشته باشید.

 

کاربردهای تابلو ترافیکی

اغلب تابلوهای ترافیکی در نقاط مختلف جهان دارای مشخصات و نماد یکسانی هستند.  هریک از این تابلوها با نمادهای اختصاصی که بر روی آن­ها حک شده است، وضعیت ویژه ای را بیان می­کنند. به طور کلی تابلوهای ترافیکی در گروه ­های مختلفی تقسیم بندی می شوند. اعلام آگاهی و یا الزام راننده از جمله مهم­ترین کاربردهای تابلو ترافیکی است. تابلوهای آگاهی دهنده راهنمای راننده تا انتهای مقصد خواهند بود. بی­ توجهی به این تابلوها ممکن است موجب تاخیر در رسیدن و یا سرگردانی در مسیر شود. اما از دیگر کاربردهای تابلو ترافیکی می­توان اعلام وضعیت­ های خطر را نام برد. عدم توجه به تابلوهای هشدار حادثه آفرین خواهد بود.گروه سوم تابلوهای اعلام ممنوعیت است.

رعایت نکردن این علائم سرپیچی از قوانین محسوب خواهد شد و پیگرد قانونی برای رانندگان متخلف به همراه خواهد داشت. از کاربردهای تابلو ترافیکی می­توان به کاهش ترافیک جاده­ای، اعلام وضعیت هشدار، اعلام مسیرهای پرپیچ و خم، اعلام مسیر یک یا دو طرفه، راهنمایی مسیر و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

 

تابلوهای ترافیکی

 

 

انواع تابلو مسیر ترافیکی

در این بخش به بررسی انواع تابلو ترافیکی و کاربرد هریک از آن­ها می­پردازیم. همانطور که پیش از این عنوان شد، تابلو ترافیکی در سه گروه تابلوهای آگاهی دهنده ، منع کننده و تابلوهای هشدار دهنده عمده جای می­گیرند. زیر مجموعه این گروه تابلوهای کوچه، معابر و تابلوهای جاده ای هستند. کیفیت تابلو ترافیکی باید به نوعی باشد که قابل استفاده در شرایط جوی مختلف باشد. در واقع این تابلوها باید از موادی ساخته شوند که در برابر ضربات مختلف و اختلافات دمایی مقاومت بالایی داشته باشد. تفاوت انواع تابلو ترافیکی شهری و جاده ای در جنس و ابعاد آن­هاست. تابلوهای شهری ساخته شده از ورقه­ های آهنی است که بر روی آن یک لایه پوشش الکترواستاتیکی قرار گرفته است.

اما تابلوهای مناسب برای نصب در جاده­ ها از جنس گالوانیزه ساخته می ­شوند. گالوانیزه عمر این تجهیزات را افزایش می­دهد. غالبا ابعاد در نظر گرفته شده برای ساخت تابلوهای جاده ای بیش از تابلو شهری است.

 

تابلو مسیر نما

 

مراکز خرید علائم ایمنی

با توجه به نیاز گسترده به تجهیزات ترافیکی به منظور کنترل سرعت و هدایت مسیرهای ترافیکی، این تجهیزات در کیفیت­ ها و قیمت­ های مختلفی ساخت و عرضه می­ شوند. علائم ایمنی باید از استانداردهای کیفی و ظاهری برخوردار باشند. برای خرید علائم ایمنی باید به مراکز معتبر فروش تجهیزات ترافیکی مراجعه کنید. برای خرید علائم و تجهیزات ترافیکی از جمله تابلو ترافیکی باید شرایط آب و هوایی منطقه را در نظر داشته باشید. از سوی دیگر توجه داشته باشید تابلوی ترافیکی برای چه وضعیتی خریداری خواهد شد.

اگر تابلو برای نصب در جاده­  های برون شهری باشد، باید تابلوهای با ابعاد بزرگتر را انتخاب کنید. در مقابل برای خرید تابلوهای درون شهری باید تابلوهای کوچکتر اما با استحکام بالاتری انتخاب کرد. چرا که در مسیرهای درون شهری به دلیل در تماس بودن بیشتر این تابلوها، احتمال آسیب دیدن و فرسایش آن بیشتر خواهد بود.

 

عوامل موثر بر قیمت تابلو

عوامل مختلفی بر قیمت تابلو معابر تاثیرگذار است. از جمله این عوامل می­توان به جنس تابلو، رنگ مورد استفاده، برند تولید کننده و نوع کاربری تابلو اشاره کرد. معمولا برای تابلوهای برون جاده ای و بین شهری سعی بر آن است از موادی استفاده شود که علاوه بر تامین استحکام و ماندگاری کافی، قابل سرقت نباشند. به عبارت دیگر برای پیشگیری از سرقت این تابلوها معمولا آن­ها را از مواد فلزات ارزان قیمت می­سازند. از این رو تابلوهای جاده ای قیمت پایین ­تری نسبت به سایر تابلوها دارند. در مقابل قیمت تابلو معابر شهری بالاتر است. در ساخت این تابلوها از آلومینیوم، فایبرگلاس، چوب، پلاستیک و مواد مشابه استفاده می­شود.

دلیل بالاتر بودن قیمت تابلو معابر شهری اعمال یک مرحله فرایند فریم دار کردن تابلو، به منظور حذف لبه­ های تیز آن است. مسلما تابلوهایی که از شبرنگ برای نمایان ساختن نماد آن استفاده شده است، قیمت بالاتری نسبت به تابلوهای ساده خواهد داشت. استفاده از فلوئورسنت و یا رنگ الکترواستاتیک بر سطح تابلو قیمت تابلو معابر را افزایش خواهد داد.

 

روش ساخت تابلو جاده ای چگونه است؟

ساخت تابلو جاده ای در کارخانه­ های تولید تابلو و علائم ایمنی انجام می­شود. این تابلو­ها در مراحل مختلف ساخت و برای نصب روانه بازار مصرف می­ شوند. برای ساخت تابلو جاده ای باید استانداردهای به ثبت رسیده رعایت شوند. غالب تابلوهای جاده ای را از گالوانیزه می­سازند. البته در مواردی هم از چوب، پلاستیک و یا فایبرگلاس هم استفاده می­شود. پس از ساخت بدنه و نصب اتصالات نوبت به مرحله رنگ آمیزی، ثبت علامت و استفاده از شبرنگ می­رسد. ساخت تابلو جاده ای باید به نوعی باشد که تا 10 سال در معابر و جاده ­ها قابل استفاده باشد.

 

تولید تابلوهای ترافیکی شهری

 

 

دلایل استفاده از تابلو خیابان

وجود علائم ترافیکی و تابلوهای راهنمایی و رانندگی در معابر و خیابان­ها کمک شایانی به نظم و هماهنگی شهری و کاهش تصادفات و خسارات می­کند. شهری را تصور کنید که فاقد هیچگونه تابلوی ترافیکی است. آیا با وجود تنش ­ها، تصادفات، بی­ نظمی ­ها و سردرگمی­ های هر روزه زندگی در چنین شهری امکان پذیر خواهد بود؟ مسلما پاسخ منفی است. از این روست که برای فراهم کردن آرامش شهروندان، کنترل تردد، هدایت ترافیک و کاهش آلودگی بصری و صوتی، وضع قوانین راهنمایی و رانندگی و استفاده از تابلو خیابان الزامی شده است.

 

موارد استفاده از تابلو ترافیک شبرنگ

تابلو ترافیکی در مسیرهای مختلفی اعم از معابر شهری، تونل­ها  و جاده ­های برون شهری نصب می­ شوند. برای بهتر دیده شدن این علائم توسط عابرین و رانندگان، تابلو شبرنگ ترافیکی استفاده می­شود. این تابلو در واقع یک لایه ورقه PVC است که درون آن تشکیل شده از کره های شیشه­ ای زیادی است. خاصیت تابلو شبرنگ در به دام انداختن نور است. در واقع با رسیدن نور به این کره­ های کوچک، شکست مداوم نور در تابلو رخ می­دهد. این لایه شبرنگ در ساعات مختلف شبانه روز قابل رویت خواهد بود.

خاصیت شب نما بودن این تابلوها سبب شده است، تابلوترافیک شبرنگ در موقعیت­ های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. در پارکینگ­ ها برای ایجاد محدوده پارک، در حاشیه جاده ­ها و بزرگراه ­ها به منظور اعلام محدوده سرعت، اعلام مسیرهای فرعی و دوربرگردان و یا هشدار و خطر به رانندگان به رانندگان از تابلوترافیکی شبرنگ استفاده می­شود.

به عبارت دیگر استفاده از تابلو ترافیک شبرنگ شامل تمامی تابلو راهنمایی و رانندگی خواهد شد. مگر در شرایطی که در حاشیه تابلو نور کافی (همچون تابلوهای زیر چراغ برق) به صورت مداوم وجود داشته باشد. تابلوهای " رعایت حق تقدم" و ایست" مهمترین تابلوهایی هستند که باید در ساخت آن­ها از شبرنگ استفاده شوند. این دو تابلو ترافیک شبرنگ در موارد قطع برق باید به طور کامل قابل رویت باشند.

 

نصب علائم و تجهیزات ترافیکی 

امروزه انواع مختلف علائم و تجهیزات ترافیکی به منظور پیاده سازی مقررات راهنمایی و رانندگی در کشور تولید می­ شوند. هر یک از این علائم برای شرایط و وضعیت خاصی طراحی شده اند. نصب تجهیزات ترافیکی باید به گونه ای انجام پذیرد که به راحتی قابل جدا شدن نباشد. از طرفی نصب این تجهیزات در فضای شهری باید با هوشمندی و ظرافت ویژه ای انجام شود تا آلودگی بصری در نمای شهری ایجاد نکند. غالبا علائم و تجهیزات ترافیکی با استفاده از پیچ، مهره و رولپلاک انجام می­شود.

نصب این تجهیزات را به متخصصان با تجربه بسپارید. محل نصب علائم ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار است. به عنوان مثال اگر در بخشی از جاده پیچ تند وجود داشته باشد، حتما پیش از آغاز مسیر پر پیچ و خم باید تابلو هشدار نصب شده باشند.نصب علائم و تجهیزات ترافیکی از جمله تابلوی ترافیکی باید طبق استانداردهای ملی قوانین راهنمایی و رانندگی انجام شود. به عنوان مثال تابلو محدودیت سرعت باید به صورت تنها و بر روی یک پایه مجزا نصب شود. در صورتی می­توان چند تابلو را بر روی یک پایه نصب کرد که پیام­های مرتبط و همسو داشته باشند. در غیر این صورت منجر به عدم تمرکز راننده خواهد شد.

 

 

مراکز فروش تابلو راهنمایی و رانندگی

پیش از خرید علائم ایمنی نظیر انواع تابلو ترافیکی باید با مشخصات این کالا آشنا باشید. از طرفی برای خرید کالای مد نظر خود به مراکز معتبر فروش تابلو راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید. کارشناسان حاضر در مراکز معتبر فروش تابلو راهنمایی و رانندگی در صورت هرگونه ابهامی پاسخگوی سوالات خریداران محترم خواهند بود.

 

خرید انواع تابلوهای ترافیکی

 

 

اهمیت نصب انواع تابلو مسیر

بدون وجود تابلو مسیریابی رانندگان زیادی تا ساعت­ ها دچار گمراهی خواهند شد و از مسیر خود باز می­ مانند. امروزه انواع تابلو مسیر برای جهت یابی هرچه سریعتر شهروندان در مناطق مختلف معابر، خیابان­ ها و کوچه­ ها نصب شده اند. این نوع از تابلو خیابان در مواقعی که ترافیک سنگینی پیش رو دارید، مسیرهای فرعی را برای رسیدن به مقصد نشان می­دهند. استفاده از  انواع تابلو مسیر در معابر شهری تاثیر مهمی بر کاهش میزان ترافیک­ خواهد داشت. تابلو مسیر در جاده ­های برون شهری به راننده این امکان را می­دهد که مسیر مورد نظر خود را از بین راه­های ممکن انتخاب کند و یا در موارد لازم به مسیر پیشین برگردد. ابعاد تابلوی ترافیکی مسیر باید بر طبق قوانین و ضوابظ شهری در مکان­های مناسب و در ارتفاع استاندارد نصب شوند. ارتفاع نصب این تابلوها نباید بیش از 4 متر باشد، تا در محدوده نور خودروها قرار گیرند.

 

معتبرترین تولیدکننده های تابلو ترافیکی

تابلوهای ترافیکی برای آنکه عملکرد مناسبی داشته باشند، باید از کیفیت و دوام بالایی برخوردار باشند. در حال حاضر تولیدکننده های تابلو ترافیکی در مناطق مختلف کشور بسیارند. اما برای خرید کالایی با کیفیت و با دوام باید از نام شرکت تولید کننده و میزان اعتبار و کیفیت کار آن شرکت اطمینان حاصل کنید. یک تابلوی ترافیکی باید در شرایط معمولی بین 10 تا 15 سال قابل استفاده باشد. بنابراین پیش از خرید تحقیقات کاملی در مورد انواع تولیدکننده های تابلوی ترافیکی و کیفیت کار هریک انجام دهید.

 

انواع علائم ترافیکی 

هریک از علائم ترافیکی برای بیان مفهوم خاصی درمنطقه ای که نیاز است، نصب می­شوند. هر یک این این المان­ ها باید برای رانندگان به سادگی قابل فهم باشند؛ تابلو ورود ممنوع، تابلو ترافیکی گالوانیزه، تابلو ترافیکی گاردریل و بسیاری دیگر برای اعلام آگاهی به راننده در مسیرهای مختلف نصب می­ شوند.

 

  • تابلو ترافیکی گالوانیزه

تابلو ترافیکی گالوانیزه غالبا برای مصارف برون شهری مورد استفاده قرار می­گیرند. در تهیه تابلوهای راهنمایی و رانندگی هم از این ورقه­ها استفاده می­شود. عمر بالای این ورق­ها و قابلیت محافظت در برابر رطوبت و زنگ زدگی از جمله مزیت­های این ورق­ها است. در مناطقی که شرایط خوردگی تابلوی ترافیکی بالاست، می­توان از تابلو ترافیکی گالوانیزه برای افزایش عملکرد این تجهیزات ترافیکی استفاده کرد.

 

  • تابلو ترافیکی گاردریل

گاردریل­ها حصارهای فلزی مستحکمی هستند که برای پیشگیری از سقوط خودروها از لبه پل­ها، دره ها و گردنه­ها در اطراف جاده نصب می شوند. تابلوهایی که برای نصب بر روی گاردریل ساخته می­ شوند، پایه های کوتاه­تری دارند و با استفاده از پیچ به گاردریل متصل می­ شوند. تابلو ترافیکی گاردریل برای اعلام میزان سرعت مجاز، جهت حرکت، عدم توقف و یا موارد دیگر نصب خواهد شد.

 تابلو ترافیکی گاردریل با ابعاد کوچکتر در فواصل نزدیک به هم بر روی بخش فوقانی گاردریل پیچ می ­شوند. 

 

  • تابلو ورود ممنوع

تابلو ورود ممنوع از جمله تابلوهای منع کننده و یا بازدارنده است. این تابلوی قرمز رنگ دایره ای شکل با یک خط افقی سفید نشان می­دهد تحت هیچ شرایطی نباید از مسیر تعیین شده عبور نمایید. از این تابلو در مسیرهایی که در حال تعمیر هستند، در ورودی پارکنیگ­ها و مسیرهای ممنوعه استفاده می­شود   

 

  • تابلو دست انداز

تابلو دست انداز در معابر و جاده­ ها کاربر را از وجود ناهمواری در مسیر آگاه می­سازد. ناهمواری­هایی که در صورت عدم توجه به آن­ها می­تواند برای رانندگان حادثه آفرین و خسارت بار باشد. تابلو دست انداز با هندسه مثلثی و حاشیه قرمز و نمادی از یک یا دو ناهمواری طراحی و ساخته می­شود. اگر تابلو دست انداز را در مسیر پیش رو مشاهده کردید، حتما از سرعت خود بکاهید.

 

  • تابلو ترافیکی دستی

مامورین راهنمایی و رانندگی به منظور کنترل و هدایت ترافیک­های شهری و برون شهری گاها از تابلو ترافیکی دستی استفاده می­کنند. ابعاد این تابلو کوچکتر از تابلوهای ترافیک است. این تابلو به گونه ای طراحی شده است که در عین سبکی، و دوام بالا، قابل استفاده برای ساعات طولانی باشد و کاربر را دچار خستگی و کلافگی نکند. این تابلوها می­توانند منتقل کننده مضامین مختلفی از جمله کاهش سرعت، ورود ممنوع، تغییر مسیر و توقف باشند. همچون سایر علائم ایمنی، در تابلو ترافیکی دستی هم از شبرنگ استفاده شده است. تا در تاریکی­ها هم به خوبی قابل رویت باشد.

 

ویژگی های تابلوهای راهنمایی و رانندگی استاندارد

تابلوهای راهنمایی و رانندگی مورد استفاده توسط نیروی راهور باید مورد تایید استاندارهای ملی باشد. برای ساخت تابلوهای راهنمایی و رانندگی از مواد با کیفیت و رنگ­های خاصی استفاده می­شود. از این رو پیش از خرید این تابلوها باید از میزان کیفیت، دوام و نیز صحیح بودن علائم و نشانه­های ثبت شده بر روی این تابلوها اطمینان حاصل کنید. تابلوهای بازدارنده یا محدود کننده باید به شکل دایره ساخته شوند. این تابلوها سفید رنگ و با حاشیه قرمز ساخته می­ شوند. همانطور که پیش از این ذکر شد، عدم توجه به این تابلوها تخلف از قوانین محسوب خواهد شد.

 

ساخت تابلو راهنمایی

 

ابعاد تابلو ترافیکی استاندارد

هریک از این تابلوها در ابعاد و اندازه ­های مشخصی باید ساخته شوند. این استانداردهای وضع شده در ساخت تجهیزات ترافیکی مورد تایید قوانین بین المللی راهنمایی و رانندگی خواهد بود. در کشور ما استاندارد ملی ایران تعیین می­کند که ابعاد تابلو ترافیکی چه مقادیری باشد تا مورد تایید قوانین قرار گیرد. از این رو تولیدکنندگان علائم ترافیکی می­بایستی مشخصات ظاهری و کیفی محصولا خود را با این اساس نامه مطابقت دهند. به عنوان مثال باید طول هرضلع مثل تابلوی کوچک 60 و برای مثلث تابلوی بزرگ 90 سانتی متر باشد.

 

مراکز عرضه کننده تابلو ترافیکی

کلان­ شهرها از جمله مناطقی هستند که بیش از شهرهای کوچکتر نیاز به تجهیزات ترافیکی خواهند داشت. شهر مشهد از جمله شهرهای زیارتی و مهمان پذیر است. به واسطه زیارتی بودن این شهر، در فصل­های مختلف سال از مناطق مختلف پذیرای مهمان خواهد بود. از این رو هر روزه باید انتظار خیابان­ ها و معابر شلوغ و پرترافیکی را داشته باشید. برای پیشگیری از ایجاد ترافیک در مسیرهای پر تردد و یا هدایت ترافیک موجود تابلو ترافیکی در شهر مشهد نصب شده اند. عرضه این تابلوها در مناطق مختلف شهر توسط مراکز معتبر انجام می­شود. کارشناسان فعال در این مراکز آماده ارائه مشاوره پیش از فروش به مشتریان گرامی می­باشند. در صورتی در خرید تابلوهای ترافیکی مشهد نیاز به اطلاعات کامل تری داشته باشید، می­توانید با همکاران ما در مرکز تولیدی علائم ایمنی و ترافیک در ارتباط باشید.

تولید کننده تابلو راهنمایی

یکی از دغدغه های تولید کننده تجهیزات ترافیکی، تولید انواع تابلو راهنمایی رانندگی است. این تابلوها جزو مهمترین تجهیزات ترافیکی هستند و اصول و قوانین خاصی جهت طراحی و تولید آنها وجود دارند که باید مو به مو رعایت شوند تا در نهایت یک تابلوی ترافیکی استاندارد تولید گردد. اولین نکته مهمی که برای تولید کننده علائم راهنمایی مطرح است جنس مواد اولیه مورد استفاده در ساخت آنها است. تابلوها دائم در فضای باز، در معرض گرد و غبار و تحت شرایط آب و هوایی گوناگون قرار می گیرند. از این رو باید دارای کیفیت و دوام بالایی باشند. معمولا برای تولید انواع تابلوهای راهنمایی از جنس ورق گالوانیزه، ورق آهن، آلومینیوم استفاده می شود که با رنگ الکترو استاتیک پوشش داده می شوند. تمام موارد گفت شده در کشورمان ایران تولید می شود و از این رو قیمت آنها به نسبت محصول وارداتی مناسب می باشد.

از نکات مهم دیگر، ابعاد تابلو ترافیکی است که باید طبق اندازه های استاندارد تولید شوند. استاندارد تعیین شده توسط همه تولید کنندگان رعایت می شود و کمتر امکان ابداع و نوآوری در ان وجود دارد. تولید کننده تابلو راهنمایی بیشتر با ارگان هایی نظیر شهرداری، راهنمایی و رانندگی سر و کار دارند از این رو باید در رعایت استانداردها دقت بیشتری نمایند. از دیگر نکات مورد توجه در تولید تابلوها، داشتن دید کامل نوشته ها و علائم روی آن است. این علائم باید قابلیت دیده شدن در شب و روز را داشته باشند. بنابر شرایط و مکان های مختلف، از برچسب روز رنگ، برچسب شبرنگ، رنگ های الکترو استاتیک استفاده می شود. نوع شبرنگ و جنس فلز آن در قیمت تابلو راهنمایی نقش بسزایی دارد.

از معتبرترین برندهای تولید شبرنگ در دنیا می توان به تری ام و اوری اشاره نمود. در ضمن، نوشته های روی تابلو ها علاوه بر زبان فارسی، به زبان بین المللی انگلیسی نیز نوشته می شوند تا قابل خواندن توسط افرادی که مسلط به زبان فارسی نیستند نیز باشد. همانطور که مشاهده می نمایید با اینکه کار تولید کننده تابلو راهنمایی چندان سخت به نظر نمی رسد؛ اما جزئیات زیادی دارد. خرید تابلو راهنمایی نیازمند داشتن اطلاعات دقیق در مورد آب و هوا و استانداردهای ارگان مورد نظر می باشد. ایمن ترافیک کالا نیز به عنوان تولید کننده انواع تابلو شرایط فروش غیر حضوری و بدون واسطه را با پایین ترین قیمت  فراهم آورده است.

تولید کننده تابلو راهنماییاستاندارد تابلو راهنمایی در کشورهای دیگر

قوانینی که به دست سازمان UNESCAP، به منظور تولید و نصب انواع تابلو راهنمایی تدوین شده، به کشورها اجازه بومی سازی آنها را داده است. با این کار هر کشور، متناسب با فرهنگ و زبان مردم خود، می تواند علائم ترافیکی را بر روی تابلوهای راهنمایی نصب کند. در طول چند دهه اخیر بسیاری از کشورها با ساده تر کردن علائم ترافیکی سعی کرده اند تا در این شلوغی جاده ها و تعداد بالای انواع خودروها، از میزان تصادفات کم کنند. به همین منظور امروزه در برخی از کشورها، به جای این که از نوشته استفاده شود، از علائم و نگاره های نیم رخ بهره گرفته می شود.

با این که در کشورهای عضو کنوانسیون بین المللی، شکل و مفاهیم راهنمایی یکسان بوده و عمومی هستند اما هر کشوری قادر است تابلو راهنمایی را در دو زبان تولید کند. استفاده از زبان اصلی کشور در تابلو راهنمایی، فهم آن را برای مردمان همان کشور راحت کرده و استفاده از زبان انگلیسی نیز باعث شده تا افراد خارجی نیز بتوانند مفهوم تابلو را دریابند. به این ترتیب در ایران از زبان فارسی و انگلیسی برای تولید انواع تابلو راهنمایی استفاده شده است. این موضوع در دیگر کشورهای آسیایی نیز رعایت شده و در چین، کشورهای عربی و هند و ... نیز علائم ترافیکی به زبان اصلی مردم همان کشور و زبان انگلیسی بر روی تابلو نقش بسته اند.

در کشورهای مختلف ممکن است شکل و طرح انواع تابلو راهنمایی با هم متفاوت باشد. در ایران، زمانی که حرف از تابلوی راهنمایی توقف ممنوع باشد، همه تابلویی به شکل هشت ضلعی قرمز رنگ با نوشته سفید را تجسم می کنند. در حالی که در برخی کشورها به جای رنگ قرمز از رنگ زرد یا آبی استفاده شده است. در پاکستان از علامت دست برای نشان دادن علامت ایست استفاده شده یا در کشورهایی چون لیبی، تابلو توقف به صورت دایره با یک مثلث وارونه است.

موضوع دیگر در تولید و ساخت تابلو راهنمایی، دخیل بودن فرهنگ مردم هر کشور است. برای مثال برخی کشورها از پوشش مردم خود در طراحی علائم ترافیکی استفاده کرده است. در بعضی کشورهای عربی از پوشش رایج عربی برای طراحی تصویر عابر پیاده استفاده شده است. در کشور لائوس برای این تابلو، تصویر یک زن به تصویر کشده شده است. این در حالی است که در سازمان جهانی UNESCAP، تابلو عابر پیاده به صورتی طراحی شده است که فردی را در حال گذر از خط عابر پیاده نشان می‌ دهد. با در نظر گرفتن مسائل یاد شده در این مقاله، می توان چنین برداشت کرد که با وجود تفاوت در آداب و رسوم هر کشور و دخالت دادن این موضوع در ساخت انواع تابلو راهنمایی، اما باز هم بیشتر علائم ترافیکی از یک قانون تبعیت کرده و شکل و ظاهری یکسان دارند.

ایمن ترافیک کالا علاوه بر تولید انواع تابلو راهنمایی، وظیفه ی فروش تابلو ترافیکی و نصب آن در محل را نیز دارد. قیمت علائم راهنمایی در این مجموعه بسته به متریال استفاده شده در آن متفاوت است. به منظور خرید تابلو ترافیکی می توانید به سایت این مجموعه مراجعه کرده و از راهنمایی کارشناسان آن نیز بهرمند شوید.

استاندارد تابلو راهنمایی در کشورهای دیگر

 

 

تابلو اسامی معابر

تابلو اسامی معابر که جزو تجهیزات ترافیکی می باشد، شما را در یافتن مسیر راهنمایی خواهد کرد. این تابلو با راهنمایی رانندگان به مقصد مورد نظر، حجم ترافیک را کاهش می دهد. تابلو اسم کوچه نیز همین کارایی را دارد. در واقع این تابلوها به عنوان تابلوهای راهنمایی عمل کرده و در مورد مکان مورد نظر، اطلاعاتی را در اختیار افراد قرار می دهند.

ابعاد هر کدام از این تابلوها باید مطابق استاندردها و ضوابط باشد. رنگ تابلو اسامی معابر نیز بسیار مهم است و باید در رنگ آبی تهیه شده باشد. به منظور دیده شدن تابلو اسم کوچه و معابر در شب، از شبرنگ یا رنگ الکترواستاتیک در زمینه این تابلوها استفاده می شود. قیمت تابلو اسامی معابر بر اساس نوع و سایز تابلو تعیین می شود. متریالی که در ساخت این محصول به کار می رود و همچنین نوع تابلو تعیین کننده قیمت آن است.

تابلویی که طرفداران زیادی در چند سال اخیر پیدا کرده، تابلو کوچه عشق است. این تابلو به عنوان یک هدیه شیک و جذاب استفاده می شود. شما می توانید این تابلو را در منزل و یا حیاط خود نصب کنید. بر روی این تابلو اسم شما و همسرتان نوشته می شود. می توانید تاریخ ازدواج خود را نیز بر روی آن ثبت کنید. البته نوشته روی تابلو، مطابق خواست شما نوشته خواهد شد. در این مورد شما مختارید هر آن چه دوست دارید بر روی تابلو ثبت کنید. این تابلو در دو نوع پرچمی و دیوارکوب ساخته می شود و ابعاد هر کدام از آنها متفاوت است. قیمت تابلو کوچه عشق با توجه به نوع تابلو و ابعاد آن متغییر خواهد بود. ایمن ترافیک کالا به عنوان تولیدکننده تابلو اسامی معابر، این محصول را با کیفیت بالا و با قیمت مناسبی به مشتریان خود ارائه می کند. چنانچه قصد خرید تابلو کوچه عشق دارید می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و از راهنمایی آنها استفاده کنید.

 تابلو اسامی معابر

قیمت تابلو راهنمایی

انواع تابلو اخباری راهنمایی و یا تابلو راهنمایی و رانندگی هشدار دهنده  بسته به علائمی که در آن ثبت شده است باید در مکان مناسب نصب شود. نصب علائم ترافیکی در مکان مناسب نقش بسیار مهمی در کاهش میزان تصادفات در جاده ها و خیابان ها دارد به طوری که تقریبا عدم وجود تابلو راهنمایی در جاده ها و خیابان ها غیر قابل تصور است. حتی خیابان های فرعی نیز دارای تابلو راهنمایی جهت نما و یا تابلو اسامی معابر می باشد.

قبلا نیز گفته شد که تابلو راهنمایی باید از فلز ساخته شود.  تفاوت قیمت انواع علائم راهنمایی و رانندگی بر اساس نوع فلزی که در ساخت آن استفاده می شود، اندازه تابلوها، استفاده از نوار شبرنگ و کیفیت رنگ به کار رفته در آن متغیر است. از جمله فلزاتی که در تولید انواع تابلو ترافیکی از آن استفاده می شود می توان به ورقه های آهن با پوشش الکترواستاتیک و همچنین ورق های گالوانیزه اشاره داشت. ضخامت این فلزات نیز در تعیین قیمت آن تاثیرگذار است.

تابلو ترافیکی داخل شهر اصولا از فلزات با کیفیت بهتری ساخته می شوند؛ زیرا این تجهیزات بهتر است طول عمر بیشتری داشته باشند. کمتر پیش می آید که در تابلو راهنمایی داخل شهر از نوار شبرنگ استفاده شود و اصولا سایز آنها طبق استاندارد راهنمایی و رانندگی تعیین می شود.. تابلوی اخباری راهنمایی از ورق های گالوانیزه و یا آهن با ضخامت متوسط ساخته شده و در خیابان ها، بزرگراه ها، آزادراه ها و جاده های برون شهری نصب می شوند.  تابلوی اسامی معابر نیز از انواع تابلو اخباری است که در شهرها نصب می شوند تابلوی معابر نسبت به دیگر انواع تابلوی راهنمایی چاپ شکیل تری دارند و شهرداری با توجه به مسایلی همچون زیباسازی شهر آنها را طراحی می نمایند.

تابو ریلی ترافیکی که در جاده های برون شهری نصب می شود از انواع دیگر تابلو راهنمایی اخباری به شمار می آید. از آنجایی که ابعاد تابلو اخباری در جاده های برون شهری بسیار بزرگ است آنها را در قطعات کوچکتر طراحی کرده و در محل به صورت ریلی نصب می نمایند. قیمت تابلو ریلی ترافیکی بسته به ابعاد و فلز به کار رفته در ساخت آن متفاوت است. تابلو حاشیه نما از دیگر انواع تابلو راهنمایی رانندگی است که در حاشیه جاده ها نصب می شود. این تابلو به دلیلی استفاده از شبرنگ در ساخت آنها قیمت متفاوتی دارد.

در ساخت انواع علائم ترافیکی بین شهری از ورق های گالوانیزه یا آهن با پوشش الکترواستاتیکی با ضخامت کمتر استفاده می شود. از آنجایی که امکان به سرقت رفتن این محصولات وجود دارد در ساخت آنها از فلزات ارزان قیمت استفاده می شود. ورق های گالوانیزه نسبت به دیگر انواع فلزات مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی دارد، پوسیده نمی شود، زنگ نمی زند و از طرفی قیمت آنها مقرون به صرفه است. اگر این ورق ها به کمک رنگ های کوره ای رنگ آمیزی شود ماندگاری بالایی نیز دارند. به عبارت ساده تر رنگ از روی این فلزات بلند نمی شود.

در انواع علائم راهنمایی رانندگی بین شهری اصولا بیشتر از شبرنگ استفاده می شود مخصوصا در جاده های فرعی که نوردهی مناسبی ندارد بیشتر مدل های تابلو راهنمایی و رانندگی دارای نوار شبرنگ هستند. این نوارها تاثیر به سزایی در کاهش تصادفات دارند؛ اما هزینه خرید تابلو راهنمایی را افزایش می دهند. از مهمترین تابلو راهنمایی که نیاز به نوار شبرنگ دارند، تابلو حاشیه نما، تابلو ریلی ترافیکی و ... هستند. این نوع تابلو با نشان دادن مسیر جاده از قسمت خاکی نقش زیادی در کاهش تصادفاتی دارند که در آنها رانندگان به دلیل عدم دید کافی به سمت قسمت های خاکی کشیده می شوند. طول عمر مفید انواع نوار شبرنگ بین 3 تا 7 سال است و استفاده از بهترین انواع نوار شبرنگ بر قیمت نهایی علائم ترافیکی می افزاید.

قبلا گفته شد از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت تابلو راهنمایی رنگ آمیزی آن است. بهترین انتخاب برای تابلو راهنمایی و رانندگی، رنگ الکترواستاتیک است. این نوع رنگ آمیزی در برابر عوامل محیطی ماندگاری بالایی دارد. از این رو در رطوبت و گرمای بیش از اندازه کم رنگ نخواهد شد، از فلز جدا نشده و به عبارتی پوسته پوسته نمی شود.

ایمن ترافیک کالا تولید کننده انواع علائم ترافیکی است. این مجموعه با تولید انواع تابلو راهنمایی و رانندگی شهری و بین شهری، تابلو اسامی معابر و ... در اشکال استاندارد خدماتی در زمینه نصب آنها نیز ارائه می دهد.

قینت تابلو ترافیکی 

 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^