چرا تابلو ایست 8 ضلعی است؟

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست | دوشنبه 25 تير 1397 در ساعت 14 : 17 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

این اتفاقی جالبی است که بازی سرگرم کننده و کودکانه چراغ قرمز/چراغ سبز به تصمیماتی که در جاده می گیرید مرتبط است. در حالی که این بازی باعث بهبودی واکنش ها و توجهات یک بچه می شود، همینطور می تواند منجر به واکنش و عکس العمل سریع در بزرگسالان شود. تابلو ایست برای کمک به حفظ سلامتی شما در طی سال ها طراحی شده است تا توجه شما را به خود جلب کرده تا بتوانید سریع تر واکنش نشان دهید.
اولین نشانه توقف در سال 1915 در میشیگان مورد استفاده قرار گرفت. در آن زمان تابلو ایست به شکل مربع و اندازه آن 60 در 60 سانتی متر بوده است و لغات با رنگ سیاه بر روی زمینه سفید رنگ نوشته میشد. به دلیل اینکه ماشین های زیادی در جاده ها وجود نداشت این علامت کافی بود، اما در دهه 1920 تعداد ماشین ها در جاده ها افزایش پیدا کرد و ایالات متحده همه نشانه های توقف را به شکل یک هشت ضلعی در آورد که امروزه هم به چشم می خورند.
حالا چرا هشت ضلعی؟ انجمن بزرگراه های دولتی ایالات متحده چندین مزیت کلیدی را برای استفاده از این شکل منحصر به فرد پیدا کرده اند. اول اینکه، شکل هشت ضلعی به رانندگانی که در جهت مخالف رانندگی می کنند کمک می کنند تا علامت توقف را از پشت تشخیص دهند که این کار مانع سردرگمی در تقاطع ها می شود. دوم اینکه، تابلوهای راهنمایی و رانندگی اولیه منعکس کننده نبودند و انجمن بزرگراه های دولتی ایالات متحده نیازمند به نوعی از طراحی بود که در شب هم به راحتی قابل تشخیص باشد.
در حال حاضر تولیدکنندگان علائم و تابلوهای ترافیکی، تابلو ایست و نیز سایر تابلوها را به گونه ای تولید می کنند تا منعکس کننده نور باشند، به این معنی که اگر نور به سمت آن تابیده شود، همان نور به سمت شما بازتاب می شود.

روند طراحی تابلو ایست در گذر زمان

در حالی که شکل این تابلو ها از دهه 1920 هیچ تغییری نکرده اما پس زمینه آن مانند تابلو هایی امروزی همیشه قرمز نبوده است. چندین بار بازینی و تجدید نظر اتفاق افتاد و تا اواسط دهه 1950، علامت های توقف دارای پس زمینه ای زرد و حروفی سیاه بودند. در سال 1954، تابلو های توقف شامل تغییراتی شد که نتیجه آن مانند ظاهر فعلی خود بود که شامل پس زمینه ای قرمز و لغاتی سفید رنگ بود.
البته قابل درک است که تغییرات ناگهانی تابلوهای جاده ای موجب سردرگمی می شود (برای مثال تصور کنید که علامت های محدودیت سرعت ناگهانی آبی رنگ شوند اما تابلوی قبلی آن به رنگ قرمز بوده باشد). از آنجا که چراغ های عقب اتومبیل های قرمز رنگ هستند، تغییر رنگ علامت ها به رنگ قرمز نشانه "توقف" است.
پهنای حاشیه سفید رنگ تابلوهای ایست امروزی 2 سانتی متر است و کلمه توقف با فونت بزرگ و با درازای 25 سانتی متری نوشته می شود. در جاده های که هر طرف آن بیش از یک راه (لاین) دارد، علامت های توقف بزرگ تر از حد معمول است و اندازه آن حدود 95 سانتی متر است.
در حال حاضر شکل هشت ضلعی تابلو ایست دستی و یا ایستاده شکلی استاندارد در بسیاری از مناطق جهان است. کشور هایی همچون چین، کلمبیا، ایران، ایرلند، کره و تایوان همه زبان های مختلفی دارند اما تابلو های هشت ضلعی آن ها فقط به یک معنی است. "توقف"

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()