سبد خرید 0
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

المان های شهری نوروزی

 

المان شهری یا نماد شهری، نوعی ترکیب شامل احجام و اشکال هندسی است که با داشتن یک نظام هندسی زیبا تا مدت‌ها با افزودن جذابیت به یک ناحیه موجب شناخت آن منطقه به صورت سمبلیک می‌شود. یکی از اهداف المان های شهری، اشاره به اتفاقی خاص است که در منطقه مزبور افتاده و همچنین اطلاع رسانی و معرفی آن منطقه به لحاظ مذهبی، تاریخی، جغرافیایی و فرهنگی است که در نهایت منجر به ارتباط بهتر مخاطبین با محل مورد نظر می‌شود.

هدف دیگر استفاده از المان های شهری، زیباسازی ناحیه است. یک المان شهری می‌تواند به محیط شهری کمک کند تا از یکنواختی خارج شده و با عجین شدن در هنر، زیبایی و عظمت بهتری پیدا کند.

 

المان ها خود انواع متفاوتی دارند که عبارتند از:

المان نمایشی: این نوع المان‌ها صرفا جنبه تزئینی، هنری و نمایشی دارند و به دنبال رساندن مفهوم خاصی نیستند. این المان‌ها که سبک‌های هنری مفهومی و انتزاعی را در بردارند، توجه گروهی خاص از مخاطبین را به خود جلب می‌کنند.

المان بیانی: این نوع المان ها، برای رساندن پیامی خاص، مثل نشان دادن واقعه‌ای خاص در یک منطقه و یا ویژ‌گی‌ها و نام منطقه استفاده می‌شوند و قابل درک برای مخاطبین عام و عادی هستند.

المان عملکردی: این نوع المان‌ها، فضایی را به خود اختصاص می‌دهند و عملکرد خاصی در منطقه دارند. به عنوان مثال می‌توان برج مخابراتی میلاد در شهر تهران را به عنوان یک المان عملکردی منحصر به فرد نام برد.

 

المان شهری نوروزی

یکی از انواع المان های شهری، المان شهری نوروزی است. انواع المان نوروزی، به جهت معرفی عید کهن و باستانی نوروز و زیباسازی شهرها در ایام نوروزی استفاده می‌شوند. نوروز جشنی کهن است که در ایام تعطیل آن سفرهای نوروزی بسیاری به شهرها اتفاق می‌افتد و این مسئله مسئولین را ملزم به زیباسازی و شاداب کردن چهره شهر برای جذب گردشگران می‌کند. از این رو از انواع المان نوروزی از قبیل هفت سین نوروزی شهری، المان شهری سنتی بابا نوروز، المان عید نوروز ماهی، المان نوروزی ننه سرما و امثال این‌ها به این منظور استفاده می‌شوند و هر کدام از این‌ها باید با استفاده از طرح‌ها و رنگ‌های شاد، نشان‌دهنده لطافت و شادابی بهاری باشند.

جهت دریافت اطلاعات درباره انواع محصولات المان نوروزی و مشاهده عکس المان شهری نوروزی جهت اطلاع از طرح‌های گونانون این نمادها، می‌توانید به وبسایت ایمن ترافیک کالا ، که از جمله معتبرترین شرکت‌های فعال در زمینه تجهیزات و مبلمان شهری و المان های نوروزی است مراجعه نمایید.

 

المان های نوروزی

 

کاربرد المان نوروزی

نوروز به عنوان یکی از کهن ترین جشن‌های ایرانی، آداب و رسوم ویژه ای دارد که از قبیل آن‌ها می‌توان به چیدن سفره هفت سین، تهیه لباس نو، دید و بازدیدهای نوروزی و نصب المان های نوروزی اشاره کرد. استفاده از انواع المان شهری نوروزی در میادین، مکان‌های عمومی شهری و پارک‌ها در کنار رنگ و بوی بهاری شهر، حال و هوای شهر را تازه‌تر می‌کنند.

 

طراحی و مصالح ساخت المان نوروزی

انواع المان نوروزی را می‌توان در طرح‌های متنوعی طراحی کرد و ساخت. المان های نوروزی که اغلب از جنس فایبرگلاس، سنگ یا فلز ساخته می‌شوند امروزه در بسیاری از شهرها برای حفظ انرژی و طبیعت، از جنس  مواد و مصالح بازیافتی ساخته می‌شوند. طراحی‌ و ساخت المان نوروزی با استفاده از طرح‌های زیبا و رنگ‌های متنوع و شاد جلوه ای زیبا، تازه و ویژه به شهر می‌دهد و یکی از بهترین گزینه‌ها در زیباسازی شهر در ایام نوروزی محسوب می‌شوند.

هر یک از المان های شهری نوروزی می‌تواند ضمن زیباسازی شهر، یک شخص یا موضوعی خاص را معرفی کند. انواع المان نوروزی به دلیل استفاده در فصل بهار و در فضای باز، باید مقاومت و دوام بالایی داشته باشند و در شرایط مختلف آب و هوایی از بین نروند. شایان ذکر است، در ساخت هر المان باید به منطقه مورد استفاده نیز توجه کرد، در برخی شهرها بهار، آفتابی است و در برخی دیگر، پر باران. ضمن این‌که ضربات و برخوردها نباید موجب آسیب رسیدن به این‌ المانهای شهری نوروز شوند. المان شهری ویژه نوروز باید با رعایت استانداردهای جهانی تولید شوند و با رعایت اصول و تولید توسط مواد با کیفیت، به محیط زیست آسیب نرسانند.

 

المان تخم مرغ نوروز

 

طراحی برخی المان های نوروزی ساده است و تنها با استفاده از یک رنگ آمیزی جذاب، موجب زیبا شدن شهر می‌شوند اما برخی از المان های نوروزی با استفاده از گیاهان و گلها تزئین می‌شوند و به گونه ای دیگر، نشان دهنده حال و هوای بهاری خواهند بود. طراحی هر کدام از المان‌ها با استفاده از مفاهیم و طرح‌های خاصی از جمله شخصیت‌های کارتونی، نمادهای علمی دینی و مذهبی و آداب و رسوم هر ناحیه انجام می‌شود. برخی از المان های نوروزی، به صورت کلاسیک و با بهره گیری از نوستالژی ها انجام می‌شود. استفاده از کاراکترهای قدیمی کارتون‌های دهه 60، جاروی دستی، علاءالدین، قلک‌های قدیمی، کتب قدیمی درسی و غیره می‌تواند برای شهروندان و مسافرین شهری جذاب باشد.

 

انواع المان نوروزی

به منظور نشان دادن سنت‌های کهن جشن نوروز می‌توان از نمادها و المان‌های مختلفی استفاده کرد و با استفاده از هر کدام، مفهوم خاصی را منتقل کرد. انواع مختلفی از المان های نوروزی از جمله هفت سین نوروزی شهری، المان شهری سنتی بالا نوروز، المان عید نوروز ماهی، المان نوروزی ننه سرما و امثال این‌ها جهت زیباسازی شهرها در نوروز تولید می‌شوند که در ادامه به توضیح برخی از این‌ها می‌پردازیم.

 

المان نوروزی هفت سین

از المان هفت سین اغلب در میادین بزرگ شهرها استفاده می‌شود و به همین خاطر در معرض آسیب‌های زیادی قرار می‌گیرند. جهت جلوگیری از آسیب دیدن این المان باید از مواد و مصالح مقاومی در ساخت آن‌ها استفاده کرد تا در شرایط متغیر آب و هوایی و در برخورد با نور خورشید نیز دوام بالایی داشته باشند.

خصوصیات طرح هفت سین

 • طراحی خلاقانه
 • قیمت مناسب
 • نصب راحت
 • پوشش رنگ ثابت
 • دوام بالا

 

المان های شهری نوروزی

 

المان نوروزی ساعت

ساعت که می‌تواند یکی از سین های سفره هفت سین محسوب شود در بسیاری از مناطق به عنوان یکی از المان های نوروزی استفاده می‌شود. المان نوروزی ساعت می‌تواند در دو نوع تولید شود که یکی از آن‌ها عقربه دستی متحرک دارد و دیگری دارای عقربه‌های تزئینی است.

خصوصیات المان ساعت

 • بدنه فلزی
 • رنگ ثابت
 • قیمت مناسب
 • طراحی چشم گیر و خلاقانه

 

المان نوروزی ساعت

 

المان نوروزی بابا نوروز

این المان نوروزی در سبک سنتی و با مفهوم و معنا اغلب در فضای سبز بین بزرگراه‌ها نصب می‌شود. یکی از عناصر شهری ساخته شده از بدنه ای تمام فلز با مقاومت بالا در برابر ضربات و مستحکم است و به راحتی از بین نخواهد رفت.

خصوصیات المان بابا نوروز

 • رنگ ثابت
 • قیمت مناسب
 • طراحی خلاقانه
 • مقاوم در برابر آسیب های مختلف

 

المان نوروز استقبال از بهار

برخی از المان های نوروزی با هدف نشان دادن مفهوم به پایان رسیدن زمستان و به استقبال بهار رفتن ساخته می‌شوند. این المان‌ها باید ساخته شده از رنگ‌هایی شاد و طرح‌هایی جذاب، نویدبخش شروع بهار باشند. از انواع المان استقبال از بهار می‌توان در محل‌های مختلفی از جمله ورودی شهرها، میادین، محوطه ساختمان‌های تجاری، پارک‌ها و محوطه خیابان‌ها استفاده کرد.

این المان در فضایی آزاد نصب می‌شوند و نیازمند داشتن مقاومت بالا در برابر شرایط مختلف آب و هوایی مثل باران، وزش باد، رطوبت، تغییرات دمایی و تابش خورشید هستند.

 

المان نوروزی مرغ عشق با فال حافظ

این المان نوروزی نشان دهنده یکی از عادات و رسوم ایرانیان در شروع سال نو است و استفاده از آن ایده ای نوین و جذاب محسوب می‌شود.

 

المان نوروزی با نماد مسافرت

نوروز با آب و هوایی خوب و حس و حالی ناب، می‌تواند زمان مناسبی برای برای سفر رفتن باشد. المان نوروزی با نماد مسافرت که به منظور ترغیب شهروندان به مسافرت استفاده می‌شود در برخی از نواحی شهر می‌تواند به صورت سمبلیک مورد استفاده قرار بگیرد.

خصوصیات

 • یکپارچه
 • داشتن طرحی زیبا
 • با جنبه تزئینی

 

المان نوروزی ماهی و سبزه

سبزه و ماهی دو جزء جدانشدنی سفره هفت سین هستند و خود بیانگر مفاهیم ویژه ای هستند. استفاده از ماکت سبزه و ماهی در رنگ‌های جذاب قرمز و سبز و آبی یکی از نقاط قوت زیباسازی آن در کنار طرح شکیل و فانتزی آن است.

خصوصیات طرح سبزه و ماهی

 • جا به جایی آسان
 • قابلیت مونتاژ
 • طرح و نقش جذاب
 • ماندگاری بالا
 • رنگ آمیزی با کیفیت
 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه

 

المان ماهی نوروزی

 

فروش المان نوروزی

مسئولین شهری و بسیاری از ارگان‌ها و سازمان‌ها با فرارسیدن عید نوروز به منظور زیباسازی فضای شهری و محیط فعالیت خود، تصمیم به خرید و استفاده از انواع المان شهری می‌گیرند تا ضمن نوید بخشی سال نو، فضا را جلوه ای نو ببخشند و توجه شهروندان را به خود جلب کنند. ایمن ترافیک کالا ، شرکتی معتبر و باتجربه به عناون یکی از برترین تولید کننده های المان های شهری، به ویژه تولید کننده المان های شهری نوروزی فعالیت دارند.

متقاضیان خرید المان نوروزی می‌توانند جهت مشاهده قیمت انواع المان نوروزی، خرید و نصب این نمادها توسط ایمن ترافیک کالا به فروشگاه اینترنتی این مجموعه مراجعه کنند.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
10 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^