سبد خرید 0
جستجو در استوانه ها
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

استوانه ترافیکی

سرعت بالای توسعه شهری در عصر جدید منجر به وقوع مشکلات مختلفی شده است. از جمله این مسائل می­توان به مشکلات تردد و ترافیک ­های ناشی از آن اشاره کرد. ترافیک های سبک و سنگینی که تا ساعت­ ها به طول می­ انجامد. از این جهت برای کنترل چنین پیش ­آمدهایی قوانین و مقررات بخصوصی وضع شده است. به منظور اجرای هرچه بهتر این قوانین ابزار و تجهیزات مختلفی طراحی و ساخته شده است. از جمله این تجهیزات می­توان به انواع استوانه ترافیکی اشاره کرد. یک استوانه ترافیکی استاندارد باید از ویژگی­ های کیفی و ظاهری بهینه­ ای برخوردار باشد. امروزه شرکت ­های مختلفی اقدام به تولید و عرضه انواع تجهیزات ترافیکی، از جمله استوانه ترافیکی می­کنند. بنابراین خرید آن در هر شهر و مکانی به راحتی امکان پذیر خواهد بود. اما نکته مهمتر کیفیت محصول است که خریدار باید به آن توجه داشته باشد. از این رو در این مطلب عناوینی مرتبط با آموزش خرید استوانه ترافیکی  مناسب بیان می­شود. 

 

کاربرد استوانه ترافیکی در اماکن

استوانه ترافیکی کاربرد های متفاوت و وسیعی در فضای شهری دارد. مسدود کردن مسیر مشخصی از جاده به منظور تعمیر و یا دلایل دیگر و تعیین حریم برای پارک خودرو در اماکن ویژه از جمله کاربردهای استوانه ترافیکی است. با توجه به دلایل استفاده از استوانه ترافیکی، نوع و جنس استوانه مورد استفاده متفاوت خواهد بود. در برخی مواقع برای جلوگیری از پارک خودروهای متفرقه در پارکینگ­های تجاری و اداری از آن برای تعیین محدوده استفاده می­شود. مورد دیگر کاربردهای استوانه ترافیکی برای جلوگیری از تردد در مسیرهایی است که ساخت و ساز در حال انجام است. عبور از این مسیرها گاها ممکن است خطر آفرین باشد. با توجه به کاربردهای مختلف، انواع استوانه ترافیکی در شکل­ ها و ابعاد مختلف ساخته می­شود. از این رو کاربر بسته به نوع کاربری مورد نظر، باید مدل مناسب را شناسایی و خریداری نماید. در ادامه مشخصات استوانه ترافیکی بیان می­شود، تا کاربر بتواند با اطلاعات دقیق­ تری نسبت به خرید محصول مورد نظر اقدام نماید.

 

انواع استوانه ایمنی

 

مهمترین مشخصات استوانه ترافیکی

امروزه استوانه­ ترافیکی نقش مهمی در کاهش­ بی­نظمی­ های شهری دارد. در واقع جایگذاری صحیح و اصولی این تجهیزات در معابر می­تواند در پیاده سازی قوانین و کاهش تصادفات و ترافیک­ ها تاثیر گذار باشد. از این رو کاربران پیش از خرید باید از مشخصات استوانه ترافیکی اطلاعات کافی را کسب نمایند. یکی از مهمترین مشخصات استوانه ترافیکی، کیفیت و جنس آن است. جنس و کیفیت ساخت استوانه ترافیکی تعیین کننده ماندگاری و دوام آن است. در واقع خریدار در مقابل هزینه­ای که صرف خرید استوانه می­کند، انتظار کیفیت و دوام مشخصی را خواهد داشت. شرکت­های معتبر تولید کننده استوانه­ ترافیکی از پلاستیک­ های فشرده و قابل انعطاف و یا از فلزات مختلف برای ساخت این محصولات استفاده می­کنند. این کالا باید مقاومت بالایی در برابر شرایط محیطی مختلف داشته باشد. دوام کافی در برابر ضربات محکم، تابش مداوم آفتاب و دماهای پایین از جمله استانداردهای یک استوانه ترافیکی با کیفیت است.

 

انواع استوانه ترافیکی و کاربردها

امروزه مراکز مختلف تولید کننده استوانه ترافیکی مدل­های متنوعی از این محصول را روانه بازار مصرف می­کنند. این عناصر با عناوین مختلفی از جمله استوانه ترافیکی ساده، استوانه ترافیکی باتومی، استوانه ترافیکی فلزی، استوانه ترافیکی پارکینگ، استوانه ترافیکی استیل و بسیاری دیگر شناخته می­شوند. هرکدام از این المان­ ها بیان­گر وضعیت ویژه ای هستند. در ادامه کاربرد استوانه ترافیکی در اماکن مختلف آشنا می­شوید؛

 

استوانه ایمنی

استوانه ایمنی به منظور اعلام وضعیت هشدار برای عابرین و رانندگان مورد استفاده قرار می­گیرد. استوانه ترافیکی ایمنی را برای پیشگیری از وقوع حادثه در نزدیکی چاله و یا چاه های سرباز در پیاده رو و معابر عمومی باید نصب کرد. به ویژه در نزدیکی معابری که ساخت و ساز صورت می­گیرد، برای پیشگیری از سقوط ناخواسته مصالح و وقوع آسیب­ های احتمالی، نصب استوانه ایمنی و اعلام هشدار به عابرین الزامی است. نصب استوانه ایمنی در تراکم بالا در انتهای بزرگراه­ ها برای ممانعت از تردد و یا محدود کردن عرض جاده به منظور کنترل سرعت استفاده می­شود.

 

 

 

استاندارد جهانی تعیین شده برای ابعاد استوانه ترافیکی ایمنی طول 1.15 متر و شعاع 5 سانتی متر می­باشد. البته ممکن است ابعاد استوانه ترافیکی در مناطق مختلف بسته به نوع قوانین ترافیکی متفاوت باشد. با توجه به نوع کاربری این المان، می­بایستی از مواد با استحکام بالا در ساخت آن استفاده شود. معمولا استوانه ایمنی را از لاستیک و یا ترکیبات PVC می­سازند. این ترکیبات انعطاف پذیری و مقاومت به ضربه بالایی را برای این استوانه فراهم می­کند.

 

 

استوانه ترافیکی باتومی

اصطلاح باتومی که برای این نوع برگزیده شده است، برامده از طراحی این مدل است. شکل باتومی مانند استوانه ایمنی ساده، سبب شده است بسیاری این ابراز ترافیکی را با نام استوانه ترافیکی باتومی بشناسند.

 

استوانه ترافیکی فلزی

برای استحکام بخشی بیشتر به برخی از استوانه­­ های ترافیکی، در ساخت آن­ها از فلز استفاده می­شود. وزن استوانه ترافیکی فلزی بیش از نمونه­ های پلاستیکی است. از این رو این استوانه­ ها برای مصارف ثابت طراحی و تولید می­شوند. با توجه به اینکه این استوانه برای نصب دائم ساخته شده است، اتصال این ابزار به روش جوشکاری انجام می­شود. از انواع استوانه ترافیکی فلزی می­توان به استوانه ترافیکی استیل اشاره کرد. جنس استیل به دلیل استحکام بالا و مقاومت در برابر آسیب­ های فیزیکی و نیز شرایط جوی، به عنوان یک ممانعت کننده با دوام و مستحکم شناخته می­شود. در بسیاری از پیاده رو­ها برای جلوگیری از ورود خودرو و موتور، نصب استوانه ترافیکی استیل انجام می­شود.

 

استوانه فنری

استوانه فنری در واقع نوعی از استوانه ترافیکی ساده است که در ناحیه پایه آن یک فنر به کار رفته است. دلیل تعبیه این فنر ایجاد قابلیت انعطاف پذیری فوق العاده برای این قطعه است. به نحوی که در برخوردهای شدید امکان انعطاف در جهات مختلف را داشته باشد. با توجه به مزیت ویژه استوانه فنری، از آن در موقعیت­ هایی که امکان چنین برخوردهایی بالاست، استفاده می­شود.

 

استوانه ترافیکی شب نما

ایجاد یک لایه رنگ فلوئورسنت بر روی انواع استوانه ساده و سایر استوانه­ های ترافیکی در کارخانه تولید استوانه ترافیکی انجام می­شود. این عمل به منظور مشخص شدن هرچه بیشتر این علائم در تاریکی می­باشد. استوانه ترافیکی شب نما به ویژه در بزرگراه ­ها برای هدایت بهتر خودروها و کنترل ترافیک و یا ایجاد محدودیت در عرض جاده­ ها مورد استفاده قرار می­گیرد.

 

استوانه ایمنی شب نما

 

ابعاد استاندارد استوانه های ترافیکی

استوانه­ های ترافیکی برحسب ابعاد و سایر مشخصات ظاهری به صورت کدهای مختلف نام گذاری می­شوند. از مهمترین این علائم می­توان به استوانه ترافیکی A3، استوانه A8 و استوانه A4 اشاره کرد؛

  • استوانه ترافیکی A3 : این استوانه که بیشتر با نام استوانه ایمنی شناخته می­شود، راهکاری برای اعمال محدودیت­ های جاده ای و کنترل سرعت خواهد بود. نوارهای شب نمای موجود بر روی این استوانه به خوبی برای رانندگان قابل روئیت خواهد بود. در مواردی دیگر می­توان با نصب این علائم حاشیه جاده­ های پر تردد، از پارک وسایل نقلیه سنگین جلوگیری نمود. این استوانه ایمنی دارای شبرنگ استاندارد گلاس بیددار، محافظ نور خورشید(anti UV) ، ضد زنگ(antioxidant)  و  آنتی استاتیک(antistatic)  است.
  • استوانه ترافیکی A8 : استوانه ایمنی فنری با نام تخصصی استوانه A8 شناخته می­شود. این استوانه مجهز به یک پایه فنری است که انعطاف پذیری در جهات مختلف را ایجاد نموده است. با توجه به طراحی جالب توجه این قطعه در برخوردها و تصادفات شدید، کمترین آسیب را پذیرا خواهد بود. به دلیل دوام بالای این استوانه، معمولا از آن برای نشان دادن هندسه جاده ­ها و بزرگراه ­ها استفاده می­شود.
  • استوانه ترافیکی A4 : استوانه ترافیکی A4 مدل دیگری از استوانه ایمنی است که به سبب کیفیت بالای ساخت در برابر انواع آسیب­های فیزیکی و شرایط جوی مقاومت بالایی دارد. این استوانه را برای هدایت خودروها در مسیرهای پر تردد و پرترافیک به صورت ثابت در اطراف جاده نصب می­کنند.

 

 

نحوه نصب استوانه ترافیکی

انواع استوانه ترافیکی استحکام بالایی در برابر انواع ضربات و آسیب­های فیزیکی دارند. برای دریافت عملکرد مناسب از این المان­ها باید در نحوه نصب آن­ها­ دقت کافی را به کار برد. اگر قادر به نصب استوانه ترافیکی نیستید، این کار را به یک فرد ماهر بسپارید. اگرچه نحوه نصب استوانه ترافیکی چندان پیچیده نیست و با چند آموزش ساده می­توانید در نصب آن کاملا حرفه ای شوید.

 

در برخی موارد نیازی به نصب استوانه ایمنی به صورت ثابت نیست. در این شرایط برای نصب موقت استوانه ترافیکی از چسب مخصوص استفاده می­شود. اما نصب استوانه ایمنی به صورت دائمی نیاز به پیچ، مهره و مته دارد. نحوه نصب استوانه ترافیکی به این صورت است که به کمک مته در نقاط مشخص شده حفره ایجاد می­کنند و سپس با استفاده از پیچ و مهره استوانه را در محل مورد نظر نصب می­کنند. محل نصب استوانه ایمنی تاثیر مهمی در هدایت ترافیک خواهد داشت. از این رو ابتدا محل نصب و میزان تراکم این عناصر را تعیین و علامت گذاری کنید. سپس اقدام به نصب ثابت و یا موقتی آن­ها کنید. نصب استوانه ایمنی به وسیله 4 تا 6 پیچ در اطراف پایه استوانه انجام می­شود. روش دیگری که برای نصب پیشهاد می­شود، جوشکاری است. این روش برای نصب دائم انواع استوانه ترافیکی فلزی و استوانه ترافیکی استیل انجام می­شود.

 

مکان مناسب نصب استوانه ترافیکی

همانطور که پیش از این عنوان شد، امروزه انواع مختلفی از استوانه­ های ترافیکی طراحی و ساخته شده­اند. هرکدام از این عناصر متناسب با نوع کاربری مورد نیاز، ظاهر متفاوتی دارند. استوانه ترافیکی پارکینگ نسبت به استوانه ترافیکی مورد استفاده در معابر و بزرگراه­ ها متفاوت خواهد بود. تفاوت استوانه ترافیکی پارکینگ با سایرین در تراکم نصب آن­ها خواهد بود. در واقع برای هدایت خودرو به مسیرهای از پیش تعیین شده در پارکینگ و یا ایجاد محدوده توقف از استوانه ترافیکی پارکینگ استفاده می­شود. در شهرهای پر جمعیت، شاید نصب تابلوهایی با عناوین ممنوعیت پارک چندان پاسخگو نباشد. از این رو نصب تعداد محدودی از استوانه ­های ترافیکی در محل می­تواند مانع از پارک کردن خودروهای مزاحم شود. از انواع مختلف استوانه ­های ترافیکی برای پارکینگ می­توان استفاده کرد.

 

 

 

کارخانه تولید استوانه ترافیکی

تجهیزات مختلف ترافیکی توسط کارخانه­های متعددی در ایران ساخته می­شوند. از این رو می­توان انواع استوانه ترافیکی را با قیمت­ های مناسب و به راحتی خریداری نمود. محصولات تولید شده توسط این کارخانه­ها از کیفت بالایی برخوردار بوده و قابل رقابت با نمونه­ های خارجی می­باشند. کارخانه تولید استوانه ترافیکی در اصفهان و کلان­شهرهای دیگری همچون تهران، شیراز و مشهد در حال فعالیت هستند. هدف از فعالیت این شعب در شهرهای مختلف، کنترل قیمت استوانه ترافیکی و افزایش کیفیت این محصولات است.

 

قیمت استوانه ترافیکی

قیمت استوانه ترافیکی در اصفهان بسته به نوع، جنس و کیفیت محصول متفاوت است. با توجه به این­که نمونه ­های خارجی هم در بازار مصرف موجود است، می­توان رنج مختلف قیمت استوانه ترافیکی در اصفهان را مشاهده نمود. مسلما قیمت استوانه فلزی در مقایسه با استوانه فنری و یا استوانه ترافیکی شب نما یکسان نخواهد بود. مواد مورد استفاده در ساخت این محصولات در قیمت آن بسیار تاثیرگذار خواهد بود. استوانه فلزی به دلیل فرایند تولید پیچیده­ تر و قیمت بالاتر فلز، قیمت بیشتری نسبت به استوانه های پلاستیکی خواهد داشت. در میان استوانه ­های غیر فلزی، استوانه ترافیکی پلی اورتان(PU)  از قیمت بالاتری برخوردار است.

 

مراکز تولیدکننده استوانه ترافیکی

استان البرز از جمله مناطق فعال کشور در حوزه صنعت است. در میان مراکز در حال فعالیت در این استان می­توان کارخانه تولید استوانه ترافیکی در کرج را نام برد. این شعبه تولیدکننده انواع تابلو معابر، استوانه ترافیکی شب نما و سایر تجهیزات ترافیکی در کیفیت های استاندارد می­باشد. با توجه به افزایش جمعیت و گسترش روز افرزون شهر­ها، تعداد بزرگراه­ ها و معابر نیز در حال توسعه هستند. از این رو علائم ترافیکی از جمله نیازهای همیشگی جامعه شهرنشین به منظور ایجاد نظم بیشتر است.

برای اطلاع از قیمت و خرید استوانه ترافیکی با کارشناسان ایمن ترافیک کالا تماس بگیرید. 

 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
4 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
^